Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager

Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink omlaag. Vooral de Chinese techbedrijven kregen opnieuw rake klappen na de tegenvallende renteverlagingen van de Chinese centrale bank een dag eerder. Met die verlagingen wil China het kwakkelende economische herstel aanjagen, maar volgens beleggers moeten er meer stimuleringsmaatregelen worden genomen.

De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com zakten 3,5 en 3,7 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent verloor 3 procent en maaltijdbezorger Meituan daalde 3,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de min. De Chinese autobedrijven waren daarentegen in trek. Zo klom Nio dik 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's kreeg een kapitaalinjectie van bijna 740 miljoen dollar van het investeringsfonds van Abu Dhabi. Ook heeft de Chinese overheid het belastingvoordeel op de aanschaf van een elektrische auto verlengd tot 2027.

Ook de andere Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt op Wall Street en keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Kospi in Seoul zakte 0,7 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,3 procent.

De Nikkei in Tokio boekte een winst van 0,7 procent. Dat kwam mede door een stevige koerswinst van SoftBank (plus 2,7 procent). Topman Masayoshi Son zei dat de grote Japanse techinvesteerder van plan is om over te schakelen van de "verdedigingsmodus" naar de "aanvalsmodus" en wil profiteren van de revolutie rond kunstmatige intelligentie (AI). Ook liet de in Singapore gevestigde taxidienst Grab, waarin SoftBank een groot belang heeft, weten meer dan duizend banen te schrappen. Dat is zo'n 11 procent van het totale personeelsbestand.

Meer uit Financieel

Transavia schrapt vluchten in mei en juni vanwege kerosineprijzen

SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.

1 uur geleden
Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

6 uur geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

8 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

12 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

23 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden