Chipbedrijf Applied Materials fors hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een flinke stijger op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van chipapparatuur kwam met beter dan verwachte resultaten. De algehele stemming op Wall Street was wel voorzichtig door een hoger dan verwacht cijfer over de Amerikaanse producentenprijzen. Beleggers in New York gaan verder een lang weekend tegemoet want maandag blijven de Amerikaanse aandelenmarkten dicht voor Presidents' Day.
Het aandeel Applied Materials werd 6,4 procent hoger gezet. Het concern, dat apparatuur levert aan grote chipproducenten als Samsung, TSMC en Intel, gaf ook een positieve omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten gingen in januari met 0,3 procent omhoog op maandbasis, wat sterker is dan verwacht. Dat kan weer invloed hebben op de inflatie en dus het rentebeleid van de Federal Reserve. Op de financiële markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.
Digitale munten
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de min op 38.627,99 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 5005,57 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 15.775,66 punten.
Coinbase Global sprong bijna 9 procent omhoog. Het handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst op een sterker dan verwachte omzet. Het was de eerste kwartaalwinst van het bedrijf in twee jaar.
Nike
Maaltijdbezorger DoorDash werd ruim 8 procent lager gezet. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht.
De koers van Nike ging 2,4 procent omlaag. Het sportartikelenmerk gaat zijn wereldwijde personeelsbestand met ongeveer 2 procent terugdringen om kosten te besparen. In december liet Nike al weten de kosten in de komende drie jaar met 2 miljard dollar te willen verminderen, na tegenvallende verkopen in China en Noord-Amerika. Het concern telt wereldwijd zo'n 83.700 medewerkers.
De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0772 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 79,17 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 83,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
TOULOUSE (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft vorig jaar wereldwijd 793 verkeersvliegtuigen afgeleverd. Dat zijn er meer dan een jaar eerder, toen het ging om 766 afgeleverde toestellen. Airbus wist zijn in december verlaagde doelstelling voor de levering van 790 vliegtuigen net te overtreffen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse start-up voor betalingen in de horeca Klearly heeft 12 miljoen euro aan nieuwe investeringen opgehaald. Onder andere de investeringstak van het Amerikaanse betalingsbedrijf PayPal steekt geld in het bedrijf.
50 minuten geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Sergio Ermotti is van plan in april 2027 af te treden als topman van de Zwitserse bank UBS. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
50 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa schort vluchten naar de Iraanse hoofdstad Teheran langer op, vanwege de grote onrust in het land en de dodelijke demonstraties tegen het Iraanse regime. Lufthansa zegt nu tot zeker 28 januari niet naar Teheran te vliegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in december gemiddeld 2,8 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee licht vergeleken met de 2,9 procent in november.
2 uur geledenDE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
2 uur geleden