Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Britse chipontwikkelaar Arm ging vrijdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones zitten, kende een dag eerder al een succesvolle beursgang met een koersstijging van bijna 25 procent. Vrijdag kwam daar nog eens 3,2 procent bij.

Dankzij de goed verlopen beursintroductie van Arm verhoogde Instacart, dat volgende week naar de beurs gaat, zijn introductieprijs. Het boodschappenbezorgbedrijf zei eerder deze week zijn aandelen tegen een prijs van 26 tot 28 dollar per stuk te willen aanbieden. Nu wil het bedrijf de stukken voor 28 tot 30 dollar verkopen. De beurswaarde van Instacart zou daarmee bijna 10 miljard dollar bedragen.

Daarnaast kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Hoewel deze week bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten in augustus weer wat is opgelopen, rekenen de financiële markten erop dat de Fed toch zal besluiten om een pauze te houden in de strijd tegen de inflatie en de rente niet verder zal verhogen.

GM en Ford

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 34.867 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 13.839 punten.

GM en Ford wonnen respectievelijk 0,8 en 0,1 procent. De leden van de Amerikaanse vakbond UAW staken in drie fabrieken van GM, Ford en Stellantis aangezien er nog geen akkoord is bereikt met de grote autofabrikanten. De UAW wil een loonsverhoging van 40 procent. De bedrijven boden tot 20 procent aan, maar zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden. In totaal leggen ongeveer 12.700 werknemers het werk neer. Stellantis, de eigenaar van Fiat, Jeep en Peugeot, won 0,5 procent.

Adidas

Adobe zakte 3,5 procent, ondanks dat het softwareconcern het afgelopen kwartaal beter presteerde dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor zijn producten. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal lijkt echter wat tegen te vallen.

De euro was 1,0665 dollar waard, tegen 1,0661 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 89,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 93,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Politie treedt op bij Brusselse vakbondsbetoging

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Tijdens de Belgische nationale vakbondsbetoging in Brussel zijn vijftig mensen afgevoerd, meldt de Brusselse politie. Aan de manifestatie deden volgens de politie ongeveer 80.000 mensen mee. Die verliep volgens de politie over het algemeen vreedzaam.

16 minuten geleden
KLM verhoogt ticketprijs van langeafstandsvluchten met 50 euro

SCHIPHOL (ANP/AFP) - KLM verhoogt de prijzen voor retourtickets van langeafstandsvluchten vanwege de gestegen kerosineprijs met 50 euro. De prijsverhoging geldt sinds woensdag voor Economy Class-stoelen van zowel de Nederlandse luchtvaartmaatschappij als partner Air France. De prijsverhoging geldt volgens een woordvoerster niet voor retourtickets van dochterbedrijf Transavia.

27 minuten geleden
Wall Street daalt door aanhoudende onrust op oliemarkt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen donderdag omlaag. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende onrust op de oliemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen verder omhoog, ondanks de recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Dat besluit wijst er volgens oliehandelaren juist op hoe groot het risico op een olietekort is en dat het agentschap niet gelooft in een snel einde van de oorlog.

42 minuten geleden
VW en Volvo: oorlog Midden-Oosten nieuwe druk op autoverkoop

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen en Volvo waarschuwen dat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar auto's bedreigt. Tegelijkertijd worstelen de autofabrikanten met importheffingen, wisselvallige verkoop van elektrische voertuigen en een terugval in de verkoop in China.

1 uur geleden
KLM vliegt tot en met 28 maart niet naar Riyad en Dammam

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat tot en met 28 maart niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Daarmee worden vluchten naar die bestemmingen nog langer uitgesteld. Eerder op de dag zei de luchtvaartmaatschappij namelijk nog tot en met zaterdag niet te zullen vliegen naar de Saudische hoofdstad Riyad en de havenstad Dammam aan de Perzische Golf.

1 uur geleden
Regering VS opent onderzoeken om nieuwe heffingen in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering opent onderzoeken naar handelspartners die de weg vrij moeten maken voor nieuwe importheffingen. Het gaat onder andere om een onderzoek naar vermeende oneerlijke handelspraktijken van de Europese Unie. De Verenigde Staten hebben ook China, India, Zuid-Korea en Mexico in het vizier, maakte de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer bekend.

1 uur geleden
Minister: marine VS begeleidt nog geen schepen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse marine kan momenteel nog geen schepen veilig door de Straat van Hormuz begeleiden. Dat zegt de Amerikaanse energieminister Chris Wright in een interview met zakenzender CNBC. Wright noemt het "zeer waarschijnlijk" dat dit aan het einde van de maand wel lukt.

1 uur geleden