Chinooks klaar met stenen storten op kapotte dam in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - De Chinook-helikopters van Defensie zijn klaar met het storten van grote hoeveelheden zware keien op een kapotgeslagen dam in Maastricht. Zaterdag en zondag hebben de helikopters met grote hoeveelheden stenen een gat in een dam gedeeltelijk dichtgemaakt. "De stenen liggen op hun plek en het gat is daarmee veel minder diep geworden", zei een woordvoerster van Rijkswaterstaat zondag. "Dat verlaagt de hoeveelheid water die wegstroomt en dat helpt ons straks ook bij het definitieve herstel."
Twee Chinooks van Defensie lieten netten met zware stenen zakken in een kapotte dam in Maastricht. Elk net bevatte een gewicht van 4000 kilo aan stenen. Het zogeheten Defensie Helikopter Commando meldde zondagavond op X dat vliegbasis Gilze-Rijen langer open is geweest (tot 18.00 uur) zodat de twee Chinooks "de werkzaamheden zo goed mogelijk konden afronden voor @Rijkswaterstaat. Vandaag is er 252 ton aan steen geplaatst. Dit weekend is er totaal 480 ton steen te water gegaan in de overlaatdam", zo liet de dienst weten.
De dam raakte woensdag ernstig beschadigd door de sterke stroming als gevolg van de aanhoudende regen en de hoge waterstand van de Maas. Uiteindelijk werd twee derde deel van de dam meegesleurd door het kolkende water. Als gevolg daarvan raakte een van de ruim dertig woonboten die achter de dam afgemeerd liggen, op drift, en botste tegen een brug over de Stuwweg. De brug staat sindsdien op instorten. Gedacht wordt aan de aanleg van een noodbrug door genietroepen, maar eerst moet de toevoer van snelstromend water gestopt zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het gesprek dat premier Rob Jetten met de Amerikaanse president Donald Trump heeft gehad was "te kort om elkaar te overtuigen, maar wel lang genoeg om wat beter begrip te krijgen van elkaars positie", zei Jetten na afloop.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is weer vrijgegeven, nadat maandagavond in een treinstel een verdacht pakket was gevonden. De politie laat weten dat het pakket in beslag is genomen en verder wordt onderzocht.
10 uur geledenDRONTEN (ANP) - Een 36-jarige man uit Dronten die sinds twee jaar vermist wordt, is vermoedelijk slachtoffer geworden van een misdrijf. Dat laat de politie weten, omdat duidelijk is geworden dat Marc Jaskulski op de dag van zijn verdwijning via homodatingapp Grindr een afspraak had met iemand in het Roggebotsebos.
10 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Het station in Roosendaal is ontruimd vanwege een verdacht pakket. De politie doet onderzoek. De NS meldt op zijn website dat er geen treinen rijden langs het station.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik kan niet meer op de staat vertrouwen", zei Inez Weski (71) maandag aan het slot van haar proces. "De advocaat opereert kennelijk al langer buiten de bescherming van de wet."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een gevangenisstraf van zeventien jaar en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 33-jarige Timothy B. voor de moord op zijn 52-jarige moeder in zijn woning in Landsmeer en het wegmaken van haar onderbenen. De afgezaagde lichaamsdelen zijn nog niet teruggevonden, bleek maandag tijdens de strafzaak in de rechtbank in Amsterdam.
16 uur geleden