Chipaandelen dalen op gemengd Wall Street, Dow verder omhoog
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien. De Amerikaanse chipbedrijven gingen omlaag na de zware koersverliezen in de Aziatische en Europese chipsector. Beleggers grepen de nieuwe recordresultaten van het Zuid-Koreaanse Samsung, de grootste fabrikant van geheugenchips ter wereld, aan om winst te nemen in chipaandelen die door de AI-rally dit jaar sterk in waarde zijn gestegen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,3 procent hoger op 53.175 punten. De index van de dertig grootste Amerikaanse bedrijven sloot maandag al voor het eerst in de geschiedenis boven de 53.000 punten. De breder samengestelde S&P 500-index zakte 0,2 procent tot 7518 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 0,9 procent tot 25.902 punten. De Nasdaq won een dag eerder nog ruim 1 procent dankzij sterke koerswinsten van de chipbedrijven.
Chipmakers Intel, AMD, Western Digital en Marvell Technology daalden nu tot meer dan 7 procent, na de opmars van tot ruim 7 procent op maandag. De fabrikanten van chipapparatuur Lam Research, Applied Materials en KLA gingen mee omlaag en zakten tot bijna 8 procent.
Olie
Olie werd bijna 2 procent duurder na de aanval op een tanker in de buurt van de Straat van Hormuz. De tanker werd voor de kust van Oman geraakt door een projectiel en vervoerde vloeibaar gemaakt aardgas uit Qatar. Door de aanval zijn de zorgen over een veilige doorvaart door de belangrijke zeestraat weer opgelaaid. Olieproducent ExxonMobil won 2,9 procent, mede dankzij een sterke handelsupdate van branchegenoot Shell.
SpaceX zakte 2,9 procent. Het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk, dat vorige maand naar de beurs in New York ging, is opgenomen in de Nasdaq-100, de index van de honderd grootste techbedrijven. De opname van een bedrijf in een belangrijke index zorgt vaak voor aankopen van deze aandelen door aandelenfondsen en indextrackers die deze graadmeters volgen. Ook gaven verschillende grote Amerikaanse zakenbanken, waaronder Morgan Stanley en Goldman Sachs, een koopadvies voor SpaceX.
Lockheed Martin
Lockheed Martin klom 0,6 procent. Het defensieconcern gaat samen met de Duitse branchegenoot Rheinmetall ATACMS-raketten bouwen in Duitsland. Het wordt de eerste fabriek voor deze ballistische langeafstandsraketten buiten de VS.
Crinetics Pharmaceuticals verdubbelde in waarde bij de opening. Het biotechbedrijf wordt voor ongeveer 10 miljard dollar overgenomen door branchegenoot Vertex (min 2 procent).
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
16 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De overlast op stations en in treinen door de staking van schoonmakers valt mee, laat een woordvoerster van NS weten. "Het kan zijn dat reizigers er wat van merken, maar het heeft vooralsnog geen grote problemen opgeleverd", vertelt de woordvoerster.
18 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse claimzaak tegen het bedrijf achter de app Snapchat wordt Europees. De Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) kondigde in juni een collectieve rechtszaak in Nederland aan tegen Snap, omdat het techbedrijf persoonsgegevens onrechtmatig zou gebruiken en de app een verslavend ontwerp zou hebben gegeven. De claimorganisatie breidt die zaak uit om mensen uit de hele Europese Unie te vertegenwoordigen.
58 minuten geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Giorgio Armani heeft Dario Vitale benoemd tot nieuwe creatief directeur. Hij is de eerste ontwerper van buiten de Armani-familie die deze functie bekleedt, zo maakte het bedrijf woensdag bekend.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De komende weken is het drukker in de internationale treinen en bussen richting Duitsland vanwege Oktoberfest. Flixbus en NS Internationaal zien een toename in het aantal boekingen. Oktoberfest begint zaterdag en duurt tot en met zondag 4 oktober.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Wereldbank stelt met Michael Kremer een Nobelprijswinnaar aan als hoofdeconoom. De Amerikaan staat bekend als specialist voor onderzoek naar armoedebestrijding en de problemen die daarbij komen kijken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.
2 uur geleden