Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese verzekeraars mogen miljarden in goud investeren

Chinese verzekeraars mogen miljarden in goud investeren

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese verzekeraars hebben voor het eerst toestemming gekregen van de overheid om in goud te gaan investeren. Volgens kenners zal dat ertoe leiden dat er mogelijk wel meer dan 27 miljard dollar aan beleggingen in goud komen door de tien grootste verzekeraars van China. Met de maatregel wil Beijing zorgen voor meer alternatieve investeringsmogelijkheden voor die sector. De investeringen vanuit de verzekeringsbranche in China kunnen de goudprijs mogelijk verder aanjagen.

Het gaat dan om grote verzekeringsmaatschappijen als PICC Property & Casualty en China Life Insurance. Zij mogen nu van de overheid tot 1 procent van hun beheerd vermogen in goud steken. De overheid zou hiermee die verzekeraars meer keuze willen bieden rond investeringsmogelijkheden. De verzekeraars zijn namelijk aan strikte regels gebonden als het gaat om beleggingskeuzes en de hoeveelheid geld die ze in aandelen en obligaties mogen steken.

Door de zwakke economie van China en de crisis op de Chinese vastgoedmarkt zijn ook goede investeringsmogelijkheden in eigen land beperkter geworden. Goud is nu de eerste grondstof waarvoor toestemming is gegeven om in te investeren voor de verzekeraars.

De goudprijs is al langer bezig aan een recordopmars, mede door de onrust op de aandelenbeurzen door de importheffingen van Donald Trump en zorgen over een mogelijke handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Het edelmetaal wordt in onzekere tijden op de financiële markten vaak als veilig geachte belegging gezien. De prijs van een troy ounce (31,1 gram) staat nu op ongeveer 2890 dollar. Daarmee is goud sinds eind 2023 ongeveer 40 procent in waarde gestegen.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

2 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

2 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

3 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

4 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

5 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

6 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

7 uur geleden