Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese verzekeraars mogen miljarden in goud investeren

Chinese verzekeraars mogen miljarden in goud investeren

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Chinese verzekeraars hebben voor het eerst toestemming gekregen van de overheid om in goud te gaan investeren. Volgens kenners zal dat ertoe leiden dat er mogelijk wel meer dan 27 miljard dollar aan beleggingen in goud komen door de tien grootste verzekeraars van China. Met de maatregel wil Beijing zorgen voor meer alternatieve investeringsmogelijkheden voor die sector. De investeringen vanuit de verzekeringsbranche in China kunnen de goudprijs mogelijk verder aanjagen.

Het gaat dan om grote verzekeringsmaatschappijen als PICC Property & Casualty en China Life Insurance. Zij mogen nu van de overheid tot 1 procent van hun beheerd vermogen in goud steken. De overheid zou hiermee die verzekeraars meer keuze willen bieden rond investeringsmogelijkheden. De verzekeraars zijn namelijk aan strikte regels gebonden als het gaat om beleggingskeuzes en de hoeveelheid geld die ze in aandelen en obligaties mogen steken.

Door de zwakke economie van China en de crisis op de Chinese vastgoedmarkt zijn ook goede investeringsmogelijkheden in eigen land beperkter geworden. Goud is nu de eerste grondstof waarvoor toestemming is gegeven om in te investeren voor de verzekeraars.

De goudprijs is al langer bezig aan een recordopmars, mede door de onrust op de aandelenbeurzen door de importheffingen van Donald Trump en zorgen over een mogelijke handelsoorlog tussen de Verenigde Staten en China. Het edelmetaal wordt in onzekere tijden op de financiƫle markten vaak als veilig geachte belegging gezien. De prijs van een troy ounce (31,1 gram) staat nu op ongeveer 2890 dollar. Daarmee is goud sinds eind 2023 ongeveer 40 procent in waarde gestegen.

Meer uit Financieel

Miljardenverlies Boeing door vertraging goedkeuring nieuw toestel

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse vliegtuigfabrikant Boeing heeft het afgelopen kwartaal flink meer vliegtuigen geleverd, waardoor de omzet met 30 procent omhoogschoot. Het concern rapporteerde echter ook een verlies van 5,4 miljard dollar.

4 minuten geleden
Europese autosector: productieproblemen om tekort Nexperia-chips

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europese autofabrikanten kunnen snel te maken krijgen met productieproblemen, omdat de Chinese overheid de export van chips van Nexperia tot nader order heeft stilgelegd. Volgens brancheorganisatie ACEA verergert de situatie per dag en raken voorraden Nexperia-chips op. Dat kan betekenen dat productielijnen al binnen enkele dagen stilgelegd kunnen worden, aldus ACEA.

6 minuten geleden
VS en Zuid-Korea sluiten handelsdeal: autoheffingen flink omlaag

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Na maanden van onderhandelingen hebben de Verenigde Staten en Zuid-Korea woensdag een handelsakkoord afgerond ter waarde van 350 miljard dollar. President Donald Trump verklaarde dat het akkoord met Zuid-Korea was bereikt tijdens een diner dat werd georganiseerd door de Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung op de top van de Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC).

19 minuten geleden
Nvidia lijkt op weg naar beurswaarde van 5 biljoen dollar

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Nvidia lijkt op weg om het eerste bedrijf ooit te worden met een beurswaarde van 5 biljoen dollar. Dat is 5000 miljard dollar, omgerekend ongeveer 4300 miljard euro.

3 uur geleden
Sportwagenfabrikant Aston Martin voelt tegenwind van alle kanten

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse sportwagenfabrikant Aston Martin zag het afgelopen kwartaal een daling in de autoverkopen en een verder oplopend verlies. Volgens het beroemde automerk zijn de tegenvallende resultaten vooral te wijten aan een afzwakkende vraag, problemen in de toeleveringsketen en hogere Amerikaanse importheffingen. Aston Martin heeft zijn verkoopdoelstelling voor heel 2025 naar beneden bijgesteld.

3 uur geleden
AEX opent hoger op verkiezingsdag, wachten op rentebesluit VS

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag op de verkiezingsdag voor de Tweede Kamer licht hoger geopend. Beleggers in Europa zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De Federal Reserve gaat dan naar verwachting de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen. Daarnaast komen na het slot op Wall Street cijfers van de grote techconcerns Microsoft, Google-moeder Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms.

3 uur geleden
Telecombedrijven stoppen met hoge roamingkosten op Noordzee

ROTTERDAM (ANP) - De tijd dat je op een veerboot op de Noordzee goed moet opletten voor hoge roamingkosten komt ten einde. Grote telecombedrijven schrappen de aparte roamingkosten voor het Noordzeegebied.

4 uur geleden