Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong

Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben vrijdag flink aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers zijn namelijk bang dat sommige Chinese bedrijven van Wall Street worden geschrapt, waar ze eveneens noteringen hebben. Ook werd op de beurzen in Azië gereageerd op nieuwe cijfers over de Chinese industrie.

Zoekmachine Baidu leverde tussentijds bijvoorbeeld meer dan 6 procent in. Het Chinese techconcern stond donderdag ook al onder druk doordat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC het bedrijf heeft toegevoegd aan de lijst van Chinese bedrijven die mogelijk hun beursnotering op Wall Street zullen kwijtraken. Verder kelderde videoplatform Bilibili vrijdag 5,7 procent, terwijl de hoofdindex in Hongkong 0,7 procent lager noteerde.

De zorgen over de Amerikaanse noteringen van Chinese techbedrijven spelen al langer, maar uitlatingen van Amerikaanse autoriteiten lijken ze nu verder aan te wakkeren. Beurstoezichthouder SEC nuanceerde namelijk eerdere hoopgevende geluiden dat er mogelijk een deal was om de kwestie op te lossen.

Coronalockdowns

Intussen ondervindt de Chinese industrie ook nog steeds grote hinder van coronalockdowns in sommige grote steden. Volgens nieuw onderzoek door mediaconcern Caixin zakte de productie in maart daardoor naar het laagste niveau in twee jaar. Economen van Citigroup waarschuwen dat als de huidige coronagolf in het land langer aanhoudt dit weleens een flinke hap zou kunnen nemen uit de verwachte economische groei voor dit jaar.

Op de beurzen in Japan en Zuid-Korea was de stemming onder beleggers eveneens somber. In Tokio eindigde de toonaangevende Nikkei bijvoorbeeld 0,6 procent lager op 27.665,98 punten. Door de oorlog in Oekraïne heeft het Japanse ondernemersvertrouwen een knauw gekregen, kwam naar voren uit een nieuwe studie van de centrale bank in het land.

Het Japanse elektronicaconcern Toshiba won wel meer dan 6 procent. Dat was te danken aan speculatie over een mogelijk overnamebod op het bedrijf door de Amerikaanse investeerder Bain Capital. Die partij heeft evenwel in een verklaring aangegeven dat er nog geen besluit is genomen.

Meer uit Financieel

Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

18 minuten geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

10 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

12 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

13 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

15 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

15 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 dag geleden