Chinese winkelverkopen weer geraakt door coronalockdowns
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winkelverkopen in China zijn in mei opnieuw gedaald onder druk van de coronalockdowns in het land. De industriële productie in de tweede economie van de wereld nam wel toe, aldus cijfers van de Chinese overheid.
De detailhandelsverkopen daalden met 6,7 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat is wel minder sterk dan in april toen ze met ruim 11 procent krompen. Vanwege corona-uitbraken zijn grote steden waaronder Shanghai en Beijing in lockdown gegaan. Daardoor werden bijvoorbeeld minder kleding, auto's en andere niet-essentiële goederen verkocht. De lockdowns zijn de laatste tijd wel wat versoepeld, maar in steden als Shanghai blijven nog maatregelen gelden.
De productie in de omvangrijke industrie van China steeg vorige maand met 0,7 procent op jaarbasis. Hier was in april nog een daling te zien met 2,9 procent. Dat komt onder meer door een hogere autoproductie in China. Ook in de mijnbouw nam de productie toe.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaans president Donald Trump heeft kritiek geuit op de door hem aangestelde voorzitter van de centrale bank de Federale Reserve, Kevin Warsh. Op social media haalt de president fel uit naar het besluit van de centrale bank om de rente te verhogen in een poging de hardnekkige inflatie te bedwingen.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
7 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
11 uur geleden