Chinese vrouw besmette Duitser met coronavirus
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De 33-jarige man bij wie in Duitsland het nieuwe coronavirus is vastgesteld, is aangestoken door een Chinese vrouw die een zakenbezoek aan Beieren bracht. Dat hebben de Duitse gezondheidsautoriteiten dinsdag verklaard.
Het gaat om een man in de regio Starnberg. De Chinese bracht een bezoek aan het bedrijf in het kader van een opleiding. De Duitser verkeert volgens medici in goede toestand in een ziekenhuis in München. "Hij wordt medisch in de gaten gehouden en is geïsoleerd." Volgens medische autoriteiten is de kans klein dat het virus in Beieren om zich heen grijpt.
Het bedrijf waar het om gaat is Webasto dat onderdelen levert aan autofabrikanten. Het bedrijf met wereldwijd 13.400 medewerkers heeft vijftig vestigingen, vooral in Duitsland. In China heeft de firma twaalf vestigingen waarvan een in Wuhan.
Telefoonnummer
De vrouw die het bedrijf in Beieren afgelopen week bezocht, kwam uit Shanghai. Pas bij terugkeer in China werd ontdekt dat ze besmet was. Het gaat naar omstandigheden goed met haar, maakte het bedrijf bekend. Het bedrijf had de dienstreizen naar China voor de komende weken al afgelast vanwege de virusuitbraak.
De deelstaat Beieren heeft inmiddels een speciaal telefoonnummer geopend waar verontruste burgers informatie kunnen krijgen.
Meer uit Buitenland
SOFIA (ANP/AFP) - De Bulgaarse interim-president Iliana Jotova heeft de tweede en beslissende ronde van de presidentsverkiezingen gewonnen, zo blijkt uit drie exitpolls. Zij kan rekenen op 50,7 tot 52,5 procent van de stemmen.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse senator Chris Murphy (53) is opgenomen in het ziekenhuis vanwege een beroerte. Naar verwachting zal hij volledig herstellen, vertellen zijn medewerkers aan de politieke nieuwssite Politico.
54 minuten geledenADEN (ANP) - Meer dan 300.000 mensen zijn in Jemen ontheemd geraakt sinds het geweld in het land weer is toegenomen. Door escalerende gevechten in het westen van het land zien veel burgers zich genoodzaakt te vluchten, ziet de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de VN.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een Marokkaanse rechtbank heeft een cartoonist veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens het "beledigen van de koning", zo laat zijn advocaat weten. De 22-jarige Yasser Mounbir had karikaturen van de Marokkaanse koning Mohammed VI gemaakt en deze op Instagram geplaatst. Hij kreeg ook een boete van 40.000 Marokkaanse dirham (ongeveer 3650 euro).
3 uur geledenJUNEAU (ANP/RTR) - De Republikeinse senator Dan Sullivan heeft zondag tegen de zender CNN gezegd dat hij het resultaat van de verkiezingen van dinsdag zal accepteren. Ook al heeft zijn opponent "valsgespeeld" en is zij volgens hem "niet geschikt" om senator te worden namens de Amerikaanse staat Alaska. Sullivan hoopt dinsdag een derde termijn als senator te winnen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst FSB heeft een minderjarige opgepakt voor het dreigen met een grote terreuraanslag in Moskou. Rusland greep in nadat het informatie had ontvangen van de Verenigde Staten, melden Russische persbureaus.
4 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Bij de rellen in Frankfurt zijn meer dan honderd politieagenten gewond geraakt. Een van hen raakte ernstig gewond, aldus binnenlandminister van de deelstaat Hessen, Roman Poseck. De agent verloor zijn tanden nadat er een steen in zijn gezicht werd gegooid.
5 uur geleden