Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese vastgoedbedrijven onderuit op beurs in Hongkong

Chinese vastgoedbedrijven onderuit op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - Grote Chinese vastgoedbedrijven verloren dinsdag fors aan waarde op de beurs in Hongkong. Vorige week werd al duidelijk dat het noodlijdende Evergrande de jaarcijfers niet op tijd kan publiceren en de handel in dat aandeel ligt al ruim een week stil. Vanaf 1 april wordt de handel in het aandeel van branchegenoot Sunac om dezelfde reden stilgelegd.

Sunac verloor ruim 21 procent en Shimao Group bijna 6 procent. Volgens de beursregels van Hongkong moeten bedrijven hun voorlopige jaarcijfers voor 31 maart publiceren maar een aantal vastgoedbedrijven heeft al laten weten dat ze dat niet gaan halen. De Chinese vastgoedsector zit na jaren van ongekende groei, die vooral werd gefinancierd met gigantische schulden, in financiële nood. Grote projectontwikkelaars als Evergrande gaan gebukt onder een enorme schuldenlast en worstelen om die schulden af te betalen.

JD Health was een van de winnaars in Hongkong. Het aandeel van de gezondheidstak van het Chinese e-commercebedrijf JD.com steeg 16 procent na publicatie van zijn jaarcijfers. De Hang Seng-index noteerde tussentijds een plus van 0,8 procent.

Daling

De beurs in Shanghai daalde 0,1 procent. De Chinese overheid heeft strenge coronabeperkingen ingesteld in de grote havenstad na een golf van besmettingen. De olieprijzen gingen maandag hard omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de vraag naar olie zal raken. Shanghai is goed voor zo'n 4 procent van alle olie die China gebruikt.

Vanaf 5 april gaat Japan de export van luxegoederen naar Rusland verbieden vanwege de oorlog in Oekraïne. Dan wordt onder meer de uitvoer van luxeauto's, likeuren, cosmetica en kunst aan banden gelegd. De toonaangevende Nikkei in Tokio sloot 1,1 procent hoger op 28.252,42 punten. Vanwege de ingang van de zomertijd in Europa sluit de Japanse beurs om 08.00 uur Nederlandse tijd, aangezien Japan geen zomertijd kent. De Kospi in Seoul steeg 0,3 procent en de All Ordinaries in Sydney won 0,7 procent.

Meer uit Financieel

Reuters: moederbedrijf Nexperia verzocht ingreep in te trekken

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Het Chinese moederbedrijf van Nexperia heeft Nederland verzocht de ingreep door demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) bij de Nijmeegse chipmaker terug te draaien. Persbureau Reuters heeft hierover documenten ingezien.

1 uur geleden
FNV wil dat formerende partijen 'buffelboete' definitief stoppen

UTRECHT (ANP) - FNV wil dat de formerende partijen definitief een einde maken aan de zogenoemde 'buffelboete', een samenloop van belastingmaatregelen die ervoor zorgt dat mensen met een laagbetaalde deeltijdbaan meer belasting zijn gaan betalen. Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) heeft toegezegd de maatregelen te schrappen, onder druk van de Tweede Kamer. Maar de vakbond wil zeker weten dat de maatregel niet meer terugkomt en roept partijen op dit ook in het regeerakkoord te zetten.

3 uur geleden
Wall Street sluit hoger door hoop op nieuwe renteverlaging Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten gesloten na de verliezen een dag eerder. De stemming onder beleggers op Wall Street kreeg vooral steun van hernieuwde hoop dat de Amerikaanse centrale bank de rente verder gaat verlagen om de economie te stimuleren. Ook werden de zorgen over de grote AI-investeringen en de sterk gestegen waarderingen van techbedrijven even aan de kant geschoven.

15 uur geleden
Luxebedrijf LVMH steekt miljoenen in verlieslijdende Le Parisien

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, moederbedrijf van onder meer Louis Vuitton en Christian Dior, investeert tot 150 miljoen euro in de verlieslijdende krant Le Parisien. LVMH is eigenaar van Le Parisien en bezit bijvoorbeeld ook zakenkrant Les Echos en weekblad Paris Match.

16 uur geleden
KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

19 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

19 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

19 uur geleden