Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

Chipbedrijf Arm verder omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Britse chipontwikkelaar Arm ging vrijdag verder omhoog op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf, dat de ontwerpen levert voor chips die in bijna alle smartphones zitten, kende een dag eerder al een succesvolle beursgang met een koersstijging van bijna 25 procent. Vrijdag kwam daar nog eens 3,2 procent bij.

Dankzij de goed verlopen beursintroductie van Arm verhoogde Instacart, dat volgende week naar de beurs gaat, zijn introductieprijs. Het boodschappenbezorgbedrijf zei eerder deze week zijn aandelen tegen een prijs van 26 tot 28 dollar per stuk te willen aanbieden. Nu wil het bedrijf de stukken voor 28 tot 30 dollar verkopen. De beurswaarde van Instacart zou daarmee bijna 10 miljard dollar bedragen.

Daarnaast kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat volgende week op het programma staat. Hoewel deze week bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten in augustus weer wat is opgelopen, rekenen de financiële markten erop dat de Fed toch zal besluiten om een pauze te houden in de strijd tegen de inflatie en de rente niet verder zal verhogen.

GM en Ford

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 34.867 punten. De brede S&P 500 verloor 0,4 procent tot 4485 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,6 procent tot 13.839 punten.

GM en Ford wonnen respectievelijk 0,8 en 0,1 procent. De leden van de Amerikaanse vakbond UAW staken in drie fabrieken van GM, Ford en Stellantis aangezien er nog geen akkoord is bereikt met de grote autofabrikanten. De UAW wil een loonsverhoging van 40 procent. De bedrijven boden tot 20 procent aan, maar zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden. In totaal leggen ongeveer 12.700 werknemers het werk neer. Stellantis, de eigenaar van Fiat, Jeep en Peugeot, won 0,5 procent.

Adidas

Adobe zakte 3,5 procent, ondanks dat het softwareconcern het afgelopen kwartaal beter presteerde dan kenners hadden verwacht. Het bedrijf profiteerde onder meer van nieuwe toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) voor zijn producten. De omzetverwachting voor het huidige kwartaal lijkt echter wat tegen te vallen.

De euro was 1,0665 dollar waard, tegen 1,0661 een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,5 procent minder op 89,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent goedkoper op 93,15 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Toyota profiteert van grote vraag naar hybride auto's, meer omzet

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse autoconcern Toyota heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt en zijn nettowinst flink opgevoerd. De grootste autofabrikant ter wereld, waaronder ook de automerken Lexus en Daihatsu vallen, had dat onder meer te danken aan hogere verkopen van hybride voertuigen en kostenbesparingen.

1 uur geleden
Rabobank kondigt grote investeringen in AI aan

UTRECHT (ANP) - Rabobank gaat komende drie jaar tot 2 miljard euro investeren in het versterken van zijn IT en datasystemen. Daarmee wil de bank het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) opschalen, heeft het financiële concern aangekondigd bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. Dat kan op termijn ook banen kosten bij de bank, al gaat het dan naar verwachting niet om hele grote aantallen.

1 uur geleden
Webwinkel Zalando verlaagt groeiverwachting voor 2026

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de verwachting voor de omzetgroei in 2026 verlaagd. Ook de vooruitzichten voor de bedrijfswinst dit jaar werden aangepast bij de publicatie van de resultaten over het tweede kwartaal.

1 uur geleden
Fors meer winst voor olieconcern Saudi Aramco

RIYAD (ANP) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het tweede kwartaal een flink hogere winst behaald door de sterk gestegen olieprijzen door de Iranoorlog en de blokkade van de Straat van Hormuz. Saudi Aramco omzeilt die blokkade door olie te transporteren via een pijplijn naar de Rode Zee.

2 uur geleden
Winst Lufthansa keldert door brandstofkosten en stakingen

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Hoge brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten en stakingen hebben het afgelopen kwartaal een negatieve impact gehad op de financiële resultaten van Lufthansa. Het Duitse luchtvaartconcern zag de winst kelderen.

2 uur geleden
Vastgoedjournaal komt onder een dak met Cobouw en Distrifood

ZEIST (ANP) - VMN media heeft Vastgoedjournaal overgenomen. Daardoor komt het vastgoedvakblad onder een dak met andere vakmedia, waaronder Vastgoedmarkt, Cobouw, Distrifood en Misset Horeca.

2 uur geleden
ING: iets meer nieuwe huizen opgeleverd in 2026 en 2027

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen zal dit en volgend jaar maar licht stijgen, verwacht ING Research. De woningbouw profiteert van het oplopende aantal bouwvergunningen, maar stikstofbeperkingen, personeelstekort, te weinig capaciteit op het volle stroomnet en hoge bouwkosten blijven de productie remmen.

6 uur geleden