Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi grootste winnaar in lichtrode AEX-index

Chipbedrijf Besi grootste winnaar in lichtrode AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index ging maandag licht omlaag door flinke koersverliezen van IMCD, Signify en Adyen. Chiptoeleverancier Besi profiteerde van een koopadvies en een positief handelsbericht van de Taiwanese chipfabrikant TSMC en ging aan kop. Op de beurs in Parijs ging het Franse IT-bedrijf Atos hard onderuit na een winstalarm.

De stemming op de Europese aandelenmarkten bleef voorzichtig. Beleggers wachten op de aftrap van het cijferseizoen in de Verenigde Staten later deze week en het belangrijke Amerikaanse inflatiecijfer, dat woensdag op het programma staat. Vorige week heerste er al onrust onder beleggers nadat de Amerikaanse centrale bank had laten doorschemeren dat de rente mogelijk sneller zal worden verhoogd om de hoge inflatie te beteugelen.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de min op 785,45 punten. De MidKap verloor ook 0,4 procent, tot 1079,29 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs hielden de verliezen beperkt tot 0,1 procent.

IMCD

Chemicaliëndistributeur IMCD, verlichtingsbedrijf Signify en fintechconcern Adyen waren hekkensluiters bij de hoofdbedrijven, met verliezen tot 3,5 procent. Besi won 2,2 procent dankzij een koopadvies van Bank of America. De Taiwanese chipmaker TSMC boekte daarnaast voor het zesde kwartaal op rij een recordomzet dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips. Branchegenoten ASML en ASMI verloren daarentegen rond de 2 procent.

In de MidKap sloot chemiebedrijf Corbion de rij met een verlies van 2,7 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie Air France-KLM stond bovenaan met een plus van 3,6 procent. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes InPost (plus 2,1 procent) toonde wat herstel na de koersval van 14 procent op vrijdag.

Atos

In Parijs kelderde Atos 17 procent. De IT-dienstverlener waarschuwde voor tegenvallende resultaten. Het bedrijf zag de omzet afgelopen jaar dalen, terwijl er was gerekend op stabiele opbrengsten. Ook de operationele marge viel lager uit dan verwacht door hogere kosten en vertragingen van projecten door toeleveringsproblemen.

Sodexo steeg 1,6 procent. Het Franse catering- en schoonmaakbedrijf heeft het Amerikaanse Frontline Food Services overgenomen. Met de aankoop breidt het bedrijf zijn diensten op het gebied van maaltijdbezorging verder uit.

De euro was 1,1328 dollar waard, tegen 1,1351 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 78,75 dollar. Brentolie werd ook 0,2 procent goedkoper op 81,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Barcelona opnieuw populairste vliegbestemming in zomerperiode

DEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.

1 uur geleden
Ondernemersvertrouwen blijft negatief

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse ondernemers blijven ook in het vierde kwartaal negatief gestemd. In vrijwel alle bedrijfstakken is het vertrouwen negatief, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.

1 uur geleden
Beperking vliegverkeer op grote luchthavens VS om shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.

8 uur geleden
Zorgen over opgeblazen techwaarderingen ebben weg op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.

9 uur geleden
Rechters Hooggerechtshof VS uiten twijfels over heffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.

9 uur geleden
Boeing schikt met meerdere nabestaanden crash Ethiopian Airlines

CHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.

12 uur geleden
Bloomberg: justitie VS kijkt ook naar ABN AMRO om sanctieskwestie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.

13 uur geleden