Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven leveren weer in na tweedaagse opleving

Chinese techbedrijven leveren weer in na tweedaagse opleving

TOKIO (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag weer stevig in de min op de beurzen van Shanghai en Hongkong. Aandelen van onder meer Alibaba en Tencent hadden te maken met winstnemingen. Beleggers in Azië reageerden verder op aanhoudende onzekerheid rond de ontwikkelingen in Oekraïne en een rentebesluit van de Japanse centrale bank.

Alibaba daalde 3,9 procent en Tencent verloor 2,6 procent. De twee grote techconcerns verloren begin deze week veel terrein, maar nadat de Chinese regering bekendmaakte dat het op sommige vlakken minder streng zou optreden dan verwacht tegen bedrijven met bijvoorbeeld ook een buitenlandse notering, veerden ze de afgelopen dagen scherp op.

De daling van de techbedrijven zorgde ook voor een lagere koers op de beurs van Hongkong. Die stond tussentijds 0,6 procent in de min. De graadmeter in Shanghai steeg wel en noteerde een plus van 1,1 procent.

Bank of Japan

In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent in de plus op 26.827,43 punten. Daar ging de aandacht uit naar de Bank of Japan die zijn rentetarieven ongewijzigd liet. Wel waarschuwde de centrale bank voor "extreem hoge onzekerheid" over economische ontwikkelingen door de oorlog in Oekraïne. De Kospi in Seoul ging 0,4 procent omhoog en de All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.

Verder steeg de olieprijs weer flink. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder en kostte 105,39 dollar per vat. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs en werd voor 108,70 dollar per vat verhandeld.

Meer uit Financieel

Zalando groeit sterk door overname About You

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando kende in het afgelopen kwartaal een sterke groei, vooral door de overname van de Duitse webshop About You. Ook de inzet van kunstmatige intelligentie zorgde voor meer omzet en winst, maakte het concern bekend.

11 minuten geleden
Economische verschillen huishoudens nemen soms toe door fiscus

DEN HAAG (ANP) - De economische verschillen tussen huishoudens worden steeds groter en de fiscus draagt daar "soms" aan bij, aldus een woensdag gepubliceerd onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). "Als deze trend doorzet, kan dit de kansengelijkheid onder druk zetten."

15 minuten geleden
Moederbedrijf Albert Heijn ziet omzet dalen door zwakke dollar

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder omzet geboekt als gevolg van nadelige valutaeffecten. Het concern heeft al tijden last van de gedaalde waarde van de dollar.

1 uur geleden
Ahold Delhaize wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot topman

ZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, het moederbedrijf van Albert Heijn, wil Thierry Garnier in 2027 benoemen tot nieuwe topman. Garnier moet in april 2027 de huidige bestuursvoorzitter Frans Muller opvolgen. Muller zal na zijn vertrek met pensioen gaan, na het bedrijf sinds juli 2018 te hebben geleid.

1 uur geleden
Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Beurswaarde Samsung naar 1 biljoen dollar door vraag AI-chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

1 uur geleden
Philips voert winst op ondanks geopolitieke onrust

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.

1 uur geleden