Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager

Chinese techbedrijven zetten beurs Hongkong fors lager

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging woensdag flink omlaag. Vooral de Chinese techbedrijven kregen opnieuw rake klappen na de tegenvallende renteverlagingen van de Chinese centrale bank een dag eerder. Met die verlagingen wil China het kwakkelende economische herstel aanjagen, maar volgens beleggers moeten er meer stimuleringsmaatregelen worden genomen.

De Chinese tech- en webwinkelconcerns Alibaba en JD.com zakten 3,5 en 3,7 procent. Internet- en gamesbedrijf Tencent verloor 3 procent en maaltijdbezorger Meituan daalde 3,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde daardoor tussentijds 1,9 procent in de min. De Chinese autobedrijven waren daarentegen in trek. Zo klom Nio dik 5 procent. De fabrikant van elektrische auto's kreeg een kapitaalinjectie van bijna 740 miljoen dollar van het investeringsfonds van Abu Dhabi. Ook heeft de Chinese overheid het belastingvoordeel op de aanschaf van een elektrische auto verlengd tot 2027.

Ook de andere Aziatische aandelenmarkten gingen overwegend omlaag. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt op Wall Street en keken vooral uit naar de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen in het Congres. De beurs in Shanghai verloor 0,4 procent en de Kospi in Seoul zakte 0,7 procent. De All Ordinaries in Sydney daalde 0,3 procent.

De Nikkei in Tokio boekte een winst van 0,7 procent. Dat kwam mede door een stevige koerswinst van SoftBank (plus 2,7 procent). Topman Masayoshi Son zei dat de grote Japanse techinvesteerder van plan is om over te schakelen van de "verdedigingsmodus" naar de "aanvalsmodus" en wil profiteren van de revolutie rond kunstmatige intelligentie (AI). Ook liet de in Singapore gevestigde taxidienst Grab, waarin SoftBank een groot belang heeft, weten meer dan duizend banen te schrappen. Dat is zo'n 11 procent van het totale personeelsbestand.

Meer uit Financieel

Rederij MSC staakt scheepvaart uit Golfregio tijdelijk om oorlog

GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.

4 uur geleden
Beleggers juichen na uitspraak Trump over naderend einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.

5 uur geleden
Eurogroep: EU moet voorbereid zijn op lange periode instabiliteit

BRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.

5 uur geleden
Lufthansa schort vluchten naar Midden-Oosten verder op

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.

6 uur geleden
Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

7 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

8 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

8 uur geleden