Chip- en techbedrijven helpen Nikkei aan kleine winst
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers verwerkten het tegenvallende banenrapport van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP en stapten vooral in aandelen die tijdens de coronapandemie goed hebben gepresteerd, zoals de Japanse chip- en technologiebedrijven. De transportbedrijven en luchtvaartmaatschappijen werden daarentegen van de hand gedaan.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde uiteindelijk 0,3 procent hoger op 28.543,51 punten. Chiptester Advantest en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron, die beide een zware weging hebben in de Nikkei, dikten 2 en 1 procent aan. Computerspelletjesmaker Nintendo en technologieconcern Sony kregen er tot 1,9 procent bij. West Japan Railway kelderde ruim 13 procent nadat het spoorwegbedrijf liet weten nieuwe aandelen uit te geven. De luchtvaartmaatschappijen ANA Holdings en Japan Airlines daalden tot meer dan 2 procent.
Takeda Pharmaceutical verloor dik 1 procent. De Amerikaanse farmaceut Moderna en de Japanse distributeur Takeda werken samen met de Japanse overheid om de partijen coronavaccins terug te roepen die deeltjes van roestvrij staal bevatten. De deeltjes zouden afkomstig zijn van de productieapparatuur.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,1 procent. Meituan daalde 0,6 procent in Hongkong. De maaltijdbezorger werd samen met tien andere Chinese internetplatformen en taxi-apps, waaronder Didi, door de Chinese autoriteiten op het matje geroepen vanwege ongeoorloofde praktijken. De toezichthouders beschuldigen de bedrijven van het gebruik van ongekwalificeerde bestuurders en voertuigen. De Kospi in Seoul zakte 0,9 procent en de All Ordinaries in Sydney verloor 0,6 procent.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
8 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
10 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.
14 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.
1 dag geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.
1 dag geleden