Chinezen mogen weer met groepsreizen naar Nederland
BEIJING (ANP/RTR) - Chinese reisbureaus mogen voor het eerst sinds de coronapandemie weer reizen naar Nederland en bijna zeventig andere landen aanbieden. Internationale groepsreizen waren al enige tijd toegestaan, maar alleen naar een beperkt aantal landen.
Het Chinese ministerie van Cultuur en Toerisme deelde donderdag een lijst van nieuw goedgekeurde landen. Naast Nederland staan hierop onder meer de Verenigde Staten, Duitsland, Japan, Zuid-Korea, Australië en andere bestemmingen die erg populair zijn onder Chinese toeristen. In januari werd de eerste lijst van goedgekeurde landen gepubliceerd en die werd in maart voor het eerst uitgebreid.
Het merendeel van de Chinese toeristen dat naar het buitenland gaat, doet dat met een georganiseerde reis. China greep hard in nadat het coronavirus er eind 2019 opdook en stond zijn burgers lange tijd niet toe op vakantie naar het buitenland te gaan. Chinezen gaven voor de pandemie in het buitenland meer geld uit dan toeristen uit andere landen. In 2019 ging het om omgerekend ruim 231 miljard euro.
Meer uit Buitenland
MARSEILLE (ANP) - Verschillende Nederlandse retailers zijn getroffen door de protesten in grote Franse steden. Dat blijkt uit een rondvraag van het ANP. Bij Zeeman werd een winkel geplunderd. My Jewellery zag zich gedwongen om tijdelijk winkeletalages af te dekken om te voorkomen dat relschoppers konden binnendringen.
59 minuten geledenPARIJS (ANP) - De inzet van ordetroepen in Frankrijk zal komend weekend worden opgeschroefd. Dat meldt BFMTV op gezag van minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez, die daarmee voorsorteert op de oproep van de Franse gele hesjes om komende zaterdag weer de straat op te gaan.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Onlinemarktplaats Vinted ziet meer vermoedelijk gestolen spullen op het platform sinds de rellen in Frankrijk afgelopen weekend. Het in Litouwen opgerichte bedrijf voor onder meer de verkoop van tweedehandskleding heeft controles opgeschroefd en ook aangeboden producten verwijderd, meldt Vinted. Daders kunnen een permanent verbod opgelegd krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft een reeks maatregelen aangekondigd na de rellen van afgelopen weekend. Hij stelde avondklokken in het vooruitzicht en bedrijven kunnen steun tegemoetzien.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - In het onderzoek naar het ontdekte gat in een hek bij de luchthaven van Leipzig zijn twee mannen aangehouden. Dat meldt persbureau dpa op basis van veiligheidsbronnen. Het zou gaan om twee mannen die aan het oefenen waren voor een rij-examen, maar daarbij de controle over het voertuig verloren.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen scherpt de beveiliging van zijn kritieke infrastructuur aan na een poging tot brandstichting bij een grondstation van satellietcommunicatiedienst Starlink, meldt premier Mindaugas Sinkevičius. Hij zei eerder dat Rusland waarschijnlijk achter het incident zit.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse regering heeft de Iraanse ambassadeur ontboden na de veroordeling van twee mannen die in Duitsland aanslagen zouden hebben voorbereid. "Aanvallen op het Joodse leven en op degenen die het verdedigen, tolereren we niet. Nergens, en zeker niet in Duitsland", stelde het ministerie op X. "Wij veroordelen de activiteiten van Iran in de allerscherpste bewoordingen."
3 uur geleden