Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea

Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese topfunctionaris Zhao Leji brengt van donderdag tot en met zaterdag een bezoek aan Noord-Korea. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat het bezoek de "verdere verdieping en ontwikkeling van de betrekkingen" zal bevorderen.

Zhao leidt een delegatie van partij- en overheidsfunctionarissen. Zij wonen de openingsceremonie bij van wat het "vriendschapsjaar" tussen China en Noord-Korea wordt genoemd. Dit jaar vieren ze 75 jaar diplomatieke banden. Het bezoek staat volgens beide landen in het teken van "goede wil".

Zhao is lid van het Permanente Comité van het Politburo van de Communistische Partij. Dat houdt in dat hij een van de zeven machtigste mannen van China is. Zhao is de hoogste Chinese functionaris die Noord-Korea bezoekt sinds president Xi Jinping er in 2019 voor het laatst was. De reis volgt op een uitnodiging van Pyongyang, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.

China is een zeer belangrijke economische partner van Noord-Korea. Het regime in Pyongyang probeert de banden met Beijing verder aan te halen sinds er geen coronamaatregelen meer gelden. De Verenigde Staten en hun partners dringen er bij China op aan zijn invloed op Noord-Korea te gebruiken om de nucleaire ambities van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un in te perken.

Meer uit Buitenland

Frankrijk en Oman gaan samen mijnen ruimen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk en Oman hebben afgesproken om samen mijnen te verwijderen in de Straat van Hormuz. De Franse president Emmanuel Macron kondigde na een bezoek van de Omaanse sultan Haitham bin Tarik aan dat de landen willen samenwerken aan de veiligheid van de vaarroutes in de zeestraat tussen Iran en Oman.

22 minuten geleden
Zesde dode in Duitse Stade, waarschijnlijk persoonlijk motief

STADE (ANP/AFP) - Bij de schietpartij in het Noord-Duitse Stade is ook een zesde slachtoffer overleden. De politie heeft drie verdachten aangehouden, inclusief de vermoedelijke schutter. Der Spiegel schrijft op basis van politiebronnen dat de dader waarschijnlijk een persoonlijk motief had en geen politieke of extremistische drijfveer.

1 uur geleden
Opnieuw sterke naschok in het noorden van Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Het noorden van Venezuela, waar woensdag twee verwoestende aardbevingen plaatsvonden, is getroffen door een sterke naschok. Deze had een kracht van 4.6 en vond plaats op een diepte van 10 kilometer, aldus de Amerikaanse geologische dienst USGS. Er zijn vooralsnog geen meldingen van nieuwe schade.

4 uur geleden
Twee verdachten aangehouden na dodelijke schietpartij Duitsland

STADE (ANP/DPA) - Na de dodelijke schietpartij in de Noord-Duitse stad Stade, waarbij vijf mensen om het leven kwamen, zijn twee verdachten aangehouden. Dat meldt de politie. Een van hen is de vermoedelijke schutter.

5 uur geleden
Doden en gewonden door Russische aanvallen in Oekraïne

DNIPRO (ANP/AFP) - Door een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro zijn zeker vijf doden en 29 gewonden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Ook noemt hij een aanval op Zaporizja, waar een minibus werd geraakt. Daarbij lieten drie mensen het leven en raakten zes personen gewond, onder wie een kind. Verder noemt de Oekraïense leider aanvallen in Nikopol en Soemy.

5 uur geleden
Rusland neemt maatregelen tegen Finland om einde kernwapenverbod

MOSKOU (ANP/RTR) - Moskou zegt maatregelen te nemen tegen Finland nu dat land kernwapens op zijn grondgebied niet langer uitsluit. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat Moskou overgaat op "politieke en militair-technische maatregelen".

5 uur geleden
Klimaatdienst: luchtkwaliteit in Europa blijft verbeteren

BONN (ANP) - De luchtkwaliteit in Europa is vorig jaar opnieuw verbeterd, concludeert de Europese klimaatdienst Copernicus. Sinds 2015 is de uitstoot van zwaveloxiden en stikstofoxiden jaarlijks met zo'n 3 tot 5 procent afgenomen, vooral doordat het wegverkeer en de industrie minder zijn gaan uitstoten. Volgens Copernicus blijkt hieruit dat Europese regelgeving en technologische verbeteringen vruchten afwerpen.

5 uur geleden