Chinese voetballers geschorst voor overtreden coronaregels
PEKING (ANP/DPA) - Zes Chinese voetballers van het nationale Onder 19-team zijn voor zes maanden geschorst omdat ze zich niet hebben gehouden aan de geldende coronamaatregelen. Ze hadden zonder toestemming het trainingskamp in Shanghai verlaten om wat te gaan drinken. "Het was een ernstige overtreding van de regels die zijn ingevoerd om de epidimie onder controle te houden en ze hebben het team zwaar benadeeld", citeerden staatsmedia de Chinese voetbalbond.
De zes voetballers mogen tot en met 30 november niet uitkomen voor het nationale team en evenmin voor hun clubs. Ze krijgen bovendien tijdens de schorsing geen salaris uitbetaald door hun clubs. Twee van de zes moeten ook nog eens een boete betalen van omgerekend 25.000 en 37.000 euro.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
28 minuten geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
42 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
9 uur geleden