Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese vastgoedreus Evergrande verzon 78 miljard aan omzet

Chinese vastgoedreus Evergrande verzon 78 miljard aan omzet

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese vastgoedgigant Evergrande heeft maar liefst 78 miljard dollar van zijn omzet verzonnen. Dat stelt beurstoezichthouder CSRC, die de schuld grotendeels neerlegt bij de voormalige topman en oprichter van het bedrijf Hui Ka Yan. De fraude zou in 2019 en 2020 hebben plaatsgevonden, vlak voordat Evergrande in 2021 in de financiële problemen kwam. Het gaat om een van de grootste fraudezaken ooit.

Specifiek betrof het de omzet van dochteronderneming Hengda Real Estate. Hui zou personeel hebben opgedragen om de jaarresultaten van dat bedrijf "valselijk op te blazen", stelt de CSRC. Het teveel aan omzet was in 2019 goed voor de helft van de totale inkomsten van Hengda, in 2020 voor 79 procent. Als gevolg van de vervalsing steeg ook de winst met respectievelijk 63 procent en 87 procent in beide jaren, aldus de toezichthouder.

De CSRC heeft Hengda een boete opgelegd van bijna 4,2 miljard yuan, omgerekend ongeveer 537 miljoen euro. Voor het aandeel dat Hui in de kwestie had, krijgt hij een boete van 47 miljoen yuan (zo'n 6 miljoen euro). Hui mag daarnaast zijn hele leven geen aandelen meer verhandelen. Dit verbod geldt ook voor andere topbestuurders van het bedrijf, die eveneens met boetes werden bestraft.

Evergrande bezweek begin dit jaar onder een schuldenlast van honderden miljarden dollars. Het bedrijf staat symbool voor de vastgoedcrisis in China die een vlucht nam nadat de financiële problemen van Evergrande bekend werden. Het land staat vol met lege, onverkoopbare of nooit afgemaakte flats.

Meer uit Financieel

Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

1 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

2 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

2 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

2 uur geleden
Duizenden gebruikers X klagen over problemen met app

DEN HAAG (ANP) - Socialemediaplatform X lijkt te kampen met een storing. Gebruikers melden onder meer problemen met de app en het laden van hun tijdlijn.

3 uur geleden
Oude legeruniformen worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen

DEN HAAG (ANP) - Oude uniformen van militairen en de politie worden bouwmateriaal voor rijksgebouwen. Producent Agricon Nederland gaat de afgedragen kleding verwerken tot constructiepanelen. De rijksoverheid wil hiermee de textielafvalberg verkleinen.

4 uur geleden
Chevron tekent contract voor gasexploratie voor Griekse kust

ATHENE (ANP/RTR) - Een consortium onder leiding van de Amerikaanse oliemaatschappij Chevron heeft exclusieve leaseovereenkomsten getekend om naar aardgas te zoeken voor de kust van Zuid-Griekenland. De overeenkomst verdubbelt de hoeveelheid Grieks zeegebied dat beschikbaar is voor exploratie en is de tweede in enkele maanden waarbij een Amerikaanse oliemaatschappij betrokken is.

5 uur geleden