Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink omlaag. Vooral de Chinese techbedrijven kregen opnieuw rake klappen na de tegenvallende renteverlagingen van de Chinese centrale bank een dag eerder. Met die verlagingen wil China het kwakkelende economische herstel aanjagen, maar volgens beleggers moeten er meer stimuleringsmaatregelen worden genomen.
De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com zakten 3,5 en 3,7 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent verloor 3 procent en maaltijdbezorger Meituan daalde 3,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de min. De Chinese autobedrijven waren daarentegen in trek. Zo klom Nio dik 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's kreeg een kapitaalinjectie van bijna 740 miljoen dollar van het investeringsfonds van Abu Dhabi. Ook heeft de Chinese overheid het belastingvoordeel op de aanschaf van een elektrische auto verlengd tot 2027.
Ook de andere Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt op Wall Street en keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Kospi in Seoul zakte 0,7 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,3 procent.
De Nikkei in Tokio boekte een winst van 0,7 procent. Dat kwam mede door een stevige koerswinst van SoftBank (plus 2,7 procent). Topman Masayoshi Son zei dat de grote Japanse techinvesteerder van plan is om over te schakelen van de "verdedigingsmodus" naar de "aanvalsmodus" en wil profiteren van de revolutie rond kunstmatige intelligentie (AI). Ook liet de in Singapore gevestigde taxidienst Grab, waarin SoftBank een groot belang heeft, weten meer dan duizend banen te schrappen. Dat is zo'n 11 procent van het totale personeelsbestand.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
3 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
6 uur geleden