Chinese voetbalbond stelt Kroaat Ivankovic aan als bondscoach
BEIJING (ANP/AFP) - De Kroaat Branko Ivankovic is de nieuwe bondscoach van China. Hij volgt de Serviër Aleksander Jankovic op, die met de nationale ploeg van het land niet kon imponeren op de Azië Cup. Jankovic was een jaar in dienst van de Chinese voetbalbond.
China verdween na twee gelijke spelen en een nederlaag tegen de latere kampioen Qatar uit het toernooi. Dat was een tegenvaller. De Chinese overheid mikt al jaren op een meer vooraanstaande rol van de nationale voetbalploeg, die slechts 88e staat op de wereldranglijst. Die positie bekleedden de Chinezen tien jaar geleden ook al.
Ivankovic (69) was sinds 2020 de bondscoach van Oman. Hij treedt aan in moeilijke tijden voor de Chinese voetbalbond. Voormalig bondscoach Li Tie gaf onlangs toe betrokken te zijn geweest bij matchfixing in lagere divisies, terwijl voormalig bondsvoorzitter Chen Xuyuan schuldig is bevonden aan het aannemen van steekpenningen in een groot corruptieschandaal.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/RTR) - International Saud Abdulhamid van Saudi-Arabië sluit pas later aan bij het trainingskamp in de Verenigde Staten, waar het land zich voorbereidt op het komende wereldkampioenschap. Het paspoort van de verdediger is in Amsterdam gestolen uit zijn auto, meldt de voetbalbond van Saudi-Arabië.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Curaçao is maandag met bondscoach Dick Advocaat in Noordwijk begonnen aan de voorbereiding op het WK voetbal. De technische staf en de spelersgroep verzamelden zich aan het begin van de middag in Hotel Huis ter Duin. "Het is als een droom om hier met al die jongens van Curaçao te zijn", zei PSV-verdediger Armando Obispo bij zijn aankomst in Noordwijk.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha doet volgende maand met het Nederlands elftal definitief niet mee aan het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De aanvaller van RC Strasbourg is niet op tijd hersteld van een blessure die hij begin deze maand opliep. Bondscoach Ronald Koeman zei eerder al weinig hoop te hebben dat Emegha fit zou zijn voor het WK.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje doet zonder Dean Huijsen mee aan het komende wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De naam van de 21-jarige verdediger van Real Madrid ontbreekt op de maandag vrijgegeven lijst van 26 namen van bondscoach Luis de la Fuente, die geen enkele speler van Real opriep.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
6 uur geleden