Chinese voetbalbond stelt Kroaat Ivankovic aan als bondscoach
BEIJING (ANP/AFP) - De Kroaat Branko Ivankovic is de nieuwe bondscoach van China. Hij volgt de Serviër Aleksander Jankovic op, die met de nationale ploeg van het land niet kon imponeren op de Azië Cup. Jankovic was een jaar in dienst van de Chinese voetbalbond.
China verdween na twee gelijke spelen en een nederlaag tegen de latere kampioen Qatar uit het toernooi. Dat was een tegenvaller. De Chinese overheid mikt al jaren op een meer vooraanstaande rol van de nationale voetbalploeg, die slechts 88e staat op de wereldranglijst. Die positie bekleedden de Chinezen tien jaar geleden ook al.
Ivankovic (69) was sinds 2020 de bondscoach van Oman. Hij treedt aan in moeilijke tijden voor de Chinese voetbalbond. Voormalig bondscoach Li Tie gaf onlangs toe betrokken te zijn geweest bij matchfixing in lagere divisies, terwijl voormalig bondsvoorzitter Chen Xuyuan schuldig is bevonden aan het aannemen van steekpenningen in een groot corruptieschandaal.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
11 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
21 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
1 dag geleden