Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chip- en techbedrijven aan kop in groene AEX

Chip- en techbedrijven aan kop in groene AEX

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index wist dinsdag te herstellen van het koersverlies van een dag eerder. Beleggers pikten vooral de zwaar afgestrafte chip- en technologiebedrijven weer op. De vrees dat de sterk gestegen prijzen voor olie, gas en elektriciteit de inflatie verder zullen aanjagen zette de stemming op de beurzen aan het begin van de week nog flink onder druk. Ook bleek dat de groei van de bedrijvigheid van de dienstensector in het eurogebied in september is teruggevallen tot het niveau van april.

De hoofdindex op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 1,1 procent in de plus op 765,77 punten. De MidKap verloor 0,1 procent tot 1048,23 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs klommen tot 0,9 procent.

Beleggers hielden ook de ontwikkelingen rond Evergrande in de gaten. De schuldproblemen van het noodlijdende Chinese vastgoedconcern lijken inmiddels ook over te slaan naar andere Chinese vastgoedbedrijven. Zo hebben Fantasia en Sinic eveneens problemen met het aflossen van schulden.

Adyen

De kopgroep van de AEX bestond uit fintechbedrijf Adyen, techinvesteerder Prosus, maaltijdbezorger Just Eat Takeaway en de chipbedrijven ASML en ASMI, met winsten van ruim 2 procent. Verlichtingsbedrijf Signify sloot de rij met een min van 1 procent.

In de MidKap stond apothekersbedrijf Fagron onderaan met een verlies van dik 3 procent. Ook luchtvaartcombinatie Air France-KLM (min 2,2 procent) moest het ontgelden. Fitnessketen Basic-Fit, die zijn duizendste fitnessclub opende, zakte 2 procent. Biotechnoloog Galapagos kampte met een koersdoelverlaging door Citi en verloor 1 procent.

ABN AMRO

ABN AMRO ging aan kop bij de middelgrote bedrijven met een plus van 2 procent. Analisten van JPMorgan verhoogden het koersdoel voor de bank en zijn concurrent ING (plus 1,4 procent). Ook elders in Europa waren bankaandelen geliefd bij beleggers. In Parijs stegen BNP Paribas en Crédit Agricole tot 3,1 procent. UniCredit klom 3 procent in Milaan.

In Frankfurt steeg Infineon 3 procent. De Duitse chipfabrikant liet tijdens een beleggersdag weten dat de omzet in 2022 met ongeveer 15 procent zal stijgen. Grenke kelderde 8,5 procent. De Duitse leasemaatschappij van kantoorartikelen verlaagde haar verwachtingen voor dit jaar vanwege toeleveringsproblemen.

De euro was 1,1596 dollar waard tegen 1,1616 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen licht omhoog na de stevige opmars op maandag. Een vat Amerikaanse olie werd 0,3 procent duurder op 77,83 dollar en Brentolie kostte 0,4 procent meer op 81,59 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel past regels aan voor duurzame investeringen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.

26 minuten geleden
Meta moet Spaanse mediabedrijven bijna half miljard betalen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.

30 minuten geleden
ABN AMRO-econoom Phlippen wordt hoofd duurzaamheid bij bank

AMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.

37 minuten geleden
Peter Gillis wil belastingfraudezaak overdoen bij rechtbank

DEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.

1 uur geleden
Vrachtwagenfabrikant MAN schrapt 2300 banen in Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.

1 uur geleden
Topman TotalEnergies waarschuwt voor grote afhankelijkheid lng VS

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.

2 uur geleden
Chipbedrijven aan kop in groene AEX-index na cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.

3 uur geleden