Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese vastgoedbedrijven zetten beurs in Hongkong fors hoger

Chinese vastgoedbedrijven zetten beurs in Hongkong fors hoger

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging donderdag flink vooruit dankzij stevige koerswinsten onder de Chinese vastgoedbedrijven. Beleggers verwelkomden de belofte van de Chinese beurstoezichthouder voor meer steun aan de geplaagde vastgoedsector in het land. Ook de Chinese centrale bank verklaarde de banken te zullen aansturen om overnames en herstructureringen in de sector financieel te ondersteunen.

Vastgoedbedrijven als Logan Group, CIFI Holdings en Longfor Group dikten tot bijna 5 procent aan en hielpen de Hang Seng-index in Hongkong aan een tussentijdse winst van 2,4 procent. Ook de grote Chinese techbedrijven werden flink hoger gezet in navolging van de koerswinsten onder Amerikaanse branchegenoten. Webwinkelconcern Alibaba, internet- en gamesbedrijf Tencent en maaltijdbezorger Meituan kregen er tot ruim 5 procent bij.

Op de andere Aziatische beurzen was de stemming eveneens overwegend positief. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar een sterker dan verwachte stijging van het Amerikaanse consumentenvertrouwen en goed ontvangen resultaten van sportmerk Nike zorgden voor optimisme. De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,5 procent. De ministers van Buitenlandse Zaken van Australiƫ en China stelden in een gezamenlijke verklaring de gesprekken te hervatten over de handelsgeschillen tussen de twee landen.

De Nikkei in Tokio sloot 0,5 procent in de plus en doorbrak daarmee een vijfdaagse verliesreeks. De Japanse regering schroefde zijn groeiverwachting voor de economie in het volgende jaar op. Ook kauwden beleggers nog na op de verrassende actie van de Japanse centrale bank. Die besloot eerder deze week om de rente op staatsobligaties sterker te laten oplopen dan voorheen. De stap wordt gezien als een mogelijke opmaat naar een verhoging van het rentetarief in Japan in 2023. De Kospi in Seoul won 0,9 procent na een verdere afkoeling van de producentenprijzen in Zuid-Korea in november.

Meer uit Financieel

KLM gaat onder herbenoemde Rintel kosten sneller verlagen

AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.

7 minuten geleden
VS en India akkoord over handelsdeal, meldt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.

9 minuten geleden
AEX sluit hoger, verkopen van goud en zilver nemen af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.

37 minuten geleden
Bronnen: VS steken miljarden in voorraad strategische aardmetalen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.

1 uur geleden
EU mist grondstoffen om klimaatdoel te halen, stelt EU-rekenkamer

LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).

1 uur geleden
Cosmeticabedrijf Rituals boekt recordomzet en opent meer winkels

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.

2 uur geleden
Failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt doorstart

HOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.

2 uur geleden