Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese vastgoedbedrijven zetten beurs in Hongkong fors hoger

Chinese vastgoedbedrijven zetten beurs in Hongkong fors hoger

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag flink vooruit dankzij stevige koerswinsten onder de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers verwelkomden de belofte van de Chinese beurstoezichthouder voor meer steun aan de geplaagde vastgoedsector in het land. Ook de Chinese centrale bank verklaarde de banken te zullen aansturen om overnames en herstructureringen in de sector financieel te ondersteunen.

Vastgoedbedrijven als Logan Group, CIFI Holdings en Longfor Group dikten tot bijna 5 procent aan en hielpen de Hang Seng-index in Hongkong aan een tussentijdse winst van 2,4 procent. Ook de grote Chinese techbedrijven werden flink hoger gezet in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Webwinkelconcern Alibaba, internet- en gamesbedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan kregen er tot ruim 5 procent bij.

Op de andere Aziatische beurzen was de stemming eveneens overwegend positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar een sterker dan verwachte stijging van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent. De ministers van Buitenlandse Zaken van Australië en China stelden in een gezamenlijke verklaring de gesprekken te hervatten over de handelsgeschillen tussen de twee landen.

De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Japanse regering schroefde zijn groeiverwachting voor de economie in het volgende jaar op. Ook kauwden beleggers nog na op de verrassende actie van de Japanse centrale bank. Die besloot eerder deze week om de rente op staatsobligaties sterker te laten oplopen dan voorheen. De stap wordt gezien als een mogelijke opmaat naar een verhoging van het rentetarief in Japan in 2023. De Kospi in Seoul won 0,9 procent na een verdere afkoeling van de producentenprijzen in Zuid-Korea in november.

Meer uit Financieel

Reuters: Amazon kondigt volgende week weer grote ontslagronde aan

SEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.

23 minuten geleden
Wall Street enthousiast over Robotaxi-mijlpaal van Tesla

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.

1 uur geleden
Rechter vindt rechtszaak schuldeisers Hunkemöller te prematuur

AMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.

1 uur geleden
Plasticklompenmaker Crocs wil verkoop aanjagen met LEGO-schoenen

BROOMFIELD (ANP/BLOOMBERG) - LEGO-fans kunnen binnenkort de kenmerkende kleurrijke steentjes van het merk aan hun voeten dragen. De Amerikaanse maker van plastic klompen Crocs is een meerjarige samenwerking aangegaan met de Deense speelgoedfabrikant. Crocs wil dit voorjaar klompen in de vorm van LEGO-steentjes op de markt brengen, in een poging om nieuwe consumenten te trekken.

2 uur geleden
Venezuela heft beperkingen voor investeringen in oliesector op

CARACAS (ANP/AFP) - De beperkingen op particuliere investeringen in de oliesector van Venezuela worden opgeheven. Het Venezolaanse parlement heeft donderdag voor een voorstel daartoe gestemd. Dat lijkt de weg vrij te maken voor de terugkeer van Amerikaanse oliemaatschappijen.

2 uur geleden
Franse maker Assassin's Creed kent slechtste beursdag ooit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse gamesontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag op de beurs in Parijs zijn grootste koersdaling ooit laten zien. Nadat de maker van Assassin's Creed aankondigde dat het gameprojecten zou annuleren, studio's zou sluiten en zijn verwachtingen zou bijstellen, verloren de aandelen bijna 40 procent van hun waarde.

3 uur geleden
Trump naar rechter omdat grote bank hem niet meer als klant wil

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase en diens topman Jamie Dimon voor de rechter gedaagd. Hij beschuldigt de bank ervan hem om politieke redenen geen bankdiensten meer te willen aanbieden. Voor dit zogenoemde 'debanken' zou Trump nu miljarden aan compensatie willen.

4 uur geleden