Chinese tennisster Zheng verliest in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen, bijgenaamd Queen Wen, is verrassend onderuitgegaan in de tweede ronde van de Australian Open. De als vijfde geplaatste Chinese, in 2024 nog finalist in Melbourne, verloor met 7-6 (3) 6-3 van de Duitse Laura Siegemund, de nummer 97 op de wereldranglijst.
Olympisch kampioene Zheng meende dat een gebrek aan wedstrijdritme haar parten had gespeeld. "Ik heb geen voorbereidingstoernooi kunnen spelen vanwege lichamelijke problemen", vertelde ze aan verslaggevers ter plaatse, zonder specifiek te zijn. Zheng raakte in de tweede set geïrriteerd nadat ze een tweede waarschuwing had gekregen voor overschrijding van de tijd waarbinnen geserveerd moet worden. Ze ging met de umpire in discussie en erkende na afloop dat dat moment haar uit haar concentratie had gehaald. Niet veel later verloor ze haar opslaggame door een dubbele fout en liep de Duitse uit naar 3-1 in de tweede set. "Het was niet mijn dag, maar dat is ook tennis."
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus en tweevoudig winnares Naomi Osaka uit Japan lieten zich niet verrassen. Op centercourt leverde Sabalenka drie keer haar service in, maar dat verhinderde niet dat de nummer 1 van de plaatsingslijst in twee sets te sterk was voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro: 6-3 7-5. Sabalenka won de laatste vijf games op een rij en blijft kansrijk om voor de derde opeenvolgende keer de Australian Open te winnen, iets wat de Zwitserse Martina Hingis 26 jaar geleden voor het laatst lukte.
Voormalig nummer 1 van de wereld Osaka, winnares in Melbourne in 2019 en 2021 maar nu ongeplaatst, knokte zich tegen Karolina Muchova terug van setverlies. De Japanse had bijna twee uur nodig om zich te ontdoen van de Tsjechische nummer 20 van de plaatsingslijst: 1-6 6-1 6-3.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
34 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft tijdens de tweede vrije training voor de Grote Prijs van Australië in de Formule 1 de zesde tijd gereden (1.20,366). Australiër Oscar Piastri (McLaren) was de snelste in 1.19,729. Viervoudig wereldkampioen Verstappen reed eerder op vrijdag in de eerste training van het seizoen in Melbourne de derde tijd.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van het seizoen de derde tijd gereden. Charles Leclerc was in het Australische Melbourne de snelste met een ronde van 1.20,267. Daar gaf de Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull 0,522 seconde op toe. Lewis Hamilton reed de tweede tijd.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.
22 uur geledenKRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.
23 uur geleden