Chipbedrijf Applied Materials fors hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Applied Materials was vrijdag een flinke stijger op de aandelenbeurzen in New York. De fabrikant van chipapparatuur kwam met beter dan verwachte resultaten. De algehele stemming op Wall Street was wel voorzichtig door een hoger dan verwacht cijfer over de Amerikaanse producentenprijzen. Beleggers in New York gaan verder een lang weekend tegemoet want maandag blijven de Amerikaanse aandelenmarkten dicht voor Presidents' Day.
Het aandeel Applied Materials werd 6,4 procent hoger gezet. Het concern, dat apparatuur levert aan grote chipproducenten als Samsung, TSMC en Intel, gaf ook een positieve omzetverwachting af voor het huidige kwartaal.
De producentenprijzen in de Verenigde Staten gingen in januari met 0,3 procent omhoog op maandbasis, wat sterker is dan verwacht. Dat kan weer invloed hebben op de inflatie en dus het rentebeleid van de Federal Reserve. Op de financiƫle markten wordt gehoopt dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar de rente gaat verlagen.
Digitale munten
De Dow-Jonesindex eindigde 0,4 procent in de min op 38.627,99 punten. De brede S&P 500 zakte 0,5 procent tot 5005,57 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 15.775,66 punten.
Coinbase Global sprong bijna 9 procent omhoog. Het handelsplatform voor digitale munten zoals bitcoins boekte afgelopen kwartaal een verrassende winst op een sterker dan verwachte omzet. Het was de eerste kwartaalwinst van het bedrijf in twee jaar.
Nike
Maaltijdbezorger DoorDash werd ruim 8 procent lager gezet. De concurrent van Thuisbezorgd-moederbedrijf Just Eat Takeaway zag de omzet en de orders stijgen in het afgelopen kwartaal, maar leed meer verlies dan verwacht.
De koers van Nike ging 2,4 procent omlaag. Het sportartikelenmerk gaat zijn wereldwijde personeelsbestand met ongeveer 2 procent terugdringen om kosten te besparen. In december liet Nike al weten de kosten in de komende drie jaar met 2 miljard dollar te willen verminderen, na tegenvallende verkopen in China en Noord-Amerika. Het concern telt wereldwijd zo'n 83.700 medewerkers.
De euro was 1,0775 dollar waard, tegen 1,0772 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie werd 1,5 procent duurder op 79,17 dollar. Brentolie steeg 0,5 procent in prijs tot 83,26 dollar per vat.
Meer uit Financieel
YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.
26 minuten geledenTIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Klanten van webwinkel bol kwamen afgelopen weekend terecht op een pagina van een andere klant, bevestigt een woordvoerder van bol na berichtgeving van Tweakers. Het was het gevolg van een "technisch incident" en overkwam "tientallen klanten", laat de woordvoerder weten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij vertrekt volgend jaar uit Assen. Het hoofdkantoor in de Drentse stad is na meerdere reorganisaties en de sluiting van het Groningen-gasveld te groot geworden voor het bedrijf.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt ook woensdag niet naar Dubai door het geweld in het Midden-Oosten. Eerder maakte de Nederlandse luchtvaartmaatschappij bekend tot en met dinsdag niet te vliegen naar de stad in de Verenigde Arabische Emiraten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grote uitvaartverzorgers in Nederland zien vooralsnog geen reden om de prijs van crematies te verhogen, ondanks de sterk stijgende kosten voor gas. Dat komt doordat de bedrijven werken met langlopende vaste gascontracten, zeggen Monuta en DELA.
2 uur geleden