
Chinese vicepremier Liu vol vertrouwen over groei in 2022
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese vicepremier Liu He heeft het volste vertrouwen in de economische vooruitzichten voor de Chinese economie in het komende jaar. Ook beloofde Liu meer steun voor kleinere en buitenlandse bedrijven en verwacht hij dat de groei dit jaar de doelstellingen van de regering in Beijing zal overtreffen.
"In 2022 zal China zijn inspanningen opvoeren om een beter klimaat te creëren voor kleine en middelgrote bedrijven en door het buitenland gefinancierde ondernemingen, met behoud van de continuïteit, stabiliteit en duurzaamheid van het macrobeleid", zei Liu in een videotoespraak.
De vicepremier wees erop dat China zijn ontwikkelingsstrategie voor "dubbele circulatie" zal versnellen. Deze strategie is erop gericht om van de binnenlandse markt de belangrijkste groeimotor van de economie te maken, aangevuld door de internationale vraag. China wil daarmee de overstap maken van de fabriek van de wereld naar een economie die meer wordt aangedreven door binnenlandse consumptie.
Markttoegang
Volgens Liu zal China zich volgend jaar ook richten op het vergroten van de markttoegang en het bevorderen van eerlijke concurrentie om een beter ondernemingsklimaat te creëren. "De ervaring van de afgelopen veertig jaar heeft ons doen beseffen dat om een succesvolle economische ontwikkeling te bereiken, China zich moet houden aan hervormingen en openstelling", aldus Liu.
Over de economische prestaties van dit jaar zei Liu dat de groei naar verwachting de doelstellingen van de regering zal overtreffen, ondanks dat het herstel van de op een na grootste economie in het derde kwartaal is afgezwakt. De Chinese economie groeide in het derde kwartaal met 4,9 procent. Dat was de laagste groei in een jaar tijd. De Chinese economie kampte afgelopen kwartaal met stroomuitvallen door energietekorten, toeleveringsproblemen en lokale uitbraken van het coronavirus.
Veel economen hebben onlangs hun groeiverwachtingen voor China naar beneden bijgesteld, maar rekenen volgens gegevens van Bloomberg voor dit jaar nog altijd op een gemiddelde groei van 8 procent. Dat is nog altijd ver boven de conservatieve doelstelling van de Chinese overheid van een groei van meer dan 6 procent in 2021. De groeivooruitzichten voor volgend jaar zijn onzeker, waarbij verscheidene economen een groei van minder dan 5 procent verwachten. Tegelijkertijd rekenen economen op meer steunmaatregelen van Beijing in 2022.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft dinsdag de grootste update van zijn besturingssysteem Android in jaren aangekondigd. Android is het meest gebruikte besturingssysteem ter wereld en zit bijvoorbeeld in smartphones van Samsung, Oppo, Xiaomi en de eigen Pixel-smartphones.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich geen zorgen over de onafhankelijkheid van centrale banken in de eurozone. "In het eurogebied voelen we ons helemaal niet onder druk staan, want ik denk dat we van alle centrale banken wereldwijd waarschijnlijk de sterkste wettelijke onafhankelijkheid hebben die mogelijk is", zei hij dinsdag tijdens een bijeenkomst van de Foreign Bankers' Association (FBA) in Amsterdam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam sloot dinsdag opnieuw hoger. Beleggers waren wel terughoudender geworden, na de opluchting maandag over de afspraken tussen de Verenigde Staten en China om de importheffingen op elkaars goederen flink te verlagen. Laadpalenmaker Alfen ging fors onderuit bij de kleinere fondsen op het Damrak na tegenvallende resultaten en vooruitzichten. Het bedrijf raakte meer dan een kwart van zijn beurswaarde kwijt.
4 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Softwareconcern Microsoft gaat duizenden banen schrappen, met name in de hogere managementlagen. Volgens een woordvoerder gaat het om minder dan 3 procent van het totale personeelsbestand. Microsoft had eind juni wereldwijd 228.000 medewerkers in dienst.
4 uur geledenRIYADH (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent stelt dat de Europese Unie mogelijk een "collectief actieprobleem" heeft en dat lidstaten niet op één lijn zitten om deals te sluiten. Dat belemmert de handelsbesprekingen die het landenblok voert met de Verenigde Staten. Dit zei Bessent dinsdag.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Russische economie staat er veel slechter voor dan de Russen zelf zeggen, aldus Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie). Onderzoek van het Stockholm Institute of Transition Economics, dat dinsdag is besproken op een vergadering van de EU-ministers van Financiën, wijst dat uit. "Hun analyse benadrukt de onbetrouwbaarheid van Russische statistieken. De Russische economie presteert niet zo goed als de officiële statistieken suggereren", zei Dombrovskis na afloop.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe klimaatrechtszaak van Milieudefensie tegen Shell zal de energietransitie niet versnellen, reageert het energieconcern op de aankondiging van de zaak door de milieuorganisatie. "We hebben een brief ontvangen van Milieudefensie, die we op dit moment zorgvuldig bestuderen. Er is (nog) geen rechtszaak aangespannen", laat een woordvoerder weten.
5 uur geleden