Chinese techaandelen opnieuw onderuit in Hongkong
HONGKONG (ANP) - Techaandelen zijn dinsdag opnieuw onderuitgegaan op de beurs in Hongkong. Beleggers blijven zich zorgen maken over strengere regelgeving vanuit de Chinese overheid. Het sentiment werd verder bepaald door de vrees dat de rente in de Verenigde Staten wel eens sneller omhoog kan gaan dan verwacht, iets waar met name techbedrijven gevoelig voor zijn.
De baas van de Federal Reserve Bank in St. Louis heeft gezegd dat de Amerikaanse centrale bank de rente snel verder zal moeten opkrikken om de hoge inflatie te kunnen beteugelen. Hij sluit daardoor niet uit dat er in één keer een rentestap van 0,75 procentpunt nodig is, wat zou neerkomen op een veel ingrijpendere maatregel dan waar alom rekening mee wordt gehouden.
Grote techbedrijven als Tencent en Alibaba leverden tussentijds tot bijna 4 procent in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeter in Hongkong meer dan 2 procent zakte. Op de andere Chinese beurzen was sprake van minnen tot 0,7 procent. Coronalockdowns zorgen in de op een na grootste economie van de wereld nog steeds voor veel verstoringen. Meerdere westerse banken hebben daarom hun groeiverwachtingen voor de economie van China naar beneden bijgesteld. Maar de Chinese overheid lijkt wel bereid om maatregelen te nemen om te zorgen dat alsnog aan de groeidoelstellingen kan worden voldaan.
Elders in Azië waren op de beurzen wel duidelijke plussen te zien. De toonaangevende Nikkei-index in Tokio won bijvoorbeeld 0,8 procent. Dat gold niet voor fastfoodconcern Yoshinoya Holdings dat bijna 2 procent moest inleveren. Het bedrijf heeft zijn topman ontslagen omdat die onlangs vrouwonvriendelijke opmerkingen zou hebben gemaakt tijdens een lezing op een universiteit.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.
19 minuten geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.
17 uur geledenDUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.
20 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.
22 uur geledenANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.
22 uur geleden