Chinese voetbalbaas bekent omkoping
BEIJING (ANP/AFP) - Het voormalige hoofd van de Chinese voetbalbond heeft bekend dat hij steekpenningen heeft aangenomen. Chen Xuyuan betuigde bij een zitting in de rechtbank spijt, meldde staatspersbureau Xinhua.
Chen werd in september aangeklaagd voor corruptie en verscheen eerder deze maand in een televisiedocumentaire, waarin hij bekende grote sommen geld te hebben aangenomen van mensen die bij hem in de gunst wilden komen.
De aanklager beschuldigde hem ervan meer dan 81 miljoen yen, omgerekend meer dan 10 miljoen euro, aan steekpenningen te hebben aanvaard. De uitspraak in het proces volgt op een nog te bepalen datum.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Bondscoach Mark van Bommel van België is onaangenaam verrast door Koni De Winter. De verdediger van AC Milan weigerde een plek in de selectie voor de laatste groepsduels met Turkije en Italië in de Nations League. De Winter vindt dat hij in de vorige interlandperiode te weinig speeltijd heeft gekregen.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Ricardo Pepi ontbreekt in de selectie van de Verenigde Staten voor de komende duels met Haïti in de kwartfinale van de Nations League. Bondscoach Mauricio Pochettino vindt het verstandiger dat de spits de komende weken bij PSV helemaal fit wordt.
49 minuten geledenZEIST (ANP) - Frenkie de Jong is terug bij het Nederlands elftal. Bondscoach Xavi Hernández heeft de middenvelder van FC Barcelona opgeroepen voor de laatste interlands in de groepsfase van de Nations League tegen Griekenland en Duitsland.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Jobe Bellingham is voor het eerst opgenomen in de selectie van de nationale voetbalploeg van Engeland. Bondscoach Thomas Tuchel heeft het 21-jarige broertje van vedette Jude van Real Madrid uitgenodigd voor de komende duels met Kroatië en Spanje in de Nations League.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA/RTR) - Trainer Vincent Kompany van FC Bayern München is goed op weg naar een volledig herstel, maar een datum voor zijn terugkeer is nog niet bekend. Dat zei zijn assistent Aaron Danks in een persconferentie in aanloop naar de uitwedstrijd in de Bundesliga tegen Mainz.
1 uur geledenSINT-TRUIDEN (ANP) - De Belgische voetbalclub STVV uit Sint-Truiden heeft Jonas De Roeck als de nieuwe hoofdtrainer aangesteld. Hij is de opvolger van de eerder deze week ontslagen Frédéric De Meyer. De Roeck neemt per direct de trainingen over van assistent Sepp De Roover, die donderdag op de bank zat bij de 1-1 van STVV tegen het Noorse SK Brann.
2 uur geledenLISSABON (ANP/DPA) - Bondscoach Jorge Jesus van Portugal betreurt het dat Cristiano Ronaldo niet meer voor het nationale elftal zal uitkomen. "Het is zijn beslissing en ik moet dat accepteren, maar ik had hem graag erbij gehouden. Ik heb hem ook gevraagd beschikbaar te blijven, maar er is geen weg meer terug", vertelde Jesus op de Portugese zender Canal 11.
4 uur geleden