Chinese techbedrijven leveren weer in na tweedaagse opleving
TOKIO (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag weer stevig in de min op de beurzen van Shanghai en Hongkong. Aandelen van onder meer Alibaba en Tencent hadden te maken met winstnemingen. Beleggers in Azië reageerden verder op aanhoudende onzekerheid rond de ontwikkelingen in Oekraïne en een rentebesluit van de Japanse centrale bank.
Alibaba daalde 3,9 procent en Tencent verloor 2,6 procent. De twee grote techconcerns verloren begin deze week veel terrein, maar nadat de Chinese regering bekendmaakte dat het op sommige vlakken minder streng zou optreden dan verwacht tegen bedrijven met bijvoorbeeld ook een buitenlandse notering, veerden ze de afgelopen dagen scherp op.
De daling van de techbedrijven zorgde ook voor een lagere koers op de beurs van Hongkong. Die stond tussentijds 0,6 procent in de min. De graadmeter in Shanghai steeg wel en noteerde een plus van 1,1 procent.
Bank of Japan
In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent in de plus op 26.827,43 punten. Daar ging de aandacht uit naar de Bank of Japan die zijn rentetarieven ongewijzigd liet. Wel waarschuwde de centrale bank voor "extreem hoge onzekerheid" over economische ontwikkelingen door de oorlog in Oekraïne. De Kospi in Seoul ging 0,4 procent omhoog en de All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.
Verder steeg de olieprijs weer flink. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder en kostte 105,39 dollar per vat. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs en werd voor 108,70 dollar per vat verhandeld.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.
14 uur geleden