Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven helpen Hongkongse beurs verder vooruit

Chinese techbedrijven helpen Hongkongse beurs verder vooruit

HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Hongkong ging vrijdag verder vooruit dankzij koerswinsten onder de Chinese techbedrijven. Berichten dat Beijing en Washington voortgang boeken in de gesprekken over het voorkomen van het schrappen van beursnoteringen van Chinese bedrijven in New York, zorgden voor optimisme bij beleggers. Ook een stevige koerswinst van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq steunde het sentiment in de techsector.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,7 procent in de plus, na de stevige opmars van 3,6 procent op donderdag toen de beurs slechts een halve dag open was vanwege de tropische storm Ma-on. Webwinkelconcern Alibaba steeg 2 procent. Het bedrijf staat net als veel andere Chinese ondernemingen op een zwarte lijst van de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC.

Volgens een in 2020 ingevoerde wet moet de SEC volledige toegang hebben tot de boekhouding van buitenlandse bedrijven met een notering in de VS, maar Beijing blokkeert de toegang tot deze gegevens. Bedrijven als Alibaba dreigen daardoor hun beursnotering op Wall Street te verliezen. China lijkt echter voorbereidingen te treffen om de Amerikanen toch toegang tot de gegevens van Chinese bedrijven te geven.

Ook elders in de Aziatische regio werden winsten geboekt voorafgaand aan de toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal houden op de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in Jackson Hole. De beurs in Shanghai won 0,1 procent. PetroChina steeg 3 procent na resultaten van de grootste olieproducent van China.

De Kospi in Seoul steeg 0,2 procent en de All Ordinaries in Sydney dikte 1,1 procent aan. In Tokio stond de Nikkei kort voor de slotbel 0,7 procent in de plus. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank profiteerde van de stevige koerswinsten in de techsector en kreeg er 1,5 procent bij. Sony klom ruim 1 procent. Het elektronicaconcern verhoogde de prijs van zijn spelcomputer PlayStation 5 vanwege de hoge inflatie.

Meer uit Financieel

Heinen: te vroeg voor maatregelen tegen stijgende energieprijzen

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) vindt het nog te vroeg om maatregelen te nemen tegen de stijgende energieprijzen door de oorlog in Iran. "We zien nu een heftige marktreactie, maar hoe het zich verder ontwikkelt, weten we simpelweg nog niet", zei hij voorafgaand aan de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden in Brussel.

8 minuten geleden
Ook Wall Street zakt door sterk stijgende olieprijs

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag lager begonnen. Net als in Europa en Azië maken ook Amerikaanse beleggers zich zorgen over de sterk stijgende olieprijs door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, die de tweede week is ingegaan. De hogere energiekosten dreigen de inflatie weer aan te jagen, de economische groei af te remmen en de winsten van veel bedrijven onder druk te zetten.

10 minuten geleden
TenneT wil dat overheid vol stroomnet aanpakt met stikstofplannen

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT wil dat het nieuwe kabinet helpt de problemen op het volle stroomnet op te lossen door bij maatregelen ook plannen tegen de stikstofproblematiek mee te nemen. Topvrouw Manon van Beek van TenneT hoopt op een geïntegreerde aanpak van beide problemen. "Zonder stikstofruimte kun je het elektriciteitsnet niet uitbreiden", zei ze maandag tijdens een persbijeenkomst over de resultaten over 2025.

1 uur geleden
Bakkerijen merken stijgende graanprijzen niet direct

DEN HAAG (ANP) - Bakkerijen zullen de stijgende graanprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten niet direct merken, verwachten brancheorganisaties. Bakkers en leveranciers werken vaak met contracten, zegt directeur Marie-Hélène Zengerink van branchevereniging van ambachtelijke bakkers NBOV. "Daardoor werken veranderingen op de graanmarkt meestal niet direct door in de dagelijkse praktijk van de bakkerij en worden effecten vaak pas zichtbaar wanneer nieuwe contracten ingaan."

1 uur geleden
Hamsteraars met jerrycan bij pompstations, meer drukte verwacht

VOORBURG (ANP) - Pompstationhouders merken dat automobilisten sterk inspelen op de snel stijgende prijzen van benzine en diesel. Begin vorige week, vlak na het begin van de oorlog in het Midden-Oosten, was er al een extra toestroom van mensen die hun auto nog even tegen een lagere prijs wilden voltanken. Branchevereniging Drive verwacht de komende dagen weer extra drukte, omdat deze tanks inmiddels waarschijnlijk zijn leeggereden.

2 uur geleden
Werkgeversorganisaties: FNV haalt met Spekman ervaren bestuurder

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV heeft met de benoeming van Hans Spekman "een ervaren bestuurder in huis gehaald". Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB Nederland in een reactie op de aanstelling van de voormalige PvdA-politicus tot nieuwe voorzitter.

2 uur geleden
Rijlessen mogelijk duurder door stijgende brandstofprijs

DEN HAAG (ANP) - Rijlessen worden mogelijk duurder als gevolg van de stijgende brandstofprijs. Het is aan rijschoolhouders om te bepalen of die kosten worden doorberekend, stellen brancheverenigingen. Hoe langer de hoge prijzen aanhouden, hoe eerder dat gebeurt, vertelt voorzitter van de Landelijke Beroepsvereniging Kwaliteitsbevordering Rijschoolbranche Irene van Drongelen.

2 uur geleden