Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea
BEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese topfunctionaris Zhao Leji brengt van donderdag tot en met zaterdag een bezoek aan Noord-Korea. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat het bezoek de "verdere verdieping en ontwikkeling van de betrekkingen" zal bevorderen.
Zhao leidt een delegatie van partij- en overheidsfunctionarissen. Zij wonen de openingsceremonie bij van wat het "vriendschapsjaar" tussen China en Noord-Korea wordt genoemd. Dit jaar vieren ze 75 jaar diplomatieke banden. Het bezoek staat volgens beide landen in het teken van "goede wil".
Zhao is lid van het Permanente Comité van het Politburo van de Communistische Partij. Dat houdt in dat hij een van de zeven machtigste mannen van China is. Zhao is de hoogste Chinese functionaris die Noord-Korea bezoekt sinds president Xi Jinping er in 2019 voor het laatst was. De reis volgt op een uitnodiging van Pyongyang, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.
China is een zeer belangrijke economische partner van Noord-Korea. Het regime in Pyongyang probeert de banden met Beijing verder aan te halen sinds er geen coronamaatregelen meer gelden. De Verenigde Staten en hun partners dringen er bij China op aan zijn invloed op Noord-Korea te gebruiken om de nucleaire ambities van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un in te perken.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een commissie opgericht die de vrijlating van president Nicolás Maduro en zijn vrouw moet regelen. Zij werden zaterdag gevangen genomen door de Verenigde Staten en zijn overgebracht naar New York.
52 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
9 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
12 uur geleden