Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese webwinkel JD.com onderuit op beurs in Hongkong

Chinese webwinkel JD.com onderuit op beurs in Hongkong

TOKIO (ANP) - De Chinese webwinkel JD.com is donderdag flink onderuit gegaan op de beurs in Hongkong. De koersval volgde op de aankondiging van het Chinese internetconcern Tencent om een groot deel van zijn aandelen in het e-commercebedrijf als dividend uit te keren aan zijn aandeelhouders. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder gematigd positief in navolging van de koerswinsten op Wall Street.

De lockdown in de Chinese miljoenenstad Xi'an zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. China is erop gebrand om het aantal coronabesmettingen onder controle te houden aangezien over ruim een maand het Chinees Nieuwjaar wordt gevierd, een feestdag waarvoor veel Chinezen naar familie reizen. Kort daarna beginnen de Olympische Spelen in Beijing.

JD.com kelderde 7 procent en Tencent won 4 procent. Tencent keert een belang van 16,4 miljard dollar in JD.com als dividend uit aan zijn aandeelhouders. Het aandelenbelang van Tencent in het op een na grootste Chinese e-commercebedrijf neemt daardoor af van ongeveer 17 procent tot 2,3 procent. Volgens Tencent, dat voor het eerst in 2014 in JD.com investeerde, is de tijd rijp om zijn belang te verspreiden aangezien het bedrijf sterk genoeg is om zijn eigen groei te financieren. Het Amerikaanse Walmart neemt na de transactie het stokje over van Tencent als grootste aandeelhouder van JD.com.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,8 procent hoger op 28.798,37 punten. De Kospi in Seoul klom 0,4 procent en de Australische All Ordinaries dikte 0,3 procent aan.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

5 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

5 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

5 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

9 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

9 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

9 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

10 uur geleden