Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi grote winnaar op Damrak

Chipbedrijf Besi grote winnaar op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Optimisme over de techsector heeft voor een kleine winst van de AEX-index van de beurs in Amsterdam gezorgd. Besi, een toeleverancier voor chipproducenten, was de grootste winnaar na een adviesverhoging door analisten van Bank of America.

Aandelen van Besi eindigden bijna 5 procent hoger. Kenners denken dat de vraag naar apparatuur van het Nederlandse bedrijf zal herstellen en het dieptepunt voor Besi achter de rug ligt.

De AEX eindigde 0,2 procent hoger op 891,63 punten. De MidKap sloot 0,1 procent lager op 869,12 punten. In Parijs won de belangrijkste graadmeter 0,7 procent, ondanks het vooruitzicht van een politieke crisis in Frankrijk. Een meerderheid in het Franse parlement dreigt in te stemmen met een motie van wantrouwen tegen premier Michel Barnier.

Bezuinigingsplannen Frankrijk

Barnier wekte wrevel met zijn plannen voor forse bezuinigingen en belastingverhogingen, die het Franse begrotingstekort en de schuldenlast moeten verkleinen. Beleggers leken niet meer te schrikken van het vooruitzicht dat ingrepen in de staatsfinanciën uitblijven.

Franse staatsobligaties stonden, net als schuldpapieren van veel andere Europese landen, op winst. De euro stond een fractie lager ten opzichte van de dollar en was 1,0525 dollar waard.

Koersdaling Signify

De beurs in Frankfurt won 1,1 procent, terwijl in Londen een min van ongeveer 0,3 procent op de koersenborden stond.

In de MidKap stond Signify onderaan met een min van 4,4 procent. De Britse bank Barclays verlaagde het advies voor het verlichtingsbedrijf naar verkopen.

Salesforce

De aandacht ging ook uit naar overtuigende kwartaalberichten van de Amerikaanse softwareleverancier Salesforce en chipmaker Marvell, die in New York aanzienlijke koerswinsten boekten. Hun cijfers en vooruitzichten sterken het vertrouwen dat nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie voor forse groei van de techsector zorgen.

Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 69,48 dollar. Brentolie werd 0,5 procent goedkoper op 73,22 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Voor bijna helft stroomaanvragen nieuwe huizen geen plek op net

DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.

1 uur geleden
AEX sluit nipt boven 1100 punten, chipfondsen bij stijgers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.

1 uur geleden
Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders

ROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.

3 uur geleden
Wall Street toont herstel na eerste renteverhoging in jaren

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.

3 uur geleden
Duitsland wil meer bescherming Europese autosector tegen China

WOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.

4 uur geleden
Cabinepersoneel easyJet in Portugal gaat staken

LISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.

4 uur geleden
Onlinebank Revolut ontkent dat eisen zijn gesteld na fraudepoging

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.

5 uur geleden