Chipbedrijf Besi grote winnaar op Damrak
AMSTERDAM (ANP) - Optimisme over de techsector heeft voor een kleine winst van de AEX-index van de beurs in Amsterdam gezorgd. Besi, een toeleverancier voor chipproducenten, was de grootste winnaar na een adviesverhoging door analisten van Bank of America.
Aandelen van Besi eindigden bijna 5 procent hoger. Kenners denken dat de vraag naar apparatuur van het Nederlandse bedrijf zal herstellen en het dieptepunt voor Besi achter de rug ligt.
De AEX eindigde 0,2 procent hoger op 891,63 punten. De MidKap sloot 0,1 procent lager op 869,12 punten. In Parijs won de belangrijkste graadmeter 0,7 procent, ondanks het vooruitzicht van een politieke crisis in Frankrijk. Een meerderheid in het Franse parlement dreigt in te stemmen met een motie van wantrouwen tegen premier Michel Barnier.
Bezuinigingsplannen Frankrijk
Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen. Beleggers leken niet meer te schrikken van het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën uitblijven.
Franse staatsobligaties stonden, net als schuldpapieren van veel andere Europese landen, op winst. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar en was 1,0525 dollar waard.
Koersdaling Signify
De beurs in Frankfurt won 1,1 procent, terwijl in Londen een min van ongeveer 0,3 procent op de koersenborden stond.
In de MidKap stond Signify onderaan met een min van 4,4 procent. De Britse bank Barclays verlaagde het advies voor het verlichtingsbedrijf naar verkopen.
Salesforce
De aandacht ging ook uit naar overtuigende kwartaalberichten van de Amerikaanse softwareleverancier Salesforce en chipmaker Marvell, die in New York aanzienlijke koerswinsten boekten. Hun cijfers en vooruitzichten sterken het vertrouwen dat nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie voor forse groei van de techsector zorgen.
Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 69,48 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 73,22 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft een civiele rechtszaak van de zus van Sam Altman tegen de medeoprichter en topman van OpenAI afgewezen. Annie Altman beschuldigde haar broer van jarenlang seksueel misbruik. Altman ontkent dat.
5 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De export van bloemen en planten uit Nederland is in de eerste drie kwartalen van dit jaar gedaald. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB). Volgens de brancheorganisatie kwam de totale exportwaarde in de eerste drie kwartalen van 2026 uit op bijna 5,6 miljard euro. Dat is 1,5 procent minder dan in dezelfde kwartalen vorig jaar.
7 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag overwegend lager begonnen. Beleggers deden het rustig aan door de aanhoudende zorgen over de hoge investeringen en hoge koerswaarderingen in de AI-sector. Maandag grepen beleggers de hevige verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen van vorige week nog aan om op koopjesjacht te gaan. Een zwak beursdebuut van datacenterbedrijf Elice in Zuid-Korea wakkerde de zorgen over de hoge financieringskosten en de winstgevendheid op lange termijn in de sector echter weer aan.
48 minuten geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Frankrijk gaat vanaf vrijdag renteloze leningen verstrekken aan winkeliers die slachtoffer werden van de rellen en plunderingen van afgelopen weekend. De bedrijven krijgen ook uitstel van betaling, maakte de Franse regering dinsdag bekend.
50 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Retaildeskundigen schatten dat Albert Heijn tot 200 miljoen euro omzet misloopt door de cyberaanval waar de supermarktketen al zo'n anderhalve week mee kampt. Vanwege het incident heeft AH preventief systemen uitgeschakeld, waardoor alle onlinebestellingen tot en met donderdag zijn geannuleerd en er lege schappen waren in verschillende supermarkten door problemen met de bevoorrading. Experts denken dat het imago van AH echter nauwelijks last heeft gehad van het incident.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is dinsdag voor het eerst sinds 2022 boven de 90 euro per megawattuur uitgekomen. Energieprijzen zijn opgelopen sinds het begin van Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran en tegenacties van dat land in het Midden-Oosten.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat klanten van wie hun bezorgbestelling is geannuleerd door de cyberaanval en alle problemen bij de keten, compenseren met een shoptegoed van 10 euro. Het bedrag wordt automatisch verrekend zodra zij weer een bestelling kunnen plaatsen, heeft de supermarktketen dinsdag bekendgemaakt.
2 uur geleden