Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden
GUANGZHOU (ANP/RTR) - Achtvoudig Chinees voetbalkampioen Guangzhou FC krijgt geen toestemming om in 2025 in de profcompetitie uit te komen. De club heeft te grote schulden. Guangzhou was jarenlang de trots van het Chinese voetbal; de club won tussen 2011 en 2019 acht landstitels en in 2013 de Aziatische Champions League.
"De club heeft veel moeite gedaan om in het nieuwe seizoen toegang te krijgen tot de profcompetitie, maar vanwege de zware schulden hebben we niet genoeg fondsen opgehaald", meldde Guangzhou in een verklaring. "We betreuren het dat we er niet in zijn geslaagd, vandaar onze oprechte excuses aan de fans en de mensen uit alle lagen van de bevolking die de club steunen."
Vastgoedfirma China Evergrande kocht de club in 2010 en investeerde miljoenen in het aantrekken van buitenlandse spelers en trainers. Onder anderen de Italiaanse topcoach Marcello Lippi en de Braziliaan Luiz Felipe Scolari werkten voor Guangzhou. De Braziliaanse voetballers Paulinho en Robinho speelden er, evenals de Italiaan Alberto Gilardino.
De club voldeed in die periode aan de ambities van president Xi Jinping, die van China een grootmacht wilde maken in het mondiale voetbal. Guangzhou raakte in verval door financiële problemen van China Evergrande, dat zich in 2021 terugtrok. Een seizoen later degradeerde Guangzhou.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
4 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
12 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
12 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
12 uur geleden