Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan stevige winst

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan stevige winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio boekte dinsdag een stevige winst onder aanvoering van de Japanse chip- en techbedrijven. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstand van de Amerikaanse techbeurs Nasdaq, waar iPhone-maker Apple de hoogste koers ooit bereikte. De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve.

De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering en beleggers hopen dat de Fed woensdag het rentetarief ongewijzigd zal laten. Dat zou goed nieuws zijn voor snelgroeiende chip- en techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentes. Of de Fed inderdaad na tien renteverhogingen op rij een pauze zal houden, hangt met name af van het Amerikaanse inflatiecijfer dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De Japanse chiptester Advantest steeg dik 5 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron kreeg er bijna 5 procent bij. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, ging mede daardoor 1,9 procent vooruit en tikte voor het eerst sinds juli 1990 de 33.000 punten aan. Techinvesteerder SoftBank klom 6 procent. Volgens persbureau Reuters wil het bedrijf tot 30 procent van zijn ongeveer 350 medewerkers bij zijn investeringstak Vision Fund ontslaan. Ook de autofabrikanten Toyota en Honda lieten stevige winsten zien van respectievelijk 4,9 en 1,9 procent. Elektronicaconcern Sony won 1,3 procent.

Rente verlagen

In Seoul wonnen Samsung en SK Hynix 1,3 en 4,1 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is de Amerikaanse overheid van plan om toe te staan dat de Zuid-Koreaanse chipbedrijven en ook de Taiwanese chipmakers hun activiteiten in China mogen behouden. De Taiwanese chipproducent TSMC steeg 3 procent in Taipei en de Zuid-Koreaanse beurs won 0,4 procent. In Sydney, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, klom de All Ordinaries 0,2 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,4 procent. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om voor het eerst in tien maanden de rente op kortlopende leningen te verlagen. Eerder verlaagden de grote Chinese banken al hun spaarrentes om de bestedingen in het land aan te jagen. De stappen worden gezien als een opmaat naar verdere maatregelen om de kwakkelende economie te stimuleren. Donderdag zal de Chinese centrale bank naar verwachting een besluit nemen over de rentetarieven op leningen met een langere looptijd.

Meer uit Financieel

Nederlander voorzichtig met boeken zomervakantie, maar gaat wel

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.

15 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

9 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

9 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

11 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

12 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

13 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

13 uur geleden