Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinooks klaar met stenen storten op kapotte dam in Maastricht

Chinooks klaar met stenen storten op kapotte dam in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - De Chinook-helikopters van Defensie zijn klaar met het storten van grote hoeveelheden zware keien op een kapotgeslagen dam in Maastricht. Zaterdag en zondag hebben de helikopters met grote hoeveelheden stenen een gat in een dam gedeeltelijk dichtgemaakt. "De stenen liggen op hun plek en het gat is daarmee veel minder diep geworden", zei een woordvoerster van Rijkswaterstaat zondag. "Dat verlaagt de hoeveelheid water die wegstroomt en dat helpt ons straks ook bij het definitieve herstel."

Twee Chinooks van Defensie lieten netten met zware stenen zakken in een kapotte dam in Maastricht. Elk net bevatte een gewicht van 4000 kilo aan stenen. Het zogeheten Defensie Helikopter Commando meldde zondagavond op X dat vliegbasis Gilze-Rijen langer open is geweest (tot 18.00 uur) zodat de twee Chinooks "de werkzaamheden zo goed mogelijk konden afronden voor @Rijkswaterstaat. Vandaag is er 252 ton aan steen geplaatst. Dit weekend is er totaal 480 ton steen te water gegaan in de overlaatdam", zo liet de dienst weten.

De dam raakte woensdag ernstig beschadigd door de sterke stroming als gevolg van de aanhoudende regen en de hoge waterstand van de Maas. Uiteindelijk werd twee derde deel van de dam meegesleurd door het kolkende water. Als gevolg daarvan raakte een van de ruim dertig woonboten die achter de dam afgemeerd liggen, op drift, en botste tegen een brug over de Stuwweg. De brug staat sindsdien op instorten. Gedacht wordt aan de aanleg van een noodbrug door genietroepen, maar eerst moet de toevoer van snelstromend water gestopt zijn.

Meer uit Binnenland

Woning Almere tweede keer doelwit explosie

ALMERE (ANP) - Bij een huis in de Tapirstraat in Almere is in de nacht van vrijdag op zaterdag voor de tweede keer in korte tijd een explosief afgegaan. Dat gebeurde rond 02.00 uur. Door de klap vielen geen gewonden, wel zorgde de explosie voor flinke schade aan het huis. Ook omliggende woningen raakten beschadigd.

2 uur geleden
Directeur veiligheidsregio wil meer ruimte defensie in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Er zou meer ruimte gemaakt moeten worden voor een grotere militaire basis in Amsterdam. Hiervoor pleit de directeur van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland Tijs van Lieshout in het AT5-programma Park Politiek.

4 uur geleden
Neergestoken man in Schiedam overlijdt aan zijn verwondingen

SCHIEDAM (ANP) - De man die in de vroege zaterdagochtend aan het Bachplein in Schiedam werd neergestoken is overleden aan zijn verwondingen. Dat maakte de politie bekend op X.

7 uur geleden
Man overleden bij schietincident in Haagse wijk Laak

DEN HAAG (ANP) - Een 21-jarige man uit Den Haag is vrijdagavond overleden bij een schietincident in de Paets van Troostwijkstraat in de Haagse wijk Laak. Dat meldt de politie op X.

11 uur geleden
Grote brand in carrosseriefabriek in Tiel

TIEL (ANP) - In een carrosseriefabriek in Tiel is even voor middernacht vrijdagavond een grote brand uitgebroken. 22 brandweerploegen waren ter plaatse om de brand te bestrijden, meldt de Veiligheidsregio Gelderland-Zuid.

12 uur geleden
GGD Rotterdam: wees alert op mazelen tijdens Pasen en Koningsdag

ROTTERDAM (ANP) - De GGD Rotterdam-Rijnmond roept mensen op om extra goed te letten op klachten die bij mazelen passen, nu Pasen, Koningsdag en de meivakantie in aantocht zijn. In de regio Rotterdam zijn sinds februari tientallen gevallen bekend van mensen met de besmettelijke ziekte.

13 uur geleden
Asielzoekers met vermogen of inkomen moeten meebetalen aan zorg

DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers met eigen vermogen of een inkomen moeten gaan meebetalen aan hun zorgkosten. Minister van Asiel en Migratie Marjolein Faber schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat dit een van de versoberingen van de asielzoekersopvang is.

15 uur geleden