Chinese voetbalclub Tianjin verdwijnt uit Super League
TIANJIN (ANP/RTR) - De Chinese voetbalclub Tianjin Tianhai verdwijnt uit de Super League, de hoogste afdeling in het land. De financiële problemen zijn zo groot geworden dat de club geen andere optie ziet dan zich failliet te laten verklaren. De club werd in 2006 opgericht onder de naam Hohhot Binhai FC, maar onderging sindsdien diverse naamsveranderingen.
Tianjin raakte in de problemen nadat eigenaar Shu Yuhui vanwege corruptie in de gevangenis was beland. De club kon daardoor de rekeningen niet meer betalen. Afgelopen seizoen eindigde Tianjin Tianhai net boven de degradatiestreep in de Super League. Shenzhen FC, dat wel degradeerde, neemt nu vermoedelijk de vrijgekomen plek in. De start van de Chinese competitie is vanwege de coronacrisis tot nader order uitgesteld. Mogelijk gaat de bal volgende maand weer rollen.
Tianjin promoveerde in 2016 onder de Italiaanse trainer Fabio Cannavaro naar de hoogste afdeling, waarin het een jaar later als derde eindigde en zich zo plaatste voor de Aziatische Champions League. Topspelers uit Europa als Axel Witsel, Alexandre Pato en Luis Fabiano speelden de afgelopen jaren voor Tianjin.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
12 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
18 uur geleden