Chinese voetbalbaas bekent omkoping
BEIJING (ANP/AFP) - Het voormalige hoofd van de Chinese voetbalbond heeft bekend dat hij steekpenningen heeft aangenomen. Chen Xuyuan betuigde bij een zitting in de rechtbank spijt, meldde staatspersbureau Xinhua.
Chen werd in september aangeklaagd voor corruptie en verscheen eerder deze maand in een televisiedocumentaire, waarin hij bekende grote sommen geld te hebben aangenomen van mensen die bij hem in de gunst wilden komen.
De aanklager beschuldigde hem ervan meer dan 81 miljoen yen, omgerekend meer dan 10 miljoen euro, aan steekpenningen te hebben aanvaard. De uitspraak in het proces volgt op een nog te bepalen datum.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Karim Adeyemi gaat naar FC Barcelona. De 24-jarige aanvaller wordt door de Catalaanse club overgenomen van Borussia Dortmund. FC Barcelona heeft bekendgemaakt dat de Duitser een contract tot medio 2031 tekent.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Noorse voetbalbond dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA in de zaak rond de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat heeft Lise Klaveness, voorzitter van de Noorse bond NFF, aangekondigd in een interview in de Britse krant The Times.
51 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voetballer Robert Lewandowski heeft zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS niet kunnen opluisteren met een zege. De ploeg verloor bij kampioen Inter Miami met 3-2, mede door twee doelpunten van Luis Suárez.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal kan voorlopig niet beschikken over William Saliba. De 25-jarige Franse verdediger liep in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje een rugblessure op.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Doelman Vozinha van Kaapverdië is door voetbalfans opgenomen in het in hun ogen beste elftal van het voorbije wereldkampioenschap. Hij kreeg 39,6 procent van de stemmen en bleef daarmee de Spanjaard Unai Simón voor.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ibrahim Cissoko is de nieuwste aanwinst van PEC Zwolle. De 23-jarige aanvaller komt over van FC Toulouse en ondertekent een contract voor vier jaar.
16 uur geledenMIAMI (ANP) - Casemiro vervolgt zijn voetballoopbaan in de Amerikaanse competitie. De 34-jarige Braziliaanse international heeft een contract voor een jaar getekend bij de club waar onder anderen Lionel Messi voetbalt.
17 uur geleden