Chinese vicepremier Liu vol vertrouwen over groei in 2022
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese vicepremier Liu He heeft het volste vertrouwen in de economische vooruitzichten voor de Chinese economie in het komende jaar. Ook beloofde Liu meer steun voor kleinere en buitenlandse bedrijven en verwacht hij dat de groei dit jaar de doelstellingen van de regering in Beijing zal overtreffen.
"In 2022 zal China zijn inspanningen opvoeren om een beter klimaat te creëren voor kleine en middelgrote bedrijven en door het buitenland gefinancierde ondernemingen, met behoud van de continuïteit, stabiliteit en duurzaamheid van het macrobeleid", zei Liu in een videotoespraak.
De vicepremier wees erop dat China zijn ontwikkelingsstrategie voor "dubbele circulatie" zal versnellen. Deze strategie is erop gericht om van de binnenlandse markt de belangrijkste groeimotor van de economie te maken, aangevuld door de internationale vraag. China wil daarmee de overstap maken van de fabriek van de wereld naar een economie die meer wordt aangedreven door binnenlandse consumptie.
Markttoegang
Volgens Liu zal China zich volgend jaar ook richten op het vergroten van de markttoegang en het bevorderen van eerlijke concurrentie om een beter ondernemingsklimaat te creëren. "De ervaring van de afgelopen veertig jaar heeft ons doen beseffen dat om een succesvolle economische ontwikkeling te bereiken, China zich moet houden aan hervormingen en openstelling", aldus Liu.
Over de economische prestaties van dit jaar zei Liu dat de groei naar verwachting de doelstellingen van de regering zal overtreffen, ondanks dat het herstel van de op een na grootste economie in het derde kwartaal is afgezwakt. De Chinese economie groeide in het derde kwartaal met 4,9 procent. Dat was de laagste groei in een jaar tijd. De Chinese economie kampte afgelopen kwartaal met stroomuitvallen door energietekorten, toeleveringsproblemen en lokale uitbraken van het coronavirus.
Veel economen hebben onlangs hun groeiverwachtingen voor China naar beneden bijgesteld, maar rekenen volgens gegevens van Bloomberg voor dit jaar nog altijd op een gemiddelde groei van 8 procent. Dat is nog altijd ver boven de conservatieve doelstelling van de Chinese overheid van een groei van meer dan 6 procent in 2021. De groeivooruitzichten voor volgend jaar zijn onzeker, waarbij verscheidene economen een groei van minder dan 5 procent verwachten. Tegelijkertijd rekenen economen op meer steunmaatregelen van Beijing in 2022.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - EU-parlementariërs hebben dinsdag hun steun uitgesproken voor de introductie van de digitale euro. De plannen van Brussel zijn goedgekeurd door 438 parlementariërs, tegenover 158 stemmen tegen. De Europese Centrale Bank (ECB) wil met een digitale euro de Europese afhankelijkheid van Amerikaanse betaalbedrijven zoals Visa en Mastercard verminderen, nu de trans-Atlantische betrekkingen onder druk staan.
42 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft zijn vijandige overnamebod op Warner Bros. Discovery verhoogd in een poging aandeelhouders te overtuigen zijn bod te steunen in plaats van dat van concurrent Netflix.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Door een actie van de douane op Schiphol hebben passagiers dinsdagmiddag na aankomst kleine vertragingen opgelopen, meldt vakbond FNV. De douaniers voerden actie omdat ze een hoger salaris voor rijksambtenaren willen en deden dit door tijdelijk extra controles uit te voeren, waardoor er enige vertraging ontstond.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Spotify werd dinsdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. De muziekstreamingdienst zag de omzet en winst stijgen in het laatste kwartaal van 2025. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg tot een nieuw record van 751 miljoen. Het aantal premiumabonnees, die betalen voor de muziek en podcasts, groeide tot 290 miljoen. Voor het huidige kwartaal rekent Spotify op een verdere stijging van het aantal gebruikers en betalende abonnees. Het aandeel won 15,5 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers klagen dat volgens hen steeds meer Nederlandse consumenten naar Duitsland of België gaan voor hun dagelijkse boodschappen of om te tanken. Daardoor dreigen in Nederlandse grensregio's winkelsluitingen, banenverlies en een verschralend voorzieningenniveau, staat in een verklaring die voorzitter Jacco Vonhof van MKB-Nederland dinsdag samen met andere ondernemersorganisaties heeft aangeboden aan de Kamercommissie voor Economische Zaken.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België zijn zeker vijf baby's besmet met de giftige stof cereulide na het drinken van babymelk van Nestlé. Dat meldt het Vlaamse Departement Zorg aan persbureau Belga na laboratoriumonderzoek van de ontlasting. De kindjes hadden milde klachten.
2 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - Het bekende Amerikaanse motorfietsenmerk Harley-Davidson heeft vorig jaar wereldwijd minder motors verkocht door de onzekere economische omstandigheden en het zwakke consumentenvertrouwen. Volgens het bedrijf uit Milwaukee daalde de verkoop met 12 procent tot 132.535 motorfietsen vergeleken met een jaar eerder.
2 uur geleden