Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben vrijdag flink aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers zijn namelijk bang dat sommige Chinese bedrijven van Wall Street worden geschrapt, waar ze eveneens noteringen hebben. Ook werd op de beurzen in Azië gereageerd op nieuwe cijfers over de Chinese industrie.
Zoekmachine Baidu leverde tussentijds bijvoorbeeld meer dan 6 procent in. Het Chinese techconcern stond donderdag ook al onder druk doordat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC het bedrijf heeft toegevoegd aan de lijst van Chinese bedrijven die mogelijk hun beursnotering op Wall Street zullen kwijtraken. Verder kelderde videoplatform Bilibili vrijdag 5,7 procent, terwijl de hoofdindex in Hongkong 0,7 procent lager noteerde.
De zorgen over de Amerikaanse noteringen van Chinese techbedrijven spelen al langer, maar uitlatingen van Amerikaanse autoriteiten lijken ze nu verder aan te wakkeren. Beurstoezichthouder SEC nuanceerde namelijk eerdere hoopgevende geluiden dat er mogelijk een deal was om de kwestie op te lossen.
Coronalockdowns
Intussen ondervindt de Chinese industrie ook nog steeds grote hinder van coronalockdowns in sommige grote steden. Volgens nieuw onderzoek door mediaconcern Caixin zakte de productie in maart daardoor naar het laagste niveau in twee jaar. Economen van Citigroup waarschuwen dat als de huidige coronagolf in het land langer aanhoudt dit weleens een flinke hap zou kunnen nemen uit de verwachte economische groei voor dit jaar.
Op de beurzen in Japan en Zuid-Korea was de stemming onder beleggers eveneens somber. In Tokio eindigde de toonaangevende Nikkei bijvoorbeeld 0,6 procent lager op 27.665,98 punten. Door de oorlog in Oekraïne heeft het Japanse ondernemersvertrouwen een knauw gekregen, kwam naar voren uit een nieuwe studie van de centrale bank in het land.
Het Japanse elektronicaconcern Toshiba won wel meer dan 6 procent. Dat was te danken aan speculatie over een mogelijk overnamebod op het bedrijf door de Amerikaanse investeerder Bain Capital. Die partij heeft evenwel in een verklaring aangegeven dat er nog geen besluit is genomen.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
8 uur geleden