Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden

Chinese voetbalgrootmacht Guangzhou ten onder aan schulden

GUANGZHOU (ANP/RTR) - Achtvoudig Chinees voetbalkampioen Guangzhou FC krijgt geen toestemming om in 2025 in de profcompetitie uit te komen. De club heeft te grote schulden. Guangzhou was jarenlang de trots van het Chinese voetbal; de club won tussen 2011 en 2019 acht landstitels en in 2013 de Aziatische Champions League.

"De club heeft veel moeite gedaan om in het nieuwe seizoen toegang te krijgen tot de profcompetitie, maar vanwege de zware schulden hebben we niet genoeg fondsen opgehaald", meldde Guangzhou in een verklaring. "We betreuren het dat we er niet in zijn geslaagd, vandaar onze oprechte excuses aan de fans en de mensen uit alle lagen van de bevolking die de club steunen."

Vastgoedfirma China Evergrande kocht de club in 2010 en investeerde miljoenen in het aantrekken van buitenlandse spelers en trainers. Onder anderen de Italiaanse topcoach Marcello Lippi en de Braziliaan Luiz Felipe Scolari werkten voor Guangzhou. De Braziliaanse voetballers Paulinho en Robinho speelden er, evenals de Italiaan Alberto Gilardino.

De club voldeed in die periode aan de ambities van president Xi Jinping, die van China een grootmacht wilde maken in het mondiale voetbal. Guangzhou raakte in verval door financiële problemen van China Evergrande, dat zich in 2021 terugtrok. Een seizoen later degradeerde Guangzhou.

Meer uit Voetbal

HSV geeft speler Dompé recordboete na rijden onder invloed

HAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.

2 uur geleden
Ajax trekt jonge Argentijnse vleugelspeler Carrizo aan

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.

2 uur geleden
Middenvelder Sano wil NEC aan einde seizoen verlaten

NIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."

2 uur geleden
Ekkelenkamp helpt Udinese met doelpunt langs AS Roma

UDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.

20 uur geleden
Spits Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal

RIYAD (ANP) - Aanvaller Karim Benzema verruilt in Saudi-Arabië Al-Ittihad voor Al-Hilal. De club uit Riyad maakte de komst van de 38-jarige Fransman bekend op X.

20 uur geleden
Feyenoord laat gehuurde aanvaller Larin terugkeren naar Mallorca

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord laat aanvaller Cyle Larin terugkeren naar RCD Mallorca. De Rotterdamse club heeft de huurovereenkomst van de 30-jarige Canadees per direct ontbonden.

22 uur geleden
Voetbalbaas Infantino wil verbanning Rusland opheffen

ZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA wil dat Rusland weer gaat deelnemen aan de internationale voetbaltoernooien. "Absoluut. Dat moet. In ieder geval op jeugdniveau. Dit verbod heeft niets opgeleverd", zei Infantino in een interview met de Britse zender Sky. "Het heeft alleen maar tot frustratie en haat geleid. Het zou helpen als meisjes en jongens uit Rusland voetbalwedstrijden in andere delen van Europa zouden kunnen spelen."

1 dag geleden