Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben vrijdag flink aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers zijn namelijk bang dat sommige Chinese bedrijven van Wall Street worden geschrapt, waar ze eveneens noteringen hebben. Ook werd op de beurzen in Azië gereageerd op nieuwe cijfers over de Chinese industrie.
Zoekmachine Baidu leverde tussentijds bijvoorbeeld meer dan 6 procent in. Het Chinese techconcern stond donderdag ook al onder druk doordat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC het bedrijf heeft toegevoegd aan de lijst van Chinese bedrijven die mogelijk hun beursnotering op Wall Street zullen kwijtraken. Verder kelderde videoplatform Bilibili vrijdag 5,7 procent, terwijl de hoofdindex in Hongkong 0,7 procent lager noteerde.
De zorgen over de Amerikaanse noteringen van Chinese techbedrijven spelen al langer, maar uitlatingen van Amerikaanse autoriteiten lijken ze nu verder aan te wakkeren. Beurstoezichthouder SEC nuanceerde namelijk eerdere hoopgevende geluiden dat er mogelijk een deal was om de kwestie op te lossen.
Coronalockdowns
Intussen ondervindt de Chinese industrie ook nog steeds grote hinder van coronalockdowns in sommige grote steden. Volgens nieuw onderzoek door mediaconcern Caixin zakte de productie in maart daardoor naar het laagste niveau in twee jaar. Economen van Citigroup waarschuwen dat als de huidige coronagolf in het land langer aanhoudt dit weleens een flinke hap zou kunnen nemen uit de verwachte economische groei voor dit jaar.
Op de beurzen in Japan en Zuid-Korea was de stemming onder beleggers eveneens somber. In Tokio eindigde de toonaangevende Nikkei bijvoorbeeld 0,6 procent lager op 27.665,98 punten. Door de oorlog in Oekraïne heeft het Japanse ondernemersvertrouwen een knauw gekregen, kwam naar voren uit een nieuwe studie van de centrale bank in het land.
Het Japanse elektronicaconcern Toshiba won wel meer dan 6 procent. Dat was te danken aan speculatie over een mogelijk overnamebod op het bedrijf door de Amerikaanse investeerder Bain Capital. Die partij heeft evenwel in een verklaring aangegeven dat er nog geen besluit is genomen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenDAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
1 dag geleden