Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi bovenaan in positieve AEX dankzij koopadvies

Chipbedrijf Besi bovenaan in positieve AEX dankzij koopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Besi stond dinsdag bovenaan in de Amsterdamse AEX-index, die positief begon aan de nieuwe beursmaand. De chipbedrijven op het Damrak, waaronder Besi, hadden de wind in de zeilen dankzij het sterke herstel van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Besi kreeg daarnaast een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. Deze bank, waar de Nederlander Ralph Hamers aan het roer staat, werd zelf ook flink hoger gezet dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent hoger op 761,22 punten. De MidKap steeg 1,3 procent tot 1073,16 punten. De graadmeters in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,9 procent.

Naast Besi (plus 4,8 procent) behoorden staalconcern ArcelorMittal en uitzender Randstad tot de sterkste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak, met winsten tot 3 procent. De chipbedrijven ASMI en ASML wonnen tot 1,8 procent na de resultaten van de Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors, die een beursnotering heeft in New York. Telecomconcern KPN sloot de rij met een min van 1,7 procent.

ING

ING klom 1,3 procent. De bank, waar Hamers in het verleden de leiding had, werkt aan een oplossing voor Franse klanten, nu de bank de Franse consumentenmarkt verlaat. Zij krijgen waarschijnlijk de mogelijkheid om over te stappen naar Boursorama, een dochter van Société Générale.

Ondertussen zag Hamers als topman van UBS de winst van die bank in het slotkwartaal van 2021 lager uitvallen. De daling werd veroorzaakt doordat het concern meer geld opzij moest zetten voor een slepende Franse belastingzaak. De bank kreeg een boete omdat het rijke Fransen zou geholpen bij het ontduiken van belasting via geheime Zwitserse bankrekeningen. De kwartaalwinst viel desondanks hoger uit dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook kwam Hamers met nieuwe winstdoelen als onderdeel van een strategie-update. Het aandeel steeg 6 procent in Zürich.

Air France-KLM

Bij de middelgrote bedrijven op de Amsterdamse beurs ging Air France-KLM aan kop met een winst van 3 procent. De luchtvaartcombinatie profiteerde van de berichten dat steeds meer landen de reisbeperkingen vanwege het coronavirus beginnen los te laten. Vastgoedinvesteerder Eurocommercial Properties was de grootste daler met een verlies van 0,8 procent.

De euro was 1,1256 dollar waard, tegen 1,1198 dollar bij het slot van de handel op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,7 procent minder op 87,56 dollar. Brentolie werd ook 0,7 procent goedkoper op 88,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

24 minuten geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

9 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

10 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

12 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

13 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

13 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

13 uur geleden