Chip- en techbedrijven op kop in positieve AEX
AMSTERDAM (ANP) - De chip- en techbedrijven gingen donderdag op kop in de AEX-index, die over de brede linie een stevige winst boekte. Beleggers zijn duidelijk optimistisch gestemd voorafgaand aan het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.
Die hoop nam woensdag op Wall Street verder toe door uitlatingen van de president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams. Hij zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedde de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen en vooral die van chip- en techbedrijven. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag dan ook hoger.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 782,05 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 906,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.
ASML
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden bovenaan bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winsten tot 2,3 procent. Ook techinvesteerder Prosus en fintechbedrijf Adyen stonden in de kopgroep met plussen van rond de 2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever was de enige daler met een kleine min van 0,1 procent.
In de MidKap toonde Flow Traders (plus 1,4 procent) wat herstel. De flitshandelaar zakte een dag eerder nog ruim 8 procent, nadat het bedrijf in een call met analisten aangaf dat de handelsvolumes in het afgelopen kwartaal lager waren dan een jaar eerder.
Tesco
ForFarmers won 0,2 procent na een kleine overname. Pavo, de organisatie waarmee het veevoerbedrijf wereldwijd actief is in de paardensector, koopt Thunderbrook Equestrian, een bedrijf dat voornamelijk actief is in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Het bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 3,5 miljoen euro.
In Londen steeg Tesco 1 procent. De Britse supermarktketen verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen. Tesco sprak zelfs van de beste feestdagenperiode ooit voor het bedrijf.
De euro was 1,0973 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 71,80 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 77,29 dollar per vat.
Meer uit Financieel
CARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil voor de zomer een financieel steunpakket hebben voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge prijzen voor kunstmest. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag in een zogeheten Actieplan voor kunstmest.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een minderheid van ongeveer 13 procent van de aandeelhouders van Shell heeft voor een voorstel gestemd dat het olie- en gasbedrijf oproept een strategie te ontwikkelen voor een eventuele daling van de vraag naar fossiele brandstoffen. Het groene beleggerscollectief Follow This diende het voorstel in en verwijst naar scenario's waarin klimaatbeleid tot minder vraag naar olie en gas leidt.
2 uur geleden