Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea

Chinese topfunctionaris reist deze week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese topfunctionaris Zhao Leji brengt van donderdag tot en met zaterdag een bezoek aan Noord-Korea. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat het bezoek de "verdere verdieping en ontwikkeling van de betrekkingen" zal bevorderen.

Zhao leidt een delegatie van partij- en overheidsfunctionarissen. Zij wonen de openingsceremonie bij van wat het "vriendschapsjaar" tussen China en Noord-Korea wordt genoemd. Dit jaar vieren ze 75 jaar diplomatieke banden. Het bezoek staat volgens beide landen in het teken van "goede wil".

Zhao is lid van het Permanente Comité van het Politburo van de Communistische Partij. Dat houdt in dat hij een van de zeven machtigste mannen van China is. Zhao is de hoogste Chinese functionaris die Noord-Korea bezoekt sinds president Xi Jinping er in 2019 voor het laatst was. De reis volgt op een uitnodiging van Pyongyang, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA.

China is een zeer belangrijke economische partner van Noord-Korea. Het regime in Pyongyang probeert de banden met Beijing verder aan te halen sinds er geen coronamaatregelen meer gelden. De Verenigde Staten en hun partners dringen er bij China op aan zijn invloed op Noord-Korea te gebruiken om de nucleaire ambities van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un in te perken.

Meer uit Buitenland

Estland: Russische grenswachten staken illegaal grens over

TALLINN (ANP/DPA) - Drie Russische grenswachten zijn woensdag illegaal de grens met Estland overgestoken, meldt het Estse ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de grensrivier Narva zijn overgestoken naar het oosten van Estland, waar veel etnische Russen wonen.

13 minuten geleden
Von der Leyen: we moeten vandaag oplossing geld Oekraïne vinden

BRUSSEL (ANP) - Het belangrijkste doel van de top van EU-regeringsleiders is het veiligstellen van financiering voor Oekraïne voor de komende twee jaar, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bij aankomst in Brussel. "We moeten vandaag een oplossing vinden", benadrukte ze.

15 minuten geleden
Brit veroordeeld tot 13 jaar voor meevechten met Oekraïne

DONETSK (ANP/AFP) - Een Britse man is in het bezette deel van Donetsk veroordeeld tot dertien jaar gevangenisstraf. Een door Rusland gecontroleerde rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan huurlingenwerk voor Oekraïne.

19 minuten geleden
Poolse premier Tusk: of geld vandaag of bloed morgen

BRUSSEL (ANP) - Voor de Poolse premier Donald Tusk staan de EU-regeringsleiders donderdag op de EU-top voor een simpele keuze over het gebruik van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. "Of geld vandaag, of bloed morgen." Hij doelt daarbij niet zozeer op de gevolgen voor Oekraïne dat veel geld nodig heeft voor wapens en munitie. "Ik heb het over Europa", zei Tusk bij binnenkomst in Brussel.

1 uur geleden
Witte Huis onthult plakkaten voor presidenten met mening Trump

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft een nieuwe reeks plakkaten gepresenteerd bij portretten van de presidenten. Op de bordjes wordt duidelijk de mening van de huidige president Donald Trump over zijn voorgangers uiteengezet, schrijft The New York Times.

1 uur geleden
Boeren blokkeren straten in Brussel voor EU-top

BRUSSEL (ANP) - Honderden en mogelijk duizenden boeren blokkeren met hun tractoren de straten van Brussel, waar donderdag een EU-top begint. Ze protesteren tegen het Europese landbouwbeleid en een mogelijk vrijhandelsakkoord tussen de EU en het Zuid-Amerikaanse handelsblok Mercosur.

2 uur geleden
Rob Reiner en vrouw overleden door meerdere steekwonden

LOS ANGELES (ANP) - Rob Reiner en zijn vrouw Michele Singer zijn overleden aan de gevolgen van "meerdere steekwonden". Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN, op basis van documenten die de lijkschouwer van Los Angeles heeft vrijgegeven.

2 uur geleden