Chinese tennisster Zheng verliest in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen, bijgenaamd Queen Wen, is verrassend onderuitgegaan in de tweede ronde van de Australian Open. De als vijfde geplaatste Chinese, in 2024 nog finalist in Melbourne, verloor met 7-6 (3) 6-3 van de Duitse Laura Siegemund, de nummer 97 op de wereldranglijst.
Olympisch kampioene Zheng meende dat een gebrek aan wedstrijdritme haar parten had gespeeld. "Ik heb geen voorbereidingstoernooi kunnen spelen vanwege lichamelijke problemen", vertelde ze aan verslaggevers ter plaatse, zonder specifiek te zijn. Zheng raakte in de tweede set geïrriteerd nadat ze een tweede waarschuwing had gekregen voor overschrijding van de tijd waarbinnen geserveerd moet worden. Ze ging met de umpire in discussie en erkende na afloop dat dat moment haar uit haar concentratie had gehaald. Niet veel later verloor ze haar opslaggame door een dubbele fout en liep de Duitse uit naar 3-1 in de tweede set. "Het was niet mijn dag, maar dat is ook tennis."
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus en tweevoudig winnares Naomi Osaka uit Japan lieten zich niet verrassen. Op centercourt leverde Sabalenka drie keer haar service in, maar dat verhinderde niet dat de nummer 1 van de plaatsingslijst in twee sets te sterk was voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro: 6-3 7-5. Sabalenka won de laatste vijf games op een rij en blijft kansrijk om voor de derde opeenvolgende keer de Australian Open te winnen, iets wat de Zwitserse Martina Hingis 26 jaar geleden voor het laatst lukte.
Voormalig nummer 1 van de wereld Osaka, winnares in Melbourne in 2019 en 2021 maar nu ongeplaatst, knokte zich tegen Karolina Muchova terug van setverlies. De Japanse had bijna twee uur nodig om zich te ontdoen van de Tsjechische nummer 20 van de plaatsingslijst: 1-6 6-1 6-3.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
13 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
15 uur geleden