Chinese techbedrijven flink lager op beurs in Hongkong
HONGKONG (ANP) - De grote Chinese technologiebedrijven stonden vrijdag onder druk op de beurs in Hongkong. De zorgen over een hardere aanpak van de techsector in China staken de kop weer op. Ook wordt gevreesd dat Chinese bedrijven, waaronder voornamelijk techondernemingen met dubbele beursnoteringen, hun noteringen op Wall Street verliezen door strengere regels in de Verenigde Staten.
De Hang Seng-index in Hongkong raakte tussentijds ruim 2 procent kwijt. Webwinkelconcern Alibaba zakte 6 procent. Eerder deze week won Alibaba nog flink terrein dankzij een forse uitbreiding van het aandeleninkoopprogramma. Internetconcern Tencent, dat deze week met teleurstellende groeicijfers kwam, verloor bijna 3 procent en maaltijdbezorger Meituan leverde 8 procent in.
JD Logistics kelderde bijna 14 procent in Hongkong. Het onderdeel van de Chinese webwinkel JD.com (min 6 procent) kondigde aan zo'n 1,1 miljard dollar te willen ophalen via de uitgifte van aandelen. De aandelen worden met korting in de markt gezet.
De andere graadmeters in de Aziatische regio lieten een gemengd beeld zien. De beurs in Shanghai daalde 0,8 procent en de All Ordinaries in Sydney klom 0,3 procent. De Kospi in Seoul verloor 0,1 procent. De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,1 procent hoger het weekeinde in op 28.149,84 punten. In Japan bleek dat de inflatie in maart op het hoogste niveau is uitgekomen in twee jaar.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
43 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
2 uur geledenLUDWIGSHAFEN (ANP) - Het Duitse chemieconcern BASF verhoogt de prijzen voor ingrediënten voor schoonmaakproducten. Het gaat om "aanzienlijke" prijsverhogingen tot 30 procent als reactie op gestegen kosten voor belangrijke grondstoffen, vervoer en verpakkingen nu de oorlog in het Midden-Oosten de toevoer verstoort. De stap laat zien dat de Iranoorlog niet alleen tot hogere prijzen voor benzine, diesel of gas kan leiden, maar ook voor andere producten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een ruim een eeuw oude scheepvaartwet opgeschort om de kosten van het transport van olie, gas en andere goederen in de Verenigde Staten te verlagen. Daarmee probeert hij stijgende energieprijzen in het land, veroorzaakt door zijn oorlog tegen Iran, te drukken.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine verliezen geopend. Beleggers op Wall Street zijn vooral in afwachting van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omhoog door een dreiging van Iran voor nieuwe vergeldingsaanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten na een aanval op een groot Iraans gasveld door Israël.
5 uur geledenMAASMECHELEN (ANP/BELGA) - De politie van het Belgische Lanaken-Maasmechelen gaat in Maasmechelen ingrijpen vanwege verkeershinder. Die wordt volgens de politie veroorzaakt door tanktoerisme.
6 uur geleden