Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chipbedrijf Applied Materials fors hoger op Wall Street na cijfers

Chipbedrijf Applied Materials fors hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een flinke stijger op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van chipapparatuur kwam met beter dan verwachte resultaten. De algehele stemming op Wall Street was wel voorzichtig door een hoger dan verwacht cijfer over de Amerikaanse producentenprijzen. Beleggers in New York gaan verder een lang weekend tegemoet want maandag blijven de Amerikaanse aandelenmarkten dicht voor Presidents' Day.

Het aandeel Applied Materials werd 6,4 procent hoger gezet. Het concern, dat apparatuur levert aan grote chipproducenten als Samsung, TSMC en Intel, gaf ook een positieve omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.

De producentenprijzen in de Verenigde Staten gingen in januari met 0,3 procent omhoog op maandbasis, wat sterker is dan verwacht. Dat kan weer invloed hebben op de inflatie en dus het rentebeleid van de Federal Reserve. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.

Digitale munten

De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de min op 38.627,99 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 5005,57 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 15.775,66 punten.

Coinbase Global sprong bijna 9 procent omhoog. Het handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst op een sterker dan verwachte omzet. Het was de eerste kwartaalwinst van het bedrijf in twee jaar.

Nike

Maaltijdbezorger DoorDash werd ruim 8 procent lager gezet. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht.

De koers van Nike ging 2,4 procent omlaag. Het sportartikelenmerk gaat zijn wereldwijde personeelsbestand met ongeveer 2 procent terugdringen om kosten te besparen. In december liet Nike al weten de kosten in de komende drie jaar met 2 miljard dollar te willen verminderen, na tegenvallende verkopen in China en Noord-Amerika. Het concern telt wereldwijd zo'n 83.700 medewerkers.

De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0772 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 79,17 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 83,26 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

2 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

4 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

4 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

5 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

5 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

6 uur geleden