Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese webwinkel JD.com onderuit op beurs in Hongkong

Chinese webwinkel JD.com onderuit op beurs in Hongkong

TOKIO (ANP) - De Chinese webwinkel JD.com is donderdag flink onderuit gegaan op de beurs in Hongkong. De koersval volgde op de aankondiging van het Chinese internetconcern Tencent om een groot deel van zijn aandelen in het e-commercebedrijf als dividend uit te keren aan zijn aandeelhouders. De stemming op de Aziatische aandelenmarkten was verder gematigd positief in navolging van de koerswinsten op Wall Street.

De lockdown in de Chinese miljoenenstad Xi'an zorgde daarbij voor enige terughoudendheid. China is erop gebrand om het aantal coronabesmettingen onder controle te houden aangezien over ruim een maand het Chinees Nieuwjaar wordt gevierd, een feestdag waarvoor veel Chinezen naar familie reizen. Kort daarna beginnen de Olympische Spelen in Beijing.

JD.com kelderde 7 procent en Tencent won 4 procent. Tencent keert een belang van 16,4 miljard dollar in JD.com als dividend uit aan zijn aandeelhouders. Het aandelenbelang van Tencent in het op een na grootste Chinese e-commercebedrijf neemt daardoor af van ongeveer 17 procent tot 2,3 procent. Volgens Tencent, dat voor het eerst in 2014 in JD.com investeerde, is de tijd rijp om zijn belang te verspreiden aangezien het bedrijf sterk genoeg is om zijn eigen groei te financieren. Het Amerikaanse Walmart neemt na de transactie het stokje over van Tencent als grootste aandeelhouder van JD.com.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,4 procent in de plus en de beurs in Shanghai won 0,3 procent. De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,8 procent hoger op 28.798,37 punten. De Kospi in Seoul klom 0,4 procent en de Australische All Ordinaries dikte 0,3 procent aan.

Meer uit Financieel

EU-ministers van Financiën willen winstbelasting energiebedrijven

BERLIJN (ANP) - Vijf Europese ministers van Financiën willen dat de Europese Commissie een belasting op de winsten van energiebedrijven invoert, vanwege de flink gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De ministers van Duitsland, Italië, Spanje, Portugal en Oostenrijk deden deze oproep in een brief aan eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat), die persbureau Reuters heeft ingezien.

1 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp stijgt licht na forse toename vrijdag

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is zaterdag iets duurder geworden aan de pomp, na de flinke prijsstijging van ruim 10 eurocent op vrijdag. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de landelijke adviesprijs voor een liter diesel nu 2,799 euro bedraagt, tegen 2,793 euro vrijdag.

3 uur geleden
Minder vakanties geboekt sinds Iranoorlog, vooral naar Azië

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders zijn sinds de Iranoorlog voorzichtiger met het boeken van een vakantie. Reisbranchevereniging ANVR meldt dat normaal gesproken 80 procent van de mei- en zomervakanties geboekt is rond deze tijd, maar dat het dit jaar "echt heel anders" verloopt.

4 uur geleden
Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

16 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

18 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

19 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

19 uur geleden