Chinooks klaar met stenen storten op kapotte dam in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - De Chinook-helikopters van Defensie zijn klaar met het storten van grote hoeveelheden zware keien op een kapotgeslagen dam in Maastricht. Zaterdag en zondag hebben de helikopters met grote hoeveelheden stenen een gat in een dam gedeeltelijk dichtgemaakt. "De stenen liggen op hun plek en het gat is daarmee veel minder diep geworden", zei een woordvoerster van Rijkswaterstaat zondag. "Dat verlaagt de hoeveelheid water die wegstroomt en dat helpt ons straks ook bij het definitieve herstel."
Twee Chinooks van Defensie lieten netten met zware stenen zakken in een kapotte dam in Maastricht. Elk net bevatte een gewicht van 4000 kilo aan stenen. Het zogeheten Defensie Helikopter Commando meldde zondagavond op X dat vliegbasis Gilze-Rijen langer open is geweest (tot 18.00 uur) zodat de twee Chinooks "de werkzaamheden zo goed mogelijk konden afronden voor @Rijkswaterstaat. Vandaag is er 252 ton aan steen geplaatst. Dit weekend is er totaal 480 ton steen te water gegaan in de overlaatdam", zo liet de dienst weten.
De dam raakte woensdag ernstig beschadigd door de sterke stroming als gevolg van de aanhoudende regen en de hoge waterstand van de Maas. Uiteindelijk werd twee derde deel van de dam meegesleurd door het kolkende water. Als gevolg daarvan raakte een van de ruim dertig woonboten die achter de dam afgemeerd liggen, op drift, en botste tegen een brug over de Stuwweg. De brug staat sindsdien op instorten. Gedacht wordt aan de aanleg van een noodbrug door genietroepen, maar eerst moet de toevoer van snelstromend water gestopt zijn.
Meer uit Binnenland
SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
6 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - In Vlissingen is een politieactie om hulp te bieden bij een persoon met "onbegrepen gedrag" vrijdagavond geëindigd met een aanhouding waarbij een schot is gelost, meldt de politie Zeeland. Tijdens de actie in de Kasteelstraat raakte een diensthond gewond.
9 uur geledenNIJKERK (ANP) - Bij het Israëlcentrum in het Gelderse Nijkerk heeft vrijdagavond laat een explosie plaatsgevonden. Het centrum van de organisatie Christenen voor Israël beschrijft het pand op zijn website als 'een ontmoetingsplek voor christenen met hart voor Israël'.
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
16 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
21 uur geleden