Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden

Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden

GUANGZHOU (ANP/RTR) - Achtvoudig Chinees voetbalkampioen Guangzhou FC krijgt geen toestemming om in 2025 in de profcompetitie uit te komen. De club heeft te grote schulden. Guangzhou was jarenlang de trots van het Chinese voetbal; de club won tussen 2011 en 2019 acht landstitels en in 2013 de Aziatische Champions League.

"De club heeft veel moeite gedaan om in het nieuwe seizoen toegang te krijgen tot de profcompetitie, maar vanwege de zware schulden hebben we niet genoeg fondsen opgehaald", meldde Guangzhou in een verklaring. "We betreuren het dat we er niet in zijn geslaagd, vandaar onze oprechte excuses aan de fans en de mensen uit alle lagen van de bevolking die de club steunen."

Vastgoedfirma China Evergrande kocht de club in 2010 en investeerde miljoenen in het aantrekken van buitenlandse spelers en trainers. Onder anderen de Italiaanse topcoach Marcello Lippi en de Braziliaan Luiz Felipe Scolari werkten voor Guangzhou. De Braziliaanse voetballers Paulinho en Robinho speelden er, evenals de Italiaan Alberto Gilardino.

De club voldeed in die periode aan de ambities van president Xi Jinping, die van China een grootmacht wilde maken in het mondiale voetbal. Guangzhou raakte in verval door financiële problemen van China Evergrande, dat zich in 2021 terugtrok. Een seizoen later degradeerde Guangzhou.

Meer uit Voetbal

Trainer Chivu en De Vrij winnen met Inter op WK voor clubs

SEATTLE (ANP) - Internazionale heeft een moeizame zege geboekt op Urawa Red Diamonds op het WK voor clubs. Valentín Carboni maakte in blessuretijd het winnende doelpunt in Seattle( 2-1).

1 dag geleden
Mbappé mist ook tweede duel van Real Madrid op WK voor clubs

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mist ook de tweede wedstrijd van Real Madrid op het WK voor clubs. Trainer Xabi Alonso heeft zijn sterspeler niet opgenomen in zijn selectie voor het duel met de Mexicaanse club Pachuca.

1 dag geleden
Bondscoach Reiziger zag Jong Oranje vechten als leeuwen

ZILINA (ANP) - Michael Reiziger was een gelukkige bondscoach na de zege op Portugal (1-0) in de kwartfinale van het EK in Slowakije. "Het was een fantastische avond", zei hij bij Ziggo Sport. "We hebben gevochten als leeuwen."

1 dag geleden
Matchwinnaar Poku: die bal moest er gewoon in

ZILINA (ANP) - Ernest Poku was de gevierde man bij Jong Oranje in de kwartfinale van het EK tegen Portugal. De invaller kwam in de 79e minuut in het veld en schoot vijf minuten later de winnende treffer binnen in Zilina (1-0).

1 dag geleden
Jong Oranje na snelle rode kaart op karakter naar halve finale EK

ZILINA (ANP) - Jong Oranje is op karakter doorgedrongen tot de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg van bondscoach Michael Reiziger speelde ruim zeventig minuten met tien man tegen Portugal na een rode kaart voor Ruben van Bommel. Een treffer van de ingevallen Ernest Poku in de slotfase volstond voor een zege (1-0).

1 dag geleden
Jong Oranje met tien man naar halve finale EK na zege op Portugal

ZILINA (ANP) - Jong Oranje staat in de halve eindstrijd van het EK in Slowakije. De ploeg versloeg de leeftijdsgenoten van Portugal in de kwartfinale door een treffer van de ingevallen Ernest Poku (1-0). De talenten van bondscoach Michael Reiziger speelden ruim zeventig minuten met een man minder.

1 dag geleden
Voetbalsters zonder Van de Sanden en Van Dongen naar EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Jonker van de Nederlandse voetbalsters neemt Shanice van de Sanden, Merel van Dongen, Jill Baijings en Regina van Eijk niet mee naar het EK in Zwitserland. Veerle Buurman, Chasity Grant, Daniëlle de Jong en Ilse van der Zanden staan voor hun eerste grote toernooi met Oranje.

1 dag geleden