Chinese techbedrijven flink lager op beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De grote Chinese technologiebedrijven stonden vrijdag onder druk op de beurs in Hongkong. De zorgen over een hardere aanpak van de techsector in China staken de kop weer op. Ook wordt gevreesd dat Chinese bedrijven, waaronder voornamelijk techondernemingen met dubbele beursnoteringen, hun noteringen op Wall Street verliezen door strengere regels in de Verenigde Staten.
De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt. Webwinkelconcern Alibaba zakte 6 procent. Eerder deze week won Alibaba nog flink terrein dankzij een forse uitbreiding van het aandeleninkoopprogramma. Internetconcern Tencent, dat deze week met teleurstellende groeicijfers kwam, verloor bijna 3 procent en maaltijdbezorger Meituan leverde 8 procent in.
JD Logistics kelderde bijna 14 procent in Hongkong. Het onderdeel van de Chinese webwinkel JD.com (min 6 procent) kondigde aan zo'n 1,1 miljard dollar te willen ophalen via de uitgifte van aandelen. De aandelen worden met korting in de markt gezet.
De andere graadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De beurs in Shanghai daalde 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,1 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,1 procent hoger het weekeinde in op 28.149,84 punten. In Japan bleek dat de inflatie in maart op het hoogste niveau is uitgekomen in twee jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in november op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 307 bedrijven failliet. Dat zijn 46 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 13 procent. Ten opzichte van oktober nam het aantal faillissementen wel toe, met 21 procent.
39 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in oktober verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en elektronische apparaten uitgevoerd. De exportgroei kwam uit op 5,6 procent.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Flink meer Nederlandse bedrijven gebruiken kunstmatige intelligentie (AI) bij hun werkzaamheden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS gaat het dit jaar om een op de zes bedrijven, wat een verdubbeling is vergeleken met twee jaar geleden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse ondernemer Do Kwon, de bedenker van TerraUSD, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf voor wat een rechter in New York een "epische fraude" noemde. Do Kwon zat achter twee digitale valuta die in 2022 naar schatting 40 miljard dollar (ruim 34 miljard euro) aan waarde verloren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend dat gericht is op het dwarsbomen van staatsregulering van kunstmatige intelligentie. Trump zei dat de maatregel noodzakelijk is om de opkomende technologie te ondersteunen en een lappendeken van staatsregulering tegen te gaan, waarvan de industrie vreest dat die de groei zal belemmeren.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
12 uur geleden