Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan stevige winst

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan stevige winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio boekte dinsdag een stevige winst onder aanvoering van de Japanse chip- en techbedrijven. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstand van de Amerikaanse techbeurs Nasdaq, waar iPhone-maker Apple de hoogste koers ooit bereikte. De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve.

De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse rentevergadering en beleggers hopen dat de Fed woensdag het rentetarief ongewijzigd zal laten. Dat zou goed nieuws zijn voor snelgroeiende chip- en techbedrijven die gevoelig zijn voor hogere rentes. Of de Fed inderdaad na tien renteverhogingen op rij een pauze zal houden, hangt met name af van het Amerikaanse inflatiecijfer dat later op de dag bekend wordt gemaakt.

De Japanse chiptester Advantest steeg dik 5 procent en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron kreeg er bijna 5 procent bij. De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, ging mede daardoor 1,9 procent vooruit en tikte voor het eerst sinds juli 1990 de 33.000 punten aan. Techinvesteerder SoftBank klom 6 procent. Volgens persbureau Reuters wil het bedrijf tot 30 procent van zijn ongeveer 350 medewerkers bij zijn investeringstak Vision Fund ontslaan. Ook de autofabrikanten Toyota en Honda lieten stevige winsten zien van respectievelijk 4,9 en 1,9 procent. Elektronicaconcern Sony won 1,3 procent.

Rente verlagen

In Seoul wonnen Samsung en SK Hynix 1,3 en 4,1 procent. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal is de Amerikaanse overheid van plan om toe te staan dat de Zuid-Koreaanse chipbedrijven en ook de Taiwanese chipmakers hun activiteiten in China mogen behouden. De Taiwanese chipproducent TSMC steeg 3 procent in Taipei en de Zuid-Koreaanse beurs won 0,4 procent. In Sydney, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, klom de All Ordinaries 0,2 procent.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,1 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong steeg 0,4 procent. Beleggers verwerkten het besluit van de Chinese centrale bank om voor het eerst in tien maanden de rente op kortlopende leningen te verlagen. Eerder verlaagden de grote Chinese banken al hun spaarrentes om de bestedingen in het land aan te jagen. De stappen worden gezien als een opmaat naar verdere maatregelen om de kwakkelende economie te stimuleren. Donderdag zal de Chinese centrale bank naar verwachting een besluit nemen over de rentetarieven op leningen met een langere looptijd.

Meer uit Financieel

MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

3 minuten geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

25 minuten geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

45 minuten geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

2 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

2 uur geleden
Maaltijdbezorger DoorDash stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - DoorDash behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het maaltijdbezorgbedrijf zag het totale aantal bestellingen in het vierde kwartaal met bijna een derde stijgen ten opzichte van een jaar eerder. De omzet steeg met 38 procent. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel werd daarop 4,6 procent hoger gezet.

2 uur geleden
BAM: dit jaar mogelijk meer last van stikstofproblemen

AMSTERDAM (ANP) - Bouwer BAM had vorig jaar last van tragere vergunningverlening voor de bouw van nieuwe woningen door de stikstofcrisis. Daardoor kon het grootste bouwbedrijf van Nederland minder nieuwe huizen realiseren dan gepland, zei topman Ruud Joosten van BAM tijdens een gesprek met journalisten over de jaarresultaten. Hij verwacht dat zijn bedrijf hier dit jaar mogelijk nog meer last van krijgt.

3 uur geleden