Chinese tennisster Zheng verliest in tweede ronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Zheng Qinwen, bijgenaamd Queen Wen, is verrassend onderuitgegaan in de tweede ronde van de Australian Open. De als vijfde geplaatste Chinese, in 2024 nog finalist in Melbourne, verloor met 7-6 (3) 6-3 van de Duitse Laura Siegemund, de nummer 97 op de wereldranglijst.
Olympisch kampioene Zheng meende dat een gebrek aan wedstrijdritme haar parten had gespeeld. "Ik heb geen voorbereidingstoernooi kunnen spelen vanwege lichamelijke problemen", vertelde ze aan verslaggevers ter plaatse, zonder specifiek te zijn. Zheng raakte in de tweede set geïrriteerd nadat ze een tweede waarschuwing had gekregen voor overschrijding van de tijd waarbinnen geserveerd moet worden. Ze ging met de umpire in discussie en erkende na afloop dat dat moment haar uit haar concentratie had gehaald. Niet veel later verloor ze haar opslaggame door een dubbele fout en liep de Duitse uit naar 3-1 in de tweede set. "Het was niet mijn dag, maar dat is ook tennis."
Titelverdedigster Aryna Sabalenka uit Belarus en tweevoudig winnares Naomi Osaka uit Japan lieten zich niet verrassen. Op centercourt leverde Sabalenka drie keer haar service in, maar dat verhinderde niet dat de nummer 1 van de plaatsingslijst in twee sets te sterk was voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro: 6-3 7-5. Sabalenka won de laatste vijf games op een rij en blijft kansrijk om voor de derde opeenvolgende keer de Australian Open te winnen, iets wat de Zwitserse Martina Hingis 26 jaar geleden voor het laatst lukte.
Voormalig nummer 1 van de wereld Osaka, winnares in Melbourne in 2019 en 2021 maar nu ongeplaatst, knokte zich tegen Karolina Muchova terug van setverlies. De Japanse had bijna twee uur nodig om zich te ontdoen van de Tsjechische nummer 20 van de plaatsingslijst: 1-6 6-1 6-3.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
5 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
6 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
7 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
10 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
10 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
14 uur geleden