Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese vastgoedgigant Country Garden in grote problemen

Chinese vastgoedgigant Country Garden in grote problemen

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Opnieuw dreigt een groot vastgoedconcern in China om te vallen. Country Garden, een van de grootste Chinese projectontwikkelaars, kan niet aan zijn financiële verplichtingen voldoen.

Het concern had dertig dagen de tijd gekregen om alsnog rente op bepaalde obligaties te betalen, nadat het concern vorige maand al een eerdere betalingsdeadline had gemist. Een afdeling van de bank Citi heeft houders van de obligaties geïnformeerd dat Country Garden nu officieel financieel in gebreke is.

Country Garden was jarenlang het grootste bouwbedrijf van China maar de afgelopen tijd nam de omzet steeds verder af. Het concern neemt momenteel de zevende plaats in op de Chinese ranglijst van grootste vastgoedondernemingen.

Belangrijke pijler

Country Garden telt ongeveer 70.000 werknemers, die werken aan ruim 3000 woningbouwprojecten in kleinere steden. Dat is een veelvoud van de projecten die de eveneens in grote problemen gekomen vastgoedreus Evergrande in beheer heeft. Ook Evergrande verkeert, na een schuldensanering in 2021, nog steeds in de problemen. Het bedrijf raakte de afgelopen maanden een groot deel van zijn beurswaarde kwijt.

Verder hebben ook branchegenoten China Aoyan Group, Oceanwide en Ping An Real Estate zorgen. De vastgoedsector is een belangrijke pijler van de Chinese economie en neemt ongeveer 20 procent van het bruto binnenlands product (bbp) voor zijn rekening. Chinese vastgoedaandelen zijn dit jaar tot nu toe omgerekend al meer dan 50 miljard euro minder waard geworden.

De Chinese autoriteiten hebben tot dusver tevergeefs geprobeerd de vastgoedmarkt nieuw leven in te blazen. De afgelopen maanden zijn aanbetalingseisen versoepeld en werd de hypotheekrente verlaagd. Tot dusver bleven de ingrepen zonder resultaat. De Chinese vastgoedinvesteringen zijn in de eerste negen maanden van dit jaar met 9,1 procent gekrompen. Woningzoekenden stellen aankopen uit omdat ze vrezen dat bouwconcerns hun projecten niet kunnen voltooien.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

1 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

2 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

3 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

3 uur geleden