Chinese voetbalclub Tianjin verdwijnt uit Super League
TIANJIN (ANP/RTR) - De Chinese voetbalclub Tianjin Tianhai verdwijnt uit de Super League, de hoogste afdeling in het land. De financiële problemen zijn zo groot geworden dat de club geen andere optie ziet dan zich failliet te laten verklaren. De club werd in 2006 opgericht onder de naam Hohhot Binhai FC, maar onderging sindsdien diverse naamsveranderingen.
Tianjin raakte in de problemen nadat eigenaar Shu Yuhui vanwege corruptie in de gevangenis was beland. De club kon daardoor de rekeningen niet meer betalen. Afgelopen seizoen eindigde Tianjin Tianhai net boven de degradatiestreep in de Super League. Shenzhen FC, dat wel degradeerde, neemt nu vermoedelijk de vrijgekomen plek in. De start van de Chinese competitie is vanwege de coronacrisis tot nader order uitgesteld. Mogelijk gaat de bal volgende maand weer rollen.
Tianjin promoveerde in 2016 onder de Italiaanse trainer Fabio Cannavaro naar de hoogste afdeling, waarin het een jaar later als derde eindigde en zich zo plaatste voor de Aziatische Champions League. Topspelers uit Europa als Axel Witsel, Alexandre Pato en Luis Fabiano speelden de afgelopen jaren voor Tianjin.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
12 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
16 uur geleden