Chinese winkelverkopen weer geraakt door coronalockdowns
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winkelverkopen in China zijn in mei opnieuw gedaald onder druk van de coronalockdowns in het land. De industriële productie in de tweede economie van de wereld nam wel toe, aldus cijfers van de Chinese overheid.
De detailhandelsverkopen daalden met 6,7 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat is wel minder sterk dan in april toen ze met ruim 11 procent krompen. Vanwege corona-uitbraken zijn grote steden waaronder Shanghai en Beijing in lockdown gegaan. Daardoor werden bijvoorbeeld minder kleding, auto's en andere niet-essentiële goederen verkocht. De lockdowns zijn de laatste tijd wel wat versoepeld, maar in steden als Shanghai blijven nog maatregelen gelden.
De productie in de omvangrijke industrie van China steeg vorige maand met 0,7 procent op jaarbasis. Hier was in april nog een daling te zien met 2,9 procent. Dat komt onder meer door een hogere autoproductie in China. Ook in de mijnbouw nam de productie toe.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een plan van het Chinese Temu geaccepteerd waarmee de webwinkel de verkoop van illegale producten tegen wil gaan. Temu kreeg in mei een boete van 200 miljoen euro opgelegd van Brussel, omdat het te weinig deed om de verkoop van illegale producten van het platform te weren.
48 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Europeanen hebben afgelopen kwartaal voor het eerst vaker een Chinese auto aangeschaft dan een Japanse. De populariteit van de vaak elektrische of hybride voertuigen uit China verdubbelde van juli tot en met september grofweg tot een marktaandeel van bijna 13 procent. Japanse merken, zoals Toyota en Nissan, bleven steken op net geen 12 procent.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad van de Volkswagen Group, heeft scherpe kritiek geuit op het optreden van Audi-topman Gernot Döllner tijdens een verkiezingsbijeenkomst van Donald Trump. Dat meldt het Duitse persbureau dpa.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs is maandagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs gestegen tot meer dan 97 euro per megawattuur. Net als ruwe olie is aardgas de afgelopen tijd fors duurder geworden door het escalerende geweld in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag met een klein verlies begonnen. Beleggers maken zich op voor een drukke beursweek met rentebesluiten van de Europese Centrale Bank (ECB) en de Federal Reserve. Ook komen grote Amerikaanse techbedrijven als Microsoft, Google-eigenaar Alphabet, Amazon en Intel met cijfers. In Amsterdam openen AEX-bedrijven als ASMI, Adyen, Heineken, KPN, Unilever, ING en Shell deze week de boeken.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL kan volgend jaar nog niet overstappen op bezorging van de post in drie werkdagen. Dat voorziet topman Pim Berendsen. In Den Haag kreeg het bedrijf eerder al de toezegging dat het in juli volgend jaar 72 uur mag gaan doen over het bezorgen van brieven en kaarten. Dat laatste moet echter nog wettelijk worden vastgelegd en Berendsen ziet dat op korte termijn niet gebeuren.
4 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De grote hotelketen Fletcher Hotels wordt overgenomen door Sunday PropTech, een internationale hoteloperator en vastgoedeigenaar van premium hotels. Fletcher meldt dat er overeenstemming is bereikt over de overname van 100 procent van Fletcher van eigenaar Egeria en het management van Fletcher.
5 uur geleden