Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven op kop in positieve AEX

Chip- en techbedrijven op kop in positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chip- en techbedrijven gingen donderdag op kop in de AEX-index, die over de brede linie een stevige winst boekte. Beleggers zijn duidelijk optimistisch gestemd voorafgaand aan het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.

Die hoop nam woensdag op Wall Street verder toe door uitlatingen van de president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams. Hij zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedde de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen en vooral die van chip- en techbedrijven. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag dan ook hoger.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 782,05 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 906,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

ASML

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden bovenaan bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winsten tot 2,3 procent. Ook techinvesteerder Prosus en fintechbedrijf Adyen stonden in de kopgroep met plussen van rond de 2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever was de enige daler met een kleine min van 0,1 procent.

In de MidKap toonde Flow Traders (plus 1,4 procent) wat herstel. De flitshandelaar zakte een dag eerder nog ruim 8 procent, nadat het bedrijf in een call met analisten aangaf dat de handelsvolumes in het afgelopen kwartaal lager waren dan een jaar eerder.

Tesco

ForFarmers won 0,2 procent na een kleine overname. Pavo, de organisatie waarmee het veevoerbedrijf wereldwijd actief is in de paardensector, koopt Thunderbrook Equestrian, een bedrijf dat voornamelijk actief is in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Het bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 3,5 miljoen euro.

In Londen steeg Tesco 1 procent. De Britse supermarktketen verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen. Tesco sprak zelfs van de beste feestdagenperiode ooit voor het bedrijf.

De euro was 1,0973 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 71,80 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 77,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Modemerk Victoria Beckham boekt voor het eerst winst

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het mode- en cosmeticamerk van Victoria Beckham heeft voor het eerst sinds de oprichting winst geboekt. Het bedrijf van het voormalig lid van de populaire Britse meidengroep Spice Girls wist zich daarmee staande te houden in de lastige markt voor luxeartikelen.

5 minuten geleden
Turkse economie groeit sterker dan verwacht in tweede kwartaal

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse economie is in het tweede kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Het bruto binnenlands product (bbp), de maatstaf voor economische groei, steeg met 1,1 procent ten opzichte van het eerste kwartaal, meldde het Turkse statistiekbureau.

45 minuten geleden
Directe gasverbinding Nederland en Noorwegen stap dichterbij

DEN HAAG (ANP) - Nogat, de beheerder en uitbater van een pijpleidingsysteem op de bodem van de Noordzee, zet een volgende stap in de ontwikkeling van de eerste directe gasverbinding tussen Nederland en Noorwegen.

1 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig na nieuwe aanvallen VS op Iran

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag voorzichtig begonnen aan de nieuwe week. De vrees voor een escalatie van het geweld in het Midden-Oosten laaide weer op na nieuwe aanvallen van de Verenigde Staten op Iran. De VS vielen Iraanse raketlanceerinstallaties bij Larak Island in de Straat van Hormuz aan. Als vergelding voerde Iran een aanval met raketten en drones uit op Amerikaanse luchtmachtbases in Jordanië. De olieprijzen liepen daardoor flink op.

2 uur geleden
's Werelds grootste gamesbeurs trekt bijna recordaantal bezoekers

KEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.

3 uur geleden
Topman webwinkel Shein ziet vermogen flink dalen bij beursgang

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.

3 uur geleden
Wereldwijde investeringen in fintech stijgen, ziet KPMG

AMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.

3 uur geleden