Chipbedrijf Applied Materials fors hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een flinke stijger op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van chipapparatuur kwam met beter dan verwachte resultaten. De algehele stemming op Wall Street was wel voorzichtig door een hoger dan verwacht cijfer over de Amerikaanse producentenprijzen. Beleggers in New York gaan verder een lang weekend tegemoet want maandag blijven de Amerikaanse aandelenmarkten dicht voor Presidents' Day.
Het aandeel Applied Materials werd 6,4 procent hoger gezet. Het concern, dat apparatuur levert aan grote chipproducenten als Samsung, TSMC en Intel, gaf ook een positieve omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten gingen in januari met 0,3 procent omhoog op maandbasis, wat sterker is dan verwacht. Dat kan weer invloed hebben op de inflatie en dus het rentebeleid van de Federal Reserve. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.
Digitale munten
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de min op 38.627,99 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 5005,57 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 15.775,66 punten.
Coinbase Global sprong bijna 9 procent omhoog. Het handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst op een sterker dan verwachte omzet. Het was de eerste kwartaalwinst van het bedrijf in twee jaar.
Nike
Maaltijdbezorger DoorDash werd ruim 8 procent lager gezet. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht.
De koers van Nike ging 2,4 procent omlaag. Het sportartikelenmerk gaat zijn wereldwijde personeelsbestand met ongeveer 2 procent terugdringen om kosten te besparen. In december liet Nike al weten de kosten in de komende drie jaar met 2 miljard dollar te willen verminderen, na tegenvallende verkopen in China en Noord-Amerika. Het concern telt wereldwijd zo'n 83.700 medewerkers.
De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0772 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 79,17 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 83,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.
3 uur geledenLEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft een boete gekregen van de Autoriteit Financiële Markten (AFM), omdat het bedrijf niet op tijd heeft gereageerd op een aantal klanten die de dupe werden van fraudeurs. Bunq moet hierom 170.000 euro betalen.
4 uur geleden