Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Britse chipontwikkelaar Arm ging vrijdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones zitten, kende een dag eerder al een succesvolle beursgang met een koersstijging van bijna 25 procent. Vrijdag kwam daar nog eens 3,2 procent bij.

Dankzij de goed verlopen beursintroductie van Arm verhoogde Instacart, dat volgende week naar de beurs gaat, zijn introductieprijs. Het boodschappenbezorgbedrijf zei eerder deze week zijn aandelen tegen een prijs van 26 tot 28 dollar per stuk te willen aanbieden. Nu wil het bedrijf de stukken voor 28 tot 30 dollar verkopen. De beurswaarde van Instacart zou daarmee bijna 10 miljard dollar bedragen.

Daarnaast kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Hoewel deze week bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten in augustus weer wat is opgelopen, rekenen de financiële markten erop dat de Fed toch zal besluiten om een pauze te houden in de strijd tegen de inflatie en de rente niet verder zal verhogen.

GM en Ford

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 34.867 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 13.839 punten.

GM en Ford wonnen respectievelijk 0,8 en 0,1 procent. De leden van de Amerikaanse vakbond UAW staken in drie fabrieken van GM, Ford en Stellantis aangezien er nog geen akkoord is bereikt met de grote autofabrikanten. De UAW wil een loonsverhoging van 40 procent. De bedrijven boden tot 20 procent aan, maar zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden. In totaal leggen ongeveer 12.700 werknemers het werk neer. Stellantis, de eigenaar van Fiat, Jeep en Peugeot, won 0,5 procent.

Adidas

Adobe zakte 3,5 procent, ondanks dat het softwareconcern het afgelopen kwartaal beter presteerde dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor zijn producten. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal lijkt echter wat tegen te vallen.

De euro was 1,0665 dollar waard, tegen 1,0661 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 89,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 93,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: FIOD pakt 2 personen op in onderzoek scheepsbouwer Damen

GORINCHEM (ANP) - De financiële opsporingsdienst FIOD heeft twee personen opgepakt in een nieuw onderzoek naar mogelijke sanctieovertredingen door scheepsbouwer Damen. Dit bevestigen ingewijden aan het ANP.

20 minuten geleden
Cryptoaandelen omhoog op Wall Street door herstel bitcoinkoers

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Cryptoaandelen zoals Coinbase, Strategy en Bit Digital hoorden woensdag bij de winnaars op Wall Street, terwijl bitcoin bijna 4 procent herstelde en de hoogste stand in weken bereikte. De grootste cryptomunt ter wereld zakte maandag nog 6 procent. Dat was de grootste prijsdaling sinds maart. Inmiddels staat de bitcoin weer op bijna 93.000 dollar, omgerekend 80.000 euro.

1 uur geleden
Politico: EU zet Rusland op zwarte lijst van witwaslanden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Rusland toevoegen aan haar zwarte lijst van landen met een hoog risico op witwassen en financiering van terrorisme. Dat meldt Politico op basis van ingewijden en een door de nieuwssite ingezien document.

1 uur geleden
Brussel maakt plan voor onafhankelijkheid Chinese grondstoffen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil in 2026 een centrum voor zogeheten kritieke grondstoffen oprichten om zo minder afhankelijk te worden van de import uit bijvoorbeeld China. Dat staat in een voorgesteld plan van de Europese Commissie. Het gaat om zeldzame grondstoffen zoals kobalt en lithium, die essentieel zijn voor de productie van batterijen en accu's.

2 uur geleden
Magnum denkt dat totale ijsmarkt groeit naar 90 miljard in 2029

AMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company verwacht dat de wereldwijde ijsmarkt groeit naar ongeveer 90 miljard euro in 2029. De afgesplitste ijstak van Unilever rekent op sterkere groei in opkomende markten dan in ontwikkelde markten, staat in de prospectus die het bedrijf woensdag heeft gepubliceerd.

2 uur geleden
Studie over economische klimaatschade ingetrokken wegens fouten

POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.

4 uur geleden
Mobiele storing bij telecomaanbieder Odido

DEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.

5 uur geleden