Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techbedrijven flink lager op beurs in Hongkong

Chinese techbedrijven flink lager op beurs in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De grote Chinese technologiebedrijven stonden vrijdag onder druk op de beurs in Hongkong. De zorgen over een hardere aanpak van de techsector in China staken de kop weer op. Ook wordt gevreesd dat Chinese bedrijven, waaronder voornamelijk techondernemingen met dubbele beursnoteringen, hun noteringen op Wall Street verliezen door strengere regels in de Verenigde Staten.

De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt. Webwinkelconcern Alibaba zakte 6 procent. Eerder deze week won Alibaba nog flink terrein dankzij een forse uitbreiding van het aandeleninkoopprogramma. Internetconcern Tencent, dat deze week met teleurstellende groeicijfers kwam, verloor bijna 3 procent en maaltijdbezorger Meituan leverde 8 procent in.

JD Logistics kelderde bijna 14 procent in Hongkong. Het onderdeel van de Chinese webwinkel JD.com (min 6 procent) kondigde aan zo'n 1,1 miljard dollar te willen ophalen via de uitgifte van aandelen. De aandelen worden met korting in de markt gezet.

De andere graadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De beurs in Shanghai daalde 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,1 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,1 procent hoger het weekeinde in op 28.149,84 punten. In Japan bleek dat de inflatie in maart op het hoogste niveau is uitgekomen in twee jaar.

Meer uit Financieel

KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

7 minuten geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

38 minuten geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

1 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na flinke plus dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag licht lager geopend. Daarmee werd een stapje teruggedaan van de flinke plus een dag eerder toen de hoofdgraadmeter op het Damrak net boven de grens van 1000 punten sloot.

2 uur geleden
Derde recordjaarwinst op rij voor bedrijf achter Zara en Bershka

ARTEIXO (ANP/AFP) - Inditex, de eigenaar van kledingwinkelketens als Zara, Bershka, Pull&Bear, Stradivarius en Massimo Dutti, heeft in het afgelopen boekjaar opnieuw zijn hoogste winst ooit geboekt. Dat is de derde keer op rij voor een van de grootste kledingverkopers ter wereld, ondanks dat het bedrijf te maken heeft met felle concurrentie van onder meer fastfashionwebwinkel Shein.

2 uur geleden