
Chinese voetbalclub Tianjin verdwijnt uit Super League
TIANJIN (ANP/RTR) - De Chinese voetbalclub Tianjin Tianhai verdwijnt uit de Super League, de hoogste afdeling in het land. De financiële problemen zijn zo groot geworden dat de club geen andere optie ziet dan zich failliet te laten verklaren. De club werd in 2006 opgericht onder de naam Hohhot Binhai FC, maar onderging sindsdien diverse naamsveranderingen.
Tianjin raakte in de problemen nadat eigenaar Shu Yuhui vanwege corruptie in de gevangenis was beland. De club kon daardoor de rekeningen niet meer betalen. Afgelopen seizoen eindigde Tianjin Tianhai net boven de degradatiestreep in de Super League. Shenzhen FC, dat wel degradeerde, neemt nu vermoedelijk de vrijgekomen plek in. De start van de Chinese competitie is vanwege de coronacrisis tot nader order uitgesteld. Mogelijk gaat de bal volgende maand weer rollen.
Tianjin promoveerde in 2016 onder de Italiaanse trainer Fabio Cannavaro naar de hoogste afdeling, waarin het een jaar later als derde eindigde en zich zo plaatste voor de Aziatische Champions League. Topspelers uit Europa als Axel Witsel, Alexandre Pato en Luis Fabiano speelden de afgelopen jaren voor Tianjin.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Met name de oudere speelsters van het Nederlands elftal waren "geweldig boos en beledigd" over het spel tijdens de pijnlijke 4-0-nederlaag tegen Engeland. "Deze generatie wil dat niet en accepteert dat niet. Dat maakt het voor mij makkelijker", zei bondscoach Andries Jonker tijdens zijn persconferentie.
14 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker past de tactiek van de Oranjevrouwen niet drastisch aan voor het cruciale EK-duel met Frankrijk. "Dit is niet het moment voor een uitgebreide evaluatie of heroverweging. We moeten na vier dagen opnieuw tegen een toptegenstander waar het maximale wordt gevraagd. Dat hebben we tegen Engeland (4-0-verlies) niet kunnen brengen, maar dat wordt nu wel gevraagd", zei Jonker een dag voor de wedstrijd in Basel tijdens zijn persconferentie.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in een oefenwedstrijd gewonnen van SV Elversberg, dat in Duitsland op het tweede niveau speelt. De Eindhovenaren waren op sportcomplex De Herdgang met 3-1 te sterk.
20 uur geledenTHUN (ANP) - Alle speelsters van het Nederlands elftal hebben meegedaan aan de mogelijk laatste training in Zwitserland. In een warm en zonnig Thun oogde de selectie ontspannen in aanloop naar het afsluitende groepsduel met Frankrijk van zondag.
22 uur geleden