Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Besi bovenaan in groene AEX

Chipbedrijf Besi bovenaan in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijf Besi gaat dinsdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs. De toeleverancier voor chipmakers profiteerde van stijgingen bij andere chipbedrijven als gevolg van een beslissing van Samsung om minder geheugenchips te gaan maken. Dat doet het Zuid-Koreaanse bedrijf om te voorkomen dat er teveel geheugenchips op de markt komen en de prijzen dalen.

Besi stond rond het middaguur 4,4 procent hoger. Een adviesverhoging van analisten van OddoBHF speelde daarbij ook mee. Ook branchegenoot ASMI ging omhoog en wel met 2,6 procent. Chipmachinemaker ASML dikte 1,8 procent aan.

Ook verzekeraar ASR kreeg een adviesverhoging en steeg 3,4 procent. Analisten van Citi menen dat het aandeel relatief goedkoop is sinds de overname van de Nederlandse verzekeringsactiviteiten van Aegon. Shell steeg 0,5 procent. Kazachstan wil in totaal 16,5 miljard dollar verhalen op het Britse olie- en gasconcern en branchegenoten als Eni en TotalEnergies, maar daar stond een adviesverhoging van Redburn tegenover.

Vopak

De AEX stond 0,7 procent hoger op 765,26 punten. De MidKap steeg 0,9 procent tot 938,43 punten. Hier was fintechbedrijf AllFunds de grootste stijger met een plus van 4,6 procent. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 1 procent.

Vopak werd 1 procent hoger gezet. Het tankopslagbedrijf neemt de helft van de aandelen in lng-terminal EemsEnergyTerminal in de Groningse Eemshaven over van Gasunie. Verder ziet Vopak af van een investering in een lng-terminal in Hongkong.

Credit Suisse

In Zwitserland werd Credit Suisse 1,4 procent meer waard. In het Zwitserse parlement wordt gedebatteerd over de overname van de in de problemen geraakte bank door UBS. Die bank steeg 1,6 procent in waarde. BMW werd 2,3 procent meer waard in Frankfurt. De auto- en motorenmaker zei een "aanzienlijke groei" van de verkoop van elektrische auto's te hebben gezien in het eerste kwartaal. Reisconcern TUI daalde 4,5 procent in Londen na een adviesverlaging.

Amerikaanse olie werd 0,5 procent meer waard op 80,13 dollar per vat. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 84,50 dollar per vat. De euro was 1,0911 dollar waard tegen 1,0895 dollar aan het begin van de dag.

Meer uit Financieel

Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.

24 minuten geleden
Vrachtwagens mogen in Duitsland tijdelijk ook op zondag de weg op

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.

56 minuten geleden
Europese kritiek op Meta en TikTok om desinformatie over Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.

1 uur geleden
ABN AMRO: Nederlanders gaven minder uit tijdens extreme hitte

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tijdens de extreme hitte in juni minder geld uitgegeven. Dat constateren onderzoekers van ABN AMRO op basis van transactiegegevens van klanten tijdens de hittegolf. Volgens de bank veranderden de bestedingen vooral op het platteland.

2 uur geleden
Zandvoort denkt nog jaren te profiteren van 'marketingmachine' F1

ZANDVOORT (ANP) - Zandvoort verwacht nog jaren te profiteren van de "fantastische marketingmachine" die de Formule 1 is. Dat zegt voorzitter Tom van der Veen van ondernemerskoepel Ondernemers Belangen Zandvoort in aanloop naar de voorlopig laatste editie van de Dutch Grand Prix over twee weken. "Dat gemis valt niet volledig op te vangen. Er zou heel veel geld in moeten als we de hele wereld willen blijven bereiken."

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger na banencijfer VS, Airbnb uitblinker

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger geëindigd. Beleggers reageerden op een tegenvallend banenrapport van de Amerikaanse overheid. Een grote winnaar op Wall Street was Airbnb. Het verhuurplatform voor vakantiehuisjes verhoogde de omzetverwachting voor de tweede keer dit jaar.

13 uur geleden
Amerikaanse Senaat steunt nieuwe sancties tegen Rusland en Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft ingestemd met nieuwe uitgebreide sancties tegen Rusland en Iran. De wet moet ook nog door het Huis van Afgevaardigden worden aangenomen voordat die definitief in werking treedt. Die behandeling kan mogelijk volgende maand al plaatsvinden.

15 uur geleden