Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese tegenhanger Boeing 737 vliegt voor het eerst buiten China

Chinese tegenhanger Boeing 737 vliegt voor het eerst buiten China

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Comac C919, een soort Chinese versie van de Boeing 737, heeft met een fly-by op de Singapore Airshow op zondag zijn eerste vlucht buiten Chinees grondgebied gemaakt. China heeft fors in het toestel geïnvesteerd, in een poging om de hegemonie van de westerse bedrijven Boeing en Airbus op de markt voor passagiersvliegtuigen te doorbreken.

De Chinese vliegtuigbouwer Comac werkt al jaren aan de C919 en presenteerde in 2015 het eerste prototype van het toestel. Vorig jaar vloog de luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines al de eerste commerciële vlucht met het vliegtuig, maar dat betrof een binnenlandse vlucht. Vooralsnog is de C919 alleen nog in China gecertificeerd.

Het staatsbedrijf Comac, dat al jaren vliegtuigen maakt, was tot nu toe een kleine speler. De vliegtuigmarkt voor toestellen vanaf zo'n honderd zitplaatsen is verdeeld tussen Airbus en Boeing. Met name de Europese fabrikant Airbus is de afgelopen jaren zeer actief geweest op de Chinese markt, omdat Boeing meer last had van handelsspanningen tussen China en de Verenigde Staten en omdat de Amerikaanse fabrikant zijn 737 MAX-toestellen lange tijd aan de grond moest houden na twee crashes met dat type vliegtuig.

Comac wil in de komende jaren veel geld steken in het uitbreiden van de eigen productiecapaciteit. Ook heeft het bedrijf gezegd dat het streeft naar een toelating van de C919 in Europa, waaraan al sinds 2018 wordt gewerkt. Alhoewel de C919 in China wordt gemaakt, is bouwer Comac voor veel onderdelen afhankelijk van westerse bedrijven, zoals het Amerikaanse General Electric en Honeywell en het Franse Safran.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

5 uur geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

6 uur geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

7 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

8 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

9 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

10 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

10 uur geleden