Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven op kop in positieve AEX

Chip- en techbedrijven op kop in positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - De chip- en techbedrijven gingen donderdag op kop in de AEX-index, die over de brede linie een stevige winst boekte. Beleggers zijn duidelijk optimistisch gestemd voorafgaand aan het inflatiecijfer van de Verenigde Staten, dat later op de dag verschijnt. Op de beursvloeren wordt gehoopt dat de inflatie inmiddels sterk genoeg is afgekoeld en dat de Federal Reserve in de komende maanden al kan gaan beginnen met het verlagen van de rente.

Die hoop nam woensdag op Wall Street verder toe door uitlatingen van de president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams. Hij zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedde de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen en vooral die van chip- en techbedrijven. De Amerikaanse beurzen sloten woensdag dan ook hoger.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,9 procent hoger op 782,05 punten. De MidKap klom 0,6 procent tot 906,89 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs wonnen tot 0,7 procent.

ASML

De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden bovenaan bij de Amsterdamse hoofdfondsen, met winsten tot 2,3 procent. Ook techinvesteerder Prosus en fintechbedrijf Adyen stonden in de kopgroep met plussen van rond de 2 procent. Levensmiddelenconcern Unilever was de enige daler met een kleine min van 0,1 procent.

In de MidKap toonde Flow Traders (plus 1,4 procent) wat herstel. De flitshandelaar zakte een dag eerder nog ruim 8 procent, nadat het bedrijf in een call met analisten aangaf dat de handelsvolumes in het afgelopen kwartaal lager waren dan een jaar eerder.

Tesco

ForFarmers won 0,2 procent na een kleine overname. Pavo, de organisatie waarmee het veevoerbedrijf wereldwijd actief is in de paardensector, koopt Thunderbrook Equestrian, een bedrijf dat voornamelijk actief is in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. Het bedrijf heeft een jaaromzet van zo'n 3,5 miljoen euro.

In Londen steeg Tesco 1 procent. De Britse supermarktketen verhoogde zijn winstverwachting voor het hele jaar dankzij sterke verkopen tijdens de feestdagen. Tesco sprak zelfs van de beste feestdagenperiode ooit voor het bedrijf.

De euro was 1,0973 dollar waard, tegen 1,0955 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent meer op 71,80 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent duurder, op 77,29 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Omzet Nederlandse chipbedrijven afgelopen jaren verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse chipindustrie is afgelopen jaren in omzet ruimschoots verdubbeld, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. Vorig jaar is de omzet van de zogenoemde halfgeleidersector opgelopen tot 45,6 miljard euro, terwijl de branche in 2019 nog een totale omzet van 21,3 miljard euro draaide.

51 minuten geleden
Werknemers in metaal en bouw staken om sociale zekerheid

UTRECHT (ANP) - Ook werknemers van metaalbedrijven, bouwbedrijven en woningbouwcorporaties staken tegen de voorgenomen bezuinigingen op sociale zekerheid door het kabinet. Volgens vakbond FNV leggen in totaal duizenden mensen het werk neer bij verschillende stakingsacties van vrijdag 4 september tot en met vrijdag 11 september.

1 uur geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

5 uur geleden
Meer woningen verkocht afgelopen kwartaal, maar groei vlakt af

APELDOORN (ANP) - In het tweede kwartaal van dit jaar zijn 4 procent meer woningen verkocht dan een jaar geleden, meldt het Kadaster. De groei vlakt wel af. In het eerste kwartaal van dit jaar was de toename 18 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder.

7 uur geleden
AI-chipbedrijf Nvidia verdubbelt omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Chipbedrijf Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal de omzet en winst meer dan verdubbeld in vergelijking met dezelfde periode vorig jaar. Grote techbedrijven investeren gigantische bedragen in datacenters voor AI-toepassingen en kopen daarvoor halfgeleiders van Nvidia, 's werelds belangrijkste chipverkoper voor kunstmatige intelligentie. Volgens topman Jensen Huang blijft de vraag naar extra rekenkracht voor AI-toepassingen sneller groeien.

8 uur geleden
Kleine verliezen op Wall Street in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen de handel uitgegaan. Beleggers zijn op Wall Street in afwachting van kwartaalcijfers van Nvidia, de belangrijkste ontwikkelaar van AI-chips en het waardevolste bedrijf ter wereld. De cijfers worden na sluiting van de beurs bekendgemaakt.

9 uur geleden
OpenAI toont zich in rapport schuldbewust over AI-hack

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI heeft woensdag een rapport naar buiten gebracht waarin het stap voor stap beschrijft hoe AI-modellen van het bedrijf vorige maand tijdens een test wisten in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face. Daarin toont het bedrijf zich schuldbewust over het incident. Ook vertelt OpenAI over de inspanningen die het doet om zulke incidenten in de toekomst te voorkomen.

9 uur geleden