Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf ASMI in kopgroep AEX in afwachting jaarcijfers

Chipbedrijf ASMI in kopgroep AEX in afwachting jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ASMI stond dinsdag in de kopgroep van de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf komt na de slotbel met resultaten. Beleggers zijn benieuwd of ASMI last heeft van de zwakkere markt voor smartphones en pc's, waar branchegenoten al naar wezen bij hun kwartaalberichten. Het bedrijf was afgelopen najaar wel minder somber over de impact van de Amerikaanse exportbeperkingen op de verkopen aan China.

De algehele stemming op de aandelenmarkten bleef verder voorzichtig. De aanhoudende zorgen over de inflatie hielden beleggers ook op de laatste dag van februari in de greep. De AEX noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 757,12 punten. De MidKap bleef vlak op 1017,88 punten. De beurs in Frankfurt won een fractie en Londen verloor 0,3 procent.

De CAC40-index in Parijs bleef ongewijzigd. In Frankrijk is de inflatie deze maand weer opgelopen door hogere voedselprijzen. Ook in Spanje werd het leven in februari onverwacht duurder. Donderdag worden de inflatiecijfers voor de hele eurozone bekendgemaakt.

Shell

Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX met een min van 1,1 procent. ING ging aan kop met een plus van 1,8 procent en ASMI won 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een adviesverhoging door analisten van AlphaValue/Baader en won 0,6 procent. Zakenkrant FT meldde daarnaast dat Shell enkele jaren geleden overwoog om niet alleen uit Nederland te vertrekken maar zelfs Europa te verlaten en een Amerikaans bedrijf te worden.

In de MidKap was ABN AMRO de sterkste stijger met een winst van dik 2 procent. PostNL klom 0,8 procent. De post- en pakketbezorger raakte maandag nog bijna 9 procent aan waarde kwijt na een winstalarm. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een min van ruim 2 procent.

Bayer

Bij de kleinere bedrijven dikte Azerion 9 procent aan. De spelletjesmaker zag de omzet afgelopen jaar flink stijgen en rekent voor dit jaar op een verdere groei. Kendrion verloor 1,5 procent ondanks een recordomzet van de producent van elektromagnetische componenten in 2022.

In Frankfurt zakte Bayer bijna 4 procent. Het Duitse chemie- en farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. Voor dit jaar rekent Bayer echter op een lagere winst. Santander steeg 4,5 procent in Madrid. De Spaanse bank kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van ruim 900 miljoen euro. In Londen kelderde Ocado 9 procent na tegenvallende resultaten van de Britse onlinesupermarkt.

De euro was 1,0609 dollar waard, tegenover 1,0558 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 76,67 dollar per vat. Brentolie werd 1 procent duurder op 83,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

11 uur geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

13 uur geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

15 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

1 dag geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

1 dag geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

1 dag geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

1 dag geleden