Chipbedrijf Besi grote winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Optimisme over de techsector heeft voor een kleine winst van de AEX-index van de beurs in Amsterdam gezorgd. Besi, een toeleverancier voor chipproducenten, was de grootste winnaar na een adviesverhoging door analisten van Bank of America.
Aandelen van Besi eindigden bijna 5 procent hoger. Kenners denken dat de vraag naar apparatuur van het Nederlandse bedrijf zal herstellen en het dieptepunt voor Besi achter de rug ligt.
De AEX eindigde 0,2 procent hoger op 891,63 punten. De MidKap sloot 0,1 procent lager op 869,12 punten. In Parijs won de belangrijkste graadmeter 0,7 procent, ondanks het vooruitzicht van een politieke crisis in Frankrijk. Een meerderheid in het Franse parlement dreigt in te stemmen met een motie van wantrouwen tegen premier Michel Barnier.
Bezuinigingsplannen Frankrijk
Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen. Beleggers leken niet meer te schrikken van het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën uitblijven.
Franse staatsobligaties stonden, net als schuldpapieren van veel andere Europese landen, op winst. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar en was 1,0525 dollar waard.
Koersdaling Signify
De beurs in Frankfurt won 1,1 procent, terwijl in Londen een min van ongeveer 0,3 procent op de koersenborden stond.
In de MidKap stond Signify onderaan met een min van 4,4 procent. De Britse bank Barclays verlaagde het advies voor het verlichtingsbedrijf naar verkopen.
Salesforce
De aandacht ging ook uit naar overtuigende kwartaalberichten van de Amerikaanse softwareleverancier Salesforce en chipmaker Marvell, die in New York aanzienlijke koerswinsten boekten. Hun cijfers en vooruitzichten sterken het vertrouwen dat nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie voor forse groei van de techsector zorgen.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 69,48 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 73,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies geëindigd, daags nadat de AEX-index op recordhoogte was gesloten. Bij beleggers namen zorgen over stijgende energieprijzen en de aanhoudend hoge inflatie toe. Ook elders in Europa sloten de beurzen daardoor in de min.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) wil opheldering van de NAM over een uitkering van meer dan een miljard euro aan aandeelhouders Shell en ExxonMobil. Die storting roept vragen op over de "financiële positie en het nakomen van de afspraken", zegt de CDA-minister in een verklaring.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben na overleg beloofd om sneller olievoorraden vrij te geven onder afspraken die stammen uit maart. Daarmee hopen ze iets te doen tegen de sterk gestegen dieselprijzen, die onlangs in meerdere landen recordhoogtes bereikten.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Vijf oud-handelaren van de Britse bank Barclays die waren veroordeeld in een reeks fraudezaken, hebben een overwinning behaald bij het hof van beroep in Londen. Eerder werden ze veroordeeld voor het manipuleren van rentetarieven. Rechters hebben die veroordelingen in hun hoger beroep nu vernietigd.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De lage waterstand heeft voor een flinke toename van het aantal riviercruiseschepen in Rotterdam gezorgd. In augustus en september kwamen er ruim twee keer zoveel schepen naar Rotterdam vergeleken met vorig jaar, meldt Havenbedrijf Rotterdam. Riviercruiseaanbieders hebben reizen naar onder meer Duitsland geschrapt om de uitzonderlijk lage waterstanden en kiezen voor andere bestemmingen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager aan de handel begonnen. Daarmee werd een stapje teruggedaan op Wall Street na de nieuwe records van de brede S&P 500-index en op de technologiebeurs Nasdaq een dag eerder. De techfondsen gaven daarbij terrein prijs. Later op de dag komen nog de notulen van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank van vorige maand.
6 uur geleden