Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi grootste winnaar in lichtrode AEX-index

Chipbedrijf Besi grootste winnaar in lichtrode AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging maandag licht omlaag door flinke koersverliezen van IMCD, Signify en Adyen. Chiptoeleverancier Besi profiteerde van een koopadvies en een positief handelsbericht van de Taiwanese chipfabrikant TSMC en ging aan kop. Op de beurs in Parijs ging het Franse IT-bedrijf Atos hard onderuit na een winstalarm.

De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef voorzichtig. Beleggers wachten op de aftrap van het cijferseizoen in de Verenigde Staten later deze week en het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Vorige week heerste er al onrust onder beleggers nadat de Amerikaanse centrale bank had laten doorschemeren dat de rente mogelijk sneller zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de min op 785,45 punten. De MidKap verloor ook 0,4 procent, tot 1079,29 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs hielden de verliezen beperkt tot 0,1 procent.

IMCD

Chemicaliëndistributeur IMCD, verlichtingsbedrijf Signify en fintechconcern Adyen waren hekkensluiters bij de hoofdbedrijven, met verliezen tot 3,5 procent. Besi won 2,2 procent dankzij een koopadvies van Bank of America. De Taiwanese chipmaker TSMC boekte daarnaast voor het zesde kwartaal op rij een recordomzet dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips. Branchegenoten ASML en ASMI verloren daarentegen rond de 2 procent.

In de MidKap sloot chemiebedrijf Corbion de rij met een verlies van 2,7 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond bovenaan met een plus van 3,6 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost (plus 2,1 procent) toonde wat herstel na de koersval van 14 procent op vrijdag.

Atos

In Parijs kelderde Atos 17 procent. De IT-dienstverlener waarschuwde voor tegenvallende resultaten. Het bedrijf zag de omzet afgelopen jaar dalen, terwijl er was gerekend op stabiele opbrengsten. Ook de operationele marge viel lager uit dan verwacht door hogere kosten en vertragingen van projecten door toeleveringsproblemen.

Sodexo steeg 1,6 procent. Het Franse catering- en schoonmaakbedrijf heeft het Amerikaanse Frontline Food Services overgenomen. Met de aankoop breidt het bedrijf zijn diensten op het gebied van maaltijdbezorging verder uit.

De euro was 1,1328 dollar waard, tegen 1,1351 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,75 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper op 81,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
Werknemers wasserijen staken na vastlopen cao-onderhandelingen

HOOGEVEEN (ANP) - Werknemers van wasserijen leggen woensdag het werk neer, meldt de FNV. Onderhandelingen voor een nieuwe cao zitten muurvast, volgens de vakbond. Bij wasserijen in Hoogeveen, Bolsward, Hardenberg en Tiel wordt 24 uur lang gestaakt.

1 uur geleden
G20 behalve China pleit voor vrije doorgang Straat van Hormuz

ASHEVILLE (ANP) - De G20-landen dringen aan op "een vrije, veilige en voorspelbare vaart door de Straat van Hormuz". Dat staat in een gezamenlijke verklaring die aan het einde van de door de Verenigde Staten georganiseerde top werd gepubliceerd.

3 uur geleden
NASA kiest ruimtevaartbedrijf Bezos voor communicatienetwerk Mars

WASHINGTON (ANP) - Ruimtevaartorganisatie NASA heeft het contract voor de ontwikkeling van het zogenoemde Mars Telecommunications Network toegekend aan Blue Origin, het Amerikaanse ruimtevaartbedrijf van Amazon-oprichter Jeff Bezos.

3 uur geleden
Wall Street sluit lager na zorgen over Iran, olieprijs en rente

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke verliezen gesloten. Beleggers hadden zorgen over oplopende energieprijzen, inflatie en stijgende rentes. Die werden ingegeven door oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Nieuwe Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen deden het sentiment gedurende de handelssessie weinig goeds.

6 uur geleden
Europese gasprijs op hoogste niveau sinds 2023

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.

6 uur geleden
Mogelijk 1300 bouwprojecten stilgelegd door schorsing controleur

DEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.

7 uur geleden