Chinese winkelverkopen weer geraakt door coronalockdowns
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winkelverkopen in China zijn in mei opnieuw gedaald onder druk van de coronalockdowns in het land. De industriële productie in de tweede economie van de wereld nam wel toe, aldus cijfers van de Chinese overheid.
De detailhandelsverkopen daalden met 6,7 procent in vergelijking met een jaar eerder. Dat is wel minder sterk dan in april toen ze met ruim 11 procent krompen. Vanwege corona-uitbraken zijn grote steden waaronder Shanghai en Beijing in lockdown gegaan. Daardoor werden bijvoorbeeld minder kleding, auto's en andere niet-essentiële goederen verkocht. De lockdowns zijn de laatste tijd wel wat versoepeld, maar in steden als Shanghai blijven nog maatregelen gelden.
De productie in de omvangrijke industrie van China steeg vorige maand met 0,7 procent op jaarbasis. Hier was in april nog een daling te zien met 2,9 procent. Dat komt onder meer door een hogere autoproductie in China. Ook in de mijnbouw nam de productie toe.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China steekt miljarden in zijn grootste banken en verzekeraars. Hiermee probeert de overheid in Beijing de balansen te versterken en de economische groei op peil te houden.
25 minuten geledenWENEN (ANP/DPA) - Oliekartel OPEC+ gaat zijn productiedoelstellingen volgende maand niet verder verhogen. Een kerngroep van zeven leden, waaronder Saudi-Arabië en Rusland, heeft zondag na een onlinebijeenkomst bekendgemaakt dat de huidige quota gehandhaafd blijven.
2 uur geledenABUJA (ANP/BLOOMBERG) - De Nigeriaanse mededingingsautoriteit onderzoekt het plotselinge vertrek van taxi-app Uber uit het Afrikaanse land. Afgelopen week staakte het Amerikaanse techbedrijf er abrupt zijn activiteiten zonder gebruikers vooraf te waarschuwen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jaguar Land Rover staat op het punt om de komende twee jaar 4000 banen te schrappen, meldt de Britse krant The Times. De grootste autofabrikant van het Verenigd Koninkrijk kampt al langer met stijgende kosten en dalende verkopen. Ook heeft het bedrijf last van Amerikaanse importheffingen.
7 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Medeoprichter Martin Lorentzon van muziekstreamingdienst Spotify wil Zweden verlaten als het land een nieuwe rijkentaks invoert. Dit heeft de Zweedse miljardair gezegd tegen persbureau Bloomberg.
8 uur geledenAPELDOORN (ANP) - In het afgelopen halfjaar is een forse stijging te zien van phishing rond onlineboekingsplatformen, met name rond Booking.com. Dat constateert Fraudehelpdesk, die de laatste tijd sowieso beduidend meer meldingen krijgt van fraude waarbij criminelen proberen persoonlijke gegevens of wachtwoorden te ontfutselen.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een bitcoin is weer minder dan 80.000 dollar waard. Door het Amerikaanse banenrapport van vrijdag is een einde gekomen aan de recente opmars van 's werelds grootste cryptomunt.
1 dag geleden