Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf ASMI in kopgroep AEX in afwachting jaarcijfers

Chipbedrijf ASMI in kopgroep AEX in afwachting jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - ASMI stond dinsdag in de kopgroep van de AEX-index op het Damrak. Het chipbedrijf komt na de slotbel met resultaten. Beleggers zijn benieuwd of ASMI last heeft van de zwakkere markt voor smartphones en pc's, waar branchegenoten al naar wezen bij hun kwartaalberichten. Het bedrijf was afgelopen najaar wel minder somber over de impact van de Amerikaanse exportbeperkingen op de verkopen aan China.

De algehele stemming op de aandelenmarkten bleef verder voorzichtig. De aanhoudende zorgen over de inflatie hielden beleggers ook op de laatste dag van februari in de greep. De AEX noteerde rond het middaguur een fractie hoger op 757,12 punten. De MidKap bleef vlak op 1017,88 punten. De beurs in Frankfurt won een fractie en Londen verloor 0,3 procent.

De CAC40-index in Parijs bleef ongewijzigd. In Frankrijk is de inflatie deze maand weer opgelopen door hogere voedselprijzen. Ook in Spanje werd het leven in februari onverwacht duurder. Donderdag worden de inflatiecijfers voor de hele eurozone bekendgemaakt.

Shell

Zorgtechnologiebedrijf Philips was de grootste daler in de AEX met een min van 1,1 procent. ING ging aan kop met een plus van 1,8 procent en ASMI won 1,1 procent. Olie- en gasconcern Shell profiteerde van een adviesverhoging door analisten van AlphaValue/Baader en won 0,6 procent. Zakenkrant FT meldde daarnaast dat Shell enkele jaren geleden overwoog om niet alleen uit Nederland te vertrekken maar zelfs Europa te verlaten en een Amerikaans bedrijf te worden.

In de MidKap was ABN AMRO de sterkste stijger met een winst van dik 2 procent. PostNL klom 0,8 procent. De post- en pakketbezorger raakte maandag nog bijna 9 procent aan waarde kwijt na een winstalarm. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een min van ruim 2 procent.

Bayer

Bij de kleinere bedrijven dikte Azerion 9 procent aan. De spelletjesmaker zag de omzet afgelopen jaar flink stijgen en rekent voor dit jaar op een verdere groei. Kendrion verloor 1,5 procent ondanks een recordomzet van de producent van elektromagnetische componenten in 2022.

In Frankfurt zakte Bayer bijna 4 procent. Het Duitse chemie- en farmaceutische concern boekte afgelopen kwartaal meer omzet. Ook keert het bedrijf meer dividend uit. Voor dit jaar rekent Bayer echter op een lagere winst. Santander steeg 4,5 procent in Madrid. De Spaanse bank kondigde een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van ruim 900 miljoen euro. In Londen kelderde Ocado 9 procent na tegenvallende resultaten van de Britse onlinesupermarkt.

De euro was 1,0609 dollar waard, tegenover 1,0558 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 76,67 dollar per vat. Brentolie werd 1 procent duurder op 83,28 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Pensioenfonds PME stopt samenwerking met Amerikaanse BlackRock

DEN HAAG (ANP) - PME, het pensioenfonds voor de metaal- en technologische industrie, heeft een jarenlange samenwerking met de Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock beëindigd. De vermogensbeheerder zou zich niet genoeg inspannen op het gebied van onder meer klimaat en duurzaamheid.

17 minuten geleden
AEX toont herstel, dataleveranciers en Magnum Ice Cream in trek

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursindex van Amsterdam, herstelde maandag gedeeltelijk van de verliezen van afgelopen vrijdag. Nieuwkomer The Magnum Ice Cream Company was de sterkste stijger bij de hoofdfondsen en won 6,6 procent. Ook de dataleveranciers Wolters Kluwer en RELX, die dit jaar flink in waarde zijn gedaald, waren gewild. Ze werden respectievelijk 3,4 en 2,3 procent meer waard.

1 uur geleden
Econoom: prijzen eieren en kippenvlees zullen minder hard stijgen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen voor eieren en kippenvlees in supermarkten zullen de komende jaren waarschijnlijk niet meer zo hard stijgen door de vogelgriep als nu. Dit verwacht econoom pluimveehouderij Nico Bondt van Wageningen University & Research (WUR). Hij denkt dat de vogelgriep wel blijft zorgen voor een krap aanbod.

1 uur geleden
Stofzuigermaker iRobot keldert op Wall Street na faillissement

NEW YORK (ANP) - iRobot ging maandag hard onderuit op de beurzen in New York. De robotstofzuigermaker, bekend van de Roomba-stofzuigers, heeft faillissement aangevraagd in de Verenigde Staten. Het faillissement volgt op jaren van tegenvallende resultaten van iRobot dat sinds het hoogtepunt tijdens de coronapandemie de verkopen sterk zag dalen. Het aandeel kelderde liefst 69 procent in waarde.

3 uur geleden
Onderzoekers: boeren en tuinders zien inkomen dit jaar stijgen

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders in Nederland hebben dit jaar meer verdiend met hun producten. Het gemiddelde jaarinkomen van boeren en tuinders komt in 2025 uit op 129.000 euro, meldt Wageningen University & Research (WUR) in de jaarlijkse inkomensraming. Dat is 11.000 euro meer dan vorig jaar.

3 uur geleden
Bestuurder Schiphol vertrekt kort na aankondiging investeringen

SCHIPHOL (ANP) - De bestuurder die bij Schiphol verantwoordelijk is voor het onderhoud en vernieuwen van de infrastructuur op de luchthaven, vertrekt per 1 februari. Deze bekendmaking komt nog geen maand na de aankondiging van forse investeringen, waarop ook de nodige kritiek kwam.

4 uur geleden
Bouwer BAM neemt belang in Droneview

BUNNINK (ANP) - BAM heeft een strategisch belang genomen in Droneview, een Nederlandse aanbieder van dronediensten voor de gebouwde omgeving. De bouwer en Droneview werken al jaren samen aan woningverduurzamingsprojecten, waarbij drones worden ingezet om woningcomplexen sneller, veiliger en nauwkeuriger in kaart te brengen.

6 uur geleden