Chinese vastgoedbedrijven zetten beurs in Hongkong fors hoger
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag flink vooruit dankzij stevige koerswinsten onder de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers verwelkomden de belofte van de Chinese beurstoezichthouder voor meer steun aan de geplaagde vastgoedsector in het land. Ook de Chinese centrale bank verklaarde de banken te zullen aansturen om overnames en herstructureringen in de sector financieel te ondersteunen.
Vastgoedbedrijven als Logan Group, CIFI Holdings en Longfor Group dikten tot bijna 5 procent aan en hielpen de Hang Seng-index in Hongkong aan een tussentijdse winst van 2,4 procent. Ook de grote Chinese techbedrijven werden flink hoger gezet in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Webwinkelconcern Alibaba, internet- en gamesbedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan kregen er tot ruim 5 procent bij.
Op de andere Aziatische beurzen was de stemming eveneens overwegend positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar een sterker dan verwachte stijging van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent. De ministers van Buitenlandse Zaken van Australië en China stelden in een gezamenlijke verklaring de gesprekken te hervatten over de handelsgeschillen tussen de twee landen.
De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Japanse regering schroefde zijn groeiverwachting voor de economie in het volgende jaar op. Ook kauwden beleggers nog na op de verrassende actie van de Japanse centrale bank. Die besloot eerder deze week om de rente op staatsobligaties sterker te laten oplopen dan voorheen. De stap wordt gezien als een mogelijke opmaat naar een verhoging van het rentetarief in Japan in 2023. De Kospi in Seoul won 0,9 procent na een verdere afkoeling van de producentenprijzen in Zuid-Korea in november.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.
6 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.
12 uur geledenGDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
14 uur geleden