Chinese techaandelen opnieuw onderuit in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Techaandelen zijn dinsdag opnieuw onderuitgegaan op de beurs in Hongkong. Beleggers blijven zich zorgen maken over strengere regelgeving vanuit de Chinese overheid. Het sentiment werd verder bepaald door de vrees dat de rente in de Verenigde Staten wel eens sneller omhoog kan gaan dan verwacht, iets waar met name techbedrijven gevoelig voor zijn.
De baas van de Federal Reserve Bank in St. Louis heeft gezegd dat de Amerikaanse centrale bank de rente snel verder zal moeten opkrikken om de hoge inflatie te kunnen beteugelen. Hij sluit daardoor niet uit dat er in één keer een rentestap van 0,75 procentpunt nodig is, wat zou neerkomen op een veel ingrijpendere maatregel dan waar alom rekening mee wordt gehouden.
Grote techbedrijven als Tencent en Alibaba leverden tussentijds tot bijna 4 procent in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeter in Hongkong meer dan 2 procent zakte. Op de andere Chinese beurzen was sprake van minnen tot 0,7 procent. Coronalockdowns zorgen in de op een na grootste economie van de wereld nog steeds voor veel verstoringen. Meerdere westerse banken hebben daarom hun groeiverwachtingen voor de economie van China naar beneden bijgesteld. Maar de Chinese overheid lijkt wel bereid om maatregelen te nemen om te zorgen dat alsnog aan de groeidoelstellingen kan worden voldaan.
Elders in Azië waren op de beurzen wel duidelijke plussen te zien. De toonaangevende Nikkei-index in Tokio won bijvoorbeeld 0,8 procent. Dat gold niet voor fastfoodconcern Yoshinoya Holdings dat bijna 2 procent moest inleveren. Het bedrijf heeft zijn topman ontslagen omdat die onlangs vrouwonvriendelijke opmerkingen zou hebben gemaakt tijdens een lezing op een universiteit.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
10 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
11 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
15 uur geleden