Chipbedrijf Besi grote verliezer op Amsterdamse beurs
AMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is woensdag onderaan geëindigd in de AEX, de belangrijkste graadmeter van de aandelenbeurs in Amsterdam. Beleggers reageerden overwegend teleurgesteld op de strategische update die het bedrijf gaf. De algehele stemming op de handelsvloeren was terughoudend, na nieuwe cijfers over de Chinese export en een onverwachte renteverhoging door de centrale bank van Canada.
Besi liet weten dat de verkoop van bepaalde nieuwe machines aan de smartphone-industrie pas in 2027 op stoom zal komen, twee jaar later dan aanvankelijk verwacht. Het aandeel daalde 6,3 procent.
De AEX eindigde 0,1 procent lager op 761,61 punten, met verzekeraar Aegon en olie- en gasbedrijf Shell als grootste winnaars, met plussen tot 1,2 procent. De MidKap verloor 0,4 procent tot 921,85 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen verloren tot 0,2 procent.
Aandeelhoudersvergadering Air France-KLM
Een flinke daling van de Chinese export in mei wakkerde daarbij de vrees aan dat de wereldwijde vraag naar goederen afneemt door de verslechterde economische vooruitzichten. Wel steken speculaties de kop op over meer stimuleringsmaatregelen waarmee de Chinese overheid de economische groei wil aanjagen.
Air France-KLM eindigde de sessie 2 procent hoger. De luchtvaartcombinatie hield zijn jaarlijkse aandeelhoudersvergadering, waar het concern benadrukte veel werk te maken van het laten groeien van het eigen vermogen. Dat was tijdens de coronapandemie zwaar aangetast doordat internationale vluchten lange tijd onmogelijk waren. Air France-KLM vertrouwt er ook op dat budgetdochter Transavia de doelstellingen voor dit jaar haalt, ondanks capaciteitsproblemen die dit hoogseizoen tot geannuleerde vluchten leiden.
Koerswinst ArcelorMittal
UMG steeg 0,4 procent. Het platenlabel wil 750 miljoen euro ophalen met de uitgifte van een obligatielening. Het geld zal worden gebruikt om de bestaande schulden te herfinancieren. ArcelorMittal won 0,6 procent. De staalproducent maakte bekend gerecycled en hernieuwbaar geproduceerd staal te gaan leveren aan de Amerikaanse autofabrikant General Motors.
In Madrid steeg Inditex 5,7 procent. Het Spaanse moederbedrijf van kledingketens als Zara, Pull & Bear en Bershka boekte afgelopen kwartaal meer winst dan beleggers hadden verwacht. Ook de verkopen namen toe.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0699 dollar waard, tegen 1,0695 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 73,02 dollar. Brentolie kostte 1,6 procent meer, op 77,47 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De gemiddelde agrarische grondprijs is in het tweede kwartaal met 6,7 procent gestegen. Dat melden het Kadaster en de Universiteit Wageningen (WUR). De gemiddelde prijs per hectare lag door deze stijging op 108.500 euro in het tweede kwartaal. Deze prijs ligt 13,7 procent hoger dan het gemiddelde over heel 2025.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger de handelsdag uitgegaan, geholpen door winsten bij de chipbedrijven. Die toonden herstel na scherpe verliezen in de sector de afgelopen tijd, maar beleggers lijken de zorgen over de hoge investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) even naast zich neer te leggen.
2 uur geledenHANK (ANP) - De afsluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer heeft impact op wegrestaurant Napoleon, dat een paar kilometer ten zuiden van de brug ligt. "Het is een stuk rustiger dan voorheen", vertelt eigenaresse Adinda Geelhoedt-Valk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/RTR/AFP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus wil zijn winstgevendheid de komende jaren flink opschroeven. Het bedrijf stelt als doel om de operationele winst tegen 2029 met ongeveer 75 procent te verhogen, werd dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AI-chatbot Grok komt beschikbaar voor Nederlandse bestuurders van Tesla-voertuigen. De elektrische autofabrikant heeft de AI-assistent opgenomen in zijn recentste software-update, maakte het bedrijf bekend.
6 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney is met de Amerikaanse president Donald Trump overeengekomen om de gesprekken over handelskwesties de komende weken te intensiveren. "Mijn team en ik kijken ernaar uit om daarmee aan de slag te gaan", zei hij dinsdag tegen verslaggevers.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven Besi, ASMI en ASML lieten dinsdag een overtuigend herstel zien, na de scherpe koersdalingen van de afgelopen weken. Ook elders in Europa en op Wall Street vonden beleggers de tijd weer rijp om in techaandelen te stappen. De afgelopen tijd daalden deze aandelen juist fors door zorgen over de hoge investeringen in AI. Besi, een toeleverancier aan de chipindustrie, eindigde bovenaan de AEX met een winst van ruim 7 procent. Het bedrijf maakt donderdag zijn tweedekwartaalcijfers bekend.
6 uur geleden