Chinezen mogen weer met groepsreizen naar Nederland
BEIJING (ANP/RTR) - Chinese reisbureaus mogen voor het eerst sinds de coronapandemie weer reizen naar Nederland en bijna zeventig andere landen aanbieden. Internationale groepsreizen waren al enige tijd toegestaan, maar alleen naar een beperkt aantal landen.
Het Chinese ministerie van Cultuur en Toerisme deelde donderdag een lijst van nieuw goedgekeurde landen. Naast Nederland staan hierop onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Japan, Zuid-Korea, Australië en andere bestemmingen die erg populair zijn onder Chinese toeristen. In januari werd de eerste lijst van goedgekeurde landen gepubliceerd en die werd in maart voor het eerst uitgebreid.
Het merendeel van de Chinese toeristen dat naar het buitenland gaat, doet dat met een georganiseerde reis. China greep hard in nadat het coronavirus er eind 2019 opdook en stond zijn burgers lange tijd niet toe op vakantie naar het buitenland te gaan. Chinezen gaven voor de pandemie in het buitenland meer geld uit dan toeristen uit andere landen. In 2019 ging het om omgerekend ruim 231 miljard euro.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
4 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
5 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
16 uur geleden