Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden
GUANGZHOU (ANP/RTR) - Achtvoudig Chinees voetbalkampioen Guangzhou FC krijgt geen toestemming om in 2025 in de profcompetitie uit te komen. De club heeft te grote schulden. Guangzhou was jarenlang de trots van het Chinese voetbal; de club won tussen 2011 en 2019 acht landstitels en in 2013 de Aziatische Champions League.
"De club heeft veel moeite gedaan om in het nieuwe seizoen toegang te krijgen tot de profcompetitie, maar vanwege de zware schulden hebben we niet genoeg fondsen opgehaald", meldde Guangzhou in een verklaring. "We betreuren het dat we er niet in zijn geslaagd, vandaar onze oprechte excuses aan de fans en de mensen uit alle lagen van de bevolking die de club steunen."
Vastgoedfirma China Evergrande kocht de club in 2010 en investeerde miljoenen in het aantrekken van buitenlandse spelers en trainers. Onder anderen de Italiaanse topcoach Marcello Lippi en de Braziliaan Luiz Felipe Scolari werkten voor Guangzhou. De Braziliaanse voetballers Paulinho en Robinho speelden er, evenals de Italiaan Alberto Gilardino.
De club voldeed in die periode aan de ambities van president Xi Jinping, die van China een grootmacht wilde maken in het mondiale voetbal. Guangzhou raakte in verval door financiële problemen van China Evergrande, dat zich in 2021 terugtrok. Een seizoen later degradeerde Guangzhou.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran gaat er alles aan doen om te voorkomen dat de WK-wedstrijd tegen Egypte in Seattle door de lokale gemeenschap wordt uitgeroepen tot Pride Match, ter ere van de lhbtqi+-beweging. "We hebben absoluut geen interesse om een WK-wedstrijd in regenboogkleuren te spelen", benadrukt voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond aan staatsmedia.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot staat met Liverpool voor een emotionele wedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers. Hij neemt het zaterdag namelijk op tegen de oude club van Diogo Jota, die afgelopen zomer overleed bij een verkeersongeval.
7 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - John Robertson is op 72-jarige leeftijd overleden. De voormalige buitenspeler speelde een hoofdrol in de successen van Nottingham Forest onder trainer Brian Clough.
7 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.
1 dag geleden