Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese tennisster Zheng voor het eerst in finale

Chinese tennisster Zheng voor het eerst in finale

TOKIO (ANP) - De 19-jarige Chinese tennisster Zheng Qinwen heeft voor het eerst de finale van een WTA-toernooi behaald. Dat deed Zheng door op de Pan Pacific Open in Tokio in de halve finales de als vierde geplaatste Russische Veronika Koedermetova te verslaan. De setstanden waren 5-7 6-3 en 7-6 (3).

Zheng, die eerder in het toernooi de als eerste geplaatste Spaanse Paula Badosa had uitgeschakeld, neemt het in de finale op tegen een andere Russische, Ljoedmila Samsonova.

Zheng stond een jaar geleden nog buiten de top 150, maar is sindsdien aan een opmars bezig. Op Roland Garros pakte ze in de achtste finales een set tegen Iga Swiatek, de Poolse nummer 1 van de wereld. Zheng staat inmiddels 36e op de wereldranglijst.

Schuurs

Samsonova was in haar halve finale te sterk voor de Chinese Zhang Shuai: 7-6 (4) 6-2. De 23-jarige Russische won twee van de laatste drie toernooien waarin ze uitkwam. In Tokio versloeg ze onder anderen haar landgenote en Wimbledon-winnares Elena Rybakina, die sinds 2018 voor Kazachstan uitkomt.

Demi Schuurs miste met haar partner Desirae Krawczyk de finale in het dubbelspel. Het Nederlands/Amerikaanse koppel verloor in de halve finales van de Canadese Gabriela Dabrowski en de Mexicaanse Giuliana Olmos. Het als tweede geplaatste koppel won in twee sets: 7-6 (6) 6-3.

Emma Raducanu moest in haar halve finale van het Korea Open opgeven vanwege een blessure aan de linkerbilspier. De 19-jarige Britse wordt al langer gehinderd door kwetsuren en stond in Seoel pas voor het eerst sinds haar winst in de US Open van vorig jaar weer in de halve finales. Ze had tegen de Letse Jelena Ostapenko de eerste set nog gewonnen maar gaf, na verlies in het tweede bedrijf, in de derde set bij een 3-0-achterstand op. Tegenstander van Ostapenko in de finale is de Russische Ekaterina Aleksandrova, die in haar halve finale de Duitse Tatjana Maria versloeg: 6-2 6-4.

Meer uit Sport

Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

6 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

9 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

13 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

14 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

16 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

17 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

17 uur geleden