Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven leveren weer in na tweedaagse opleving

Chinese techbedrijven leveren weer in na tweedaagse opleving

TOKIO (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag weer stevig in de min op de beurzen van Shanghai en Hongkong. Aandelen van onder meer Alibaba en Tencent hadden te maken met winstnemingen. Beleggers in Azië reageerden verder op aanhoudende onzekerheid rond de ontwikkelingen in Oekraïne en een rentebesluit van de Japanse centrale bank.

Alibaba daalde 3,9 procent en Tencent verloor 2,6 procent. De twee grote techconcerns verloren begin deze week veel terrein, maar nadat de Chinese regering bekendmaakte dat het op sommige vlakken minder streng zou optreden dan verwacht tegen bedrijven met bijvoorbeeld ook een buitenlandse notering, veerden ze de afgelopen dagen scherp op.

De daling van de techbedrijven zorgde ook voor een lagere koers op de beurs van Hongkong. Die stond tussentijds 0,6 procent in de min. De graadmeter in Shanghai steeg wel en noteerde een plus van 1,1 procent.

Bank of Japan

In Tokio eindigde de Nikkei 0,7 procent in de plus op 26.827,43 punten. Daar ging de aandacht uit naar de Bank of Japan die zijn rentetarieven ongewijzigd liet. Wel waarschuwde de centrale bank voor "extreem hoge onzekerheid" over economische ontwikkelingen door de oorlog in Oekraïne. De Kospi in Seoul ging 0,4 procent omhoog en de All Ordinaries in Sydney dikte 0,6 procent aan.

Verder steeg de olieprijs weer flink. Een vat Amerikaanse olie werd 2,4 procent duurder en kostte 105,39 dollar per vat. Brentolie steeg 1,9 procent in prijs en werd voor 108,70 dollar per vat verhandeld.

Meer uit Financieel

Meer hypotheekaanvragen voor verbouwing en verduurzaming huis

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het aantal hypotheekaanvragen is in het tweede kwartaal van dit jaar met een tiende gestegen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat komt deels doordat meer mensen een hypotheek afsluiten om hun woning te verbouwen of te verduurzamen. Ook het aantal aanvragen voor de aankoop van een woning zit nog steeds in de lift, meldt hypotheekadviesketen De Hypotheker.

6 uur geleden
Optimisme over handelsdeals stuwt Wall Street naar nieuwe records

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste Amerikaanse beursgraadmeters gingen maandag verder omhoog en sloten op recordniveaus. Beleggers bleven optimistisch op de laatste dag van de sterke beursmaand juni. Zij hopen dat de Amerikaanse regering binnenkort nieuwe handelsdeals sluit met belangrijke partners.

7 uur geleden
Bloomberg: Brussel buigt voor heffing VS, maar wil uitzonderingen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid een handelsdeal met de Verenigde Staten te sluiten waarin een importheffing van 10 procent geldt voor veel van haar exportproducten. In ruil daarvoor wil de EU dat de VS lagere tarieven hanteren voor belangrijke producten zoals geneesmiddelen, alcohol, halfgeleiders en vliegtuigen, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
AEX sluit lager ondanks recordstanden op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak gingen maandag over tot winstnemingen na de stevige koerswinsten van afgelopen vrijdag. Nieuwe recordstanden op Wall Street boden geen soelaas; de koersen in Amsterdam gingen over een breed front omlaag.

12 uur geleden
Heinen stelt besluit over TenneT Duitsland uit tot na de zomer

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) neemt langer de tijd om te beslissen over de toekomst van TenneT Duitsland. Hij wilde oorspronkelijk rond deze tijd de keuze maken tussen een beursgang en een onderhandse verkoop, maar dat wordt september. Aan mogelijke kopers is geen gebrek, verzekert hij in een Kamerbrief. "Veel investeerders" hebben interesse getoond.

12 uur geleden
VS hervatten handelsgesprekken met Canada, zegt Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan de handelsbesprekingen met Canada onmiddellijk hervatten, nu Canada een belasting op digitale diensten heeft ingetrokken. Dat heeft Kevin Hassett maandag gezegd, de economisch adviseur van het Witte Huis.

12 uur geleden
EU en Oekraïne sluiten nieuwe handelsovereenkomst over landbouw

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en Oekraïne hebben een nieuwe, meerjarige handelsovereenkomst gesloten voor landbouwproducten. Daarbij is rekening gehouden met de gevoeligheid van bepaalde landbouwsectoren die door EU-lidstaten en landbouwers aan de orde is gesteld, verzekert de Europese Commissie. De overeenkomst "beschermt de belangen van EU-landbouwers en biedt de stabiliteit en voorspelbaarheid die Oekraïne in deze onzekere tijden nodig heeft", zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) maandag op een persconferentie.

13 uur geleden