Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink omlaag. Vooral de Chinese techbedrijven kregen opnieuw rake klappen na de tegenvallende renteverlagingen van de Chinese centrale bank een dag eerder. Met die verlagingen wil China het kwakkelende economische herstel aanjagen, maar volgens beleggers moeten er meer stimuleringsmaatregelen worden genomen.
De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com zakten 3,5 en 3,7 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent verloor 3 procent en maaltijdbezorger Meituan daalde 3,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de min. De Chinese autobedrijven waren daarentegen in trek. Zo klom Nio dik 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's kreeg een kapitaalinjectie van bijna 740 miljoen dollar van het investeringsfonds van Abu Dhabi. Ook heeft de Chinese overheid het belastingvoordeel op de aanschaf van een elektrische auto verlengd tot 2027.
Ook de andere Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt op Wall Street en keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Kospi in Seoul zakte 0,7 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,3 procent.
De Nikkei in Tokio boekte een winst van 0,7 procent. Dat kwam mede door een stevige koerswinst van SoftBank (plus 2,7 procent). Topman Masayoshi Son zei dat de grote Japanse techinvesteerder van plan is om over te schakelen van de "verdedigingsmodus" naar de "aanvalsmodus" en wil profiteren van de revolutie rond kunstmatige intelligentie (AI). Ook liet de in Singapore gevestigde taxidienst Grab, waarin SoftBank een groot belang heeft, weten meer dan duizend banen te schrappen. Dat is zo'n 11 procent van het totale personeelsbestand.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
15 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.
22 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.
57 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie zal door de Iranoorlog minder hard groeien, maar "kan tegen een stootje". Dat schrijven economen van ABN AMRO in een nieuw rapport, waarin ze ook waarschuwen voor hogere inflatie.
8 uur geleden