Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden
GUANGZHOU (ANP/RTR) - Achtvoudig Chinees voetbalkampioen Guangzhou FC krijgt geen toestemming om in 2025 in de profcompetitie uit te komen. De club heeft te grote schulden. Guangzhou was jarenlang de trots van het Chinese voetbal; de club won tussen 2011 en 2019 acht landstitels en in 2013 de Aziatische Champions League.
"De club heeft veel moeite gedaan om in het nieuwe seizoen toegang te krijgen tot de profcompetitie, maar vanwege de zware schulden hebben we niet genoeg fondsen opgehaald", meldde Guangzhou in een verklaring. "We betreuren het dat we er niet in zijn geslaagd, vandaar onze oprechte excuses aan de fans en de mensen uit alle lagen van de bevolking die de club steunen."
Vastgoedfirma China Evergrande kocht de club in 2010 en investeerde miljoenen in het aantrekken van buitenlandse spelers en trainers. Onder anderen de Italiaanse topcoach Marcello Lippi en de Braziliaan Luiz Felipe Scolari werkten voor Guangzhou. De Braziliaanse voetballers Paulinho en Robinho speelden er, evenals de Italiaan Alberto Gilardino.
De club voldeed in die periode aan de ambities van president Xi Jinping, die van China een grootmacht wilde maken in het mondiale voetbal. Guangzhou raakte in verval door financiële problemen van China Evergrande, dat zich in 2021 terugtrok. Een seizoen later degradeerde Guangzhou.
Meer uit Voetbal
RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
6 minuten geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
36 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
2 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Penaltyheld Matvei Safonov van Paris Saint-Germain heeft in de finale van de Intercontinental Cup vermoedelijk twee strafschoppen tegengehouden met een gebroken hand. Dat vertelde coach Luis Enrique van de club uit Parijs, die het duel in Qatar won van de Braziliaanse club Flamengo.
4 uur geleden