Chinese vastgoedbedrijven onderuit op beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Grote Chinese vastgoedbedrijven verloren dinsdag fors aan waarde op de beurs in Hongkong. Vorige week werd al duidelijk dat het noodlijdende Evergrande de jaarcijfers niet op tijd kan publiceren en de handel in dat aandeel ligt al ruim een week stil. Vanaf 1 april wordt de handel in het aandeel van branchegenoot Sunac om dezelfde reden stilgelegd.
Sunac verloor ruim 21 procent en Shimao Group bijna 6 procent. Volgens de beursregels van Hongkong moeten bedrijven hun voorlopige jaarcijfers voor 31 maart publiceren maar een aantal vastgoedbedrijven heeft al laten weten dat ze dat niet gaan halen. De Chinese vastgoedsector zit na jaren van ongekende groei, die vooral werd gefinancierd met gigantische schulden, in financiële nood. Grote projectontwikkelaars als Evergrande gaan gebukt onder een enorme schuldenlast en worstelen om die schulden af te betalen.
JD Health was een van de winnaars in Hongkong. Het aandeel van de gezondheidstak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com steeg 16 procent na publicatie van zijn jaarcijfers. De Hang Seng-index noteerde tussentijds een plus van 0,8 procent.
Daling
De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. De Chinese overheid heeft strenge coronabeperkingen ingesteld in de grote havenstad na een golf van besmettingen. De olieprijzen gingen maandag hard omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de vraag naar olie zal raken. Shanghai is goed voor zo'n 4 procent van alle olie die China gebruikt.
Vanaf 5 april gaat Japan de export van luxegoederen naar Rusland verbieden vanwege de oorlog in Oekraïne. Dan wordt onder meer de uitvoer van luxeauto's, likeuren, cosmetica en kunst aan banden gelegd. De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 1,1 procent hoger op 28.252,42 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in Europa sluit de Japanse beurs om 08.00 uur Nederlandse tijd, aangezien Japan geen zomertijd kent. De Kospi in Seoul steeg 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,7 procent.
Meer uit Financieel
SEATTLE (ANP/RTR) - De schade aan datacenters van Amazon in het Midden-Oosten is het gevolg van droneaanvallen, meldt de clouddivisie van het bedrijf op zijn statuspagina. Twee datacenters in de Verenigde Arabische Emiraten werden "direct geraakt" door drones. In Bahrein zorgde een droneaanval in de buurt van een datacenter voor schade.
8 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn dinsdag verder omhooggegaan door de onrust in het Midden-Oosten na de sterke prijsstijging op maandag. Israël valt nu ook doelwitten van Hezbollah in Libanon aan. Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energiefaciliteiten in Saudi-Arabië en Qatar. Daarnaast heeft de Iraanse Revolutionaire Garde gedreigd olietankers in brand te steken die de Straat van Hormuz proberen te passeren.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De wachtlijst bij Stedin voor bedrijven voor een nieuwe of zwaardere aansluiting is vorig jaar gegroeid. In 2025 nam de wachtlijst volgens het jaarverslag van de netbeheerder toe met bijna 800 aanvragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in februari 2,4 procent duurder geworden dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. Daarmee bleef de inflatie onveranderd ten opzichte van een maand eerder. In die maand nam de inflatie af tot 2,4 procent, van 2,8 procent in december.
1 uur geledenSINGAPORE (ANP/AFP) - De olieprijzen zijn maandag met de grootste dagstijging in vier jaar omhooggeschoten na de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Brent-olie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, steeg in de vroege Aziatische handel met 13 procent tot ruim 82 dollar per vat. Vrijdag sloot de prijs nog op 72,87 dollar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een verruiming van de leennormen voor huizenkopers is onwenselijk. Maar nu het maximale bedrag beperken dat huizenkopers mogen lenen bij de koop van een woning, is ook niet verstandig. Dat stellen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een nieuw rapport. Dat laatste zou het voor starters namelijk nog moeilijker maken om een huis te bemachtigen.
8 uur geledenESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.
9 uur geleden