Chinese tennisster Zheng verliest in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen, bijgenaamd Queen Wen, is verrassend onderuitgegaan in de tweede ronde van de Australian Open. De als vijfde geplaatste Chinese, in 2024 nog finalist in Melbourne, verloor met 7-6 (3) 6-3 van de Duitse Laura Siegemund, de nummer 97 op de wereldranglijst.
Olympisch kampioene Zheng meende dat een gebrek aan wedstrijdritme haar parten had gespeeld. "Ik heb geen voorbereidingstoernooi kunnen spelen vanwege lichamelijke problemen", vertelde ze aan verslaggevers ter plaatse, zonder specifiek te zijn. Zheng raakte in de tweede set geïrriteerd nadat ze een tweede waarschuwing had gekregen voor overschrijding van de tijd waarbinnen geserveerd moet worden. Ze ging met de umpire in discussie en erkende na afloop dat dat moment haar uit haar concentratie had gehaald. Niet veel later verloor ze haar opslaggame door een dubbele fout en liep de Duitse uit naar 3-1 in de tweede set. "Het was niet mijn dag, maar dat is ook tennis."
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus en tweevoudig winnares Naomi Osaka uit Japan lieten zich niet verrassen. Op centercourt leverde Sabalenka drie keer haar service in, maar dat verhinderde niet dat de nummer 1 van de plaatsingslijst in twee sets te sterk was voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro: 6-3 7-5. Sabalenka won de laatste vijf games op een rij en blijft kansrijk om voor de derde opeenvolgende keer de Australian Open te winnen, iets wat de Zwitserse Martina Hingis 26 jaar geleden voor het laatst lukte.
Voormalig nummer 1 van de wereld Osaka, winnares in Melbourne in 2019 en 2021 maar nu ongeplaatst, knokte zich tegen Karolina Muchova terug van setverlies. De Japanse had bijna twee uur nodig om zich te ontdoen van de Tsjechische nummer 20 van de plaatsingslijst: 1-6 6-1 6-3.
Meer uit Sport
DEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
8 minuten geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
13 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
23 uur geleden