Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea
BEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese topfunctionaris Zhao Leji brengt van donderdag tot en met zaterdag een bezoek aan Noord-Korea. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat het bezoek de "verdere verdieping en ontwikkeling van de betrekkingen" zal bevorderen.
Zhao leidt een delegatie van partij- en overheidsfunctionarissen. Zij wonen de openingsceremonie bij van wat het "vriendschapsjaar" tussen China en Noord-Korea wordt genoemd. Dit jaar vieren ze 75 jaar diplomatieke banden. Het bezoek staat volgens beide landen in het teken van "goede wil".
Zhao is lid van het Permanente Comité van het Politburo van de Communistische Partij. Dat houdt in dat hij een van de zeven machtigste mannen van China is. Zhao is de hoogste Chinese functionaris die Noord-Korea bezoekt sinds president Xi Jinping er in 2019 voor het laatst was. De reis volgt op een uitnodiging van Pyongyang, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.
China is een zeer belangrijke economische partner van Noord-Korea. Het regime in Pyongyang probeert de banden met Beijing verder aan te halen sinds er geen coronamaatregelen meer gelden. De Verenigde Staten en hun partners dringen er bij China op aan zijn invloed op Noord-Korea te gebruiken om de nucleaire ambities van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un in te perken.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
27 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
4 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
4 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
7 uur geleden