Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst

Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers verwerkten het tegenvallende banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP en stapten vooral in aandelen die tijdens de coronapandemie goed hebben gepresteerd, zoals de Japanse chip- en technologiebedrijven. De transportbedrijven en luchtvaartmaatschappijen werden daarentegen van de hand gedaan.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,3 procent hoger op 28.543,51 punten. Chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron, die beide een zware weging hebben in de Nikkei, dikten 2 en 1 procent aan. Computerspelletjesmaker Nintendo en technologieconcern Sony kregen er tot 1,9 procent bij. West Japan Railway kelderde ruim 13 procent nadat het spoorwegbedrijf liet weten nieuwe aandelen uit te geven. De luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines daalden tot meer dan 2 procent.

Takeda Pharmaceutical verloor dik 1 procent. De Amerikaanse farmaceut Moderna en de Japanse distributeur Takeda werken samen met de Japanse overheid om de partijen coronavaccins terug te roepen die deeltjes van roestvrij staal bevatten. De deeltjes zouden afkomstig zijn van de productieapparatuur.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent. Meituan daalde 0,6 procent in Hongkong. De maaltijdbezorger werd samen met tien andere Chinese internetplatformen en taxi-apps, waaronder Didi, door de Chinese autoriteiten op het matje geroepen vanwege ongeoorloofde praktijken. De toezichthouders beschuldigen de bedrijven van het gebruik van ongekwalificeerde bestuurders en voertuigen. De Kospi in Seoul zakte 0,9 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street krabbelt op na zware verliezen, olie opnieuw duurder

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York krabbelden maandag wat op na de zware koersverliezen op vrijdag. De stemming bleef terughoudend door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Beleggers lijken wel enige moed te putten uit opmerkingen van president Donald Trump dat de Verenigde Staten en Iran "direct en indirect" overleg hebben gevoerd en dat Pakistan, als tussenpersoon, heeft aangegeven dat er de komende dagen "betekenisvolle gesprekken" zouden kunnen plaatsvinden.

32 minuten geleden
Duitse inflatie sterk gestegen door hogere brandstofprijzen

WIESBADEN (ANP) - De inflatie in Duitsland is in maart sterk gestegen als gevolg van de fors hogere brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens voorlopige cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis steeg de inflatie naar 2,7 procent op jaarbasis. In februari was dat nog 1,9 procent. Op maandbasis namen de consumentenprijzen met 1,1 procent toe.

1 uur geleden
Raffinaderijen produceren meer diesel en kerosine door krapte

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse olieraffinaderijen hebben hun capaciteit door de Iranoorlog tot het maximum opgevoerd en aangepast om zoveel mogelijk kerosine en diesel te kunnen verkopen. Nederland is binnen Europa de grootste exporteur van deze momenteel schaarse brandstoffen en hoeft daardoor zelf voorlopig niet te vrezen voor een tekort, zegt directeur Jan-Willem van den Beukel van branchevereniging VEMOBIN.

1 uur geleden
Muziekconcern UMG stijgt op Damrak na aandeleninkoop

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) behoorde maandag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles gaat voor 500 miljoen euro aan eigen aandelen inkopen om aandeelhouders te belonen. Het eerste aandeleninkoopprogramma van het bedrijf onderstreept volgens het bestuur van UMG het vertrouwen in de strategie en groei op lange termijn. Het aandeel steeg ruim 3 procent en was daarmee de sterkste stijger in de AEX-index.

6 uur geleden
RDC: verkoop brommobielen groeit sneller dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brommobielen in Nederland is in de afgelopen vijf jaar explosief gestegen. De verkoop van de kleine karretjes, populair onder pubers, groeit volgens databedrijf RDC sneller dan ooit.

7 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea flink lager door hoge olieprijs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Tokio en Seoul zijn maandag flink weggezakt door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de vijfde week is ingegaan. Door de strijd in de olierijke regio zijn de olieprijzen hard gestegen en landen als Japan en Zuid-Korea zijn erg afhankelijk van de import van olie uit de regio.

8 uur geleden
Prijspeiling Consumentenbond: prijzen eieren naar recordhoogte

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van eieren in Nederland zijn gestegen naar een recordhoogte. Dat meldt de Consumentenbond na een eigen prijspeiling bij de dertien grootste supermarktketens. Volgens de belangenbehartiger voor consumenten zijn eieren in vijf jaar gemiddeld 38 procent duurder geworden.

8 uur geleden