Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong

Chinese techaandelen opnieuw flink omlaag op beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben vrijdag flink aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers zijn namelijk bang dat sommige Chinese bedrijven van Wall Street worden geschrapt, waar ze eveneens noteringen hebben. Ook werd op de beurzen in Azië gereageerd op nieuwe cijfers over de Chinese industrie.

Zoekmachine Baidu leverde tussentijds bijvoorbeeld meer dan 6 procent in. Het Chinese techconcern stond donderdag ook al onder druk doordat de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC het bedrijf heeft toegevoegd aan de lijst van Chinese bedrijven die mogelijk hun beursnotering op Wall Street zullen kwijtraken. Verder kelderde videoplatform Bilibili vrijdag 5,7 procent, terwijl de hoofdindex in Hongkong 0,7 procent lager noteerde.

De zorgen over de Amerikaanse noteringen van Chinese techbedrijven spelen al langer, maar uitlatingen van Amerikaanse autoriteiten lijken ze nu verder aan te wakkeren. Beurstoezichthouder SEC nuanceerde namelijk eerdere hoopgevende geluiden dat er mogelijk een deal was om de kwestie op te lossen.

Coronalockdowns

Intussen ondervindt de Chinese industrie ook nog steeds grote hinder van coronalockdowns in sommige grote steden. Volgens nieuw onderzoek door mediaconcern Caixin zakte de productie in maart daardoor naar het laagste niveau in twee jaar. Economen van Citigroup waarschuwen dat als de huidige coronagolf in het land langer aanhoudt dit weleens een flinke hap zou kunnen nemen uit de verwachte economische groei voor dit jaar.

Op de beurzen in Japan en Zuid-Korea was de stemming onder beleggers eveneens somber. In Tokio eindigde de toonaangevende Nikkei bijvoorbeeld 0,6 procent lager op 27.665,98 punten. Door de oorlog in Oekraïne heeft het Japanse ondernemersvertrouwen een knauw gekregen, kwam naar voren uit een nieuwe studie van de centrale bank in het land.

Het Japanse elektronicaconcern Toshiba won wel meer dan 6 procent. Dat was te danken aan speculatie over een mogelijk overnamebod op het bedrijf door de Amerikaanse investeerder Bain Capital. Die partij heeft evenwel in een verklaring aangegeven dat er nog geen besluit is genomen.

Meer uit Financieel

Iran-oorlog zorgt voor hevige koersbewegingen in New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben een bewogen handelssessie achter de rug. De belangrijkste graadmeters schommelden dinsdag hevig tussen winsten en verliezen, opgejaagd door nieuws over de situatie rond Iran en de energieprijzen.

2 uur geleden
Uitzendconcern Randstad degradeert uit AEX

AMSTERDAM (ANP) - Uitzendconcern Randstad verdwijnt uit de AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. De maritiem dienstverlener voor de energiesector SBM Offshore keert terug in de hoofdindex.

3 uur geleden
Vakbond roept piloten Lufthansa op tot tweedaagse staking

KEULEN (ANP/DPA) - Piloten van Lufthansa in Duitsland hebben de oproep gekregen om donderdag en vrijdag 48 uur lang te staken. Vakbond Vereinigung Cockpit doet die oproep vanwege een oplopend conflict over pensioenen. Naar verwachting raakt de actie vluchten die vanuit Duitsland vertrekken.

4 uur geleden
Olieprijs daalt flink na verwijderd bericht energieminister VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieprijs is dinsdag kortstondig scherp gedaald na het bericht van de Amerikaanse energieminister Chris Wright dat de Amerikaanse marine met succes een olietanker door de Straat van Hormuz had geëscorteerd. Wright meldde dat op X, maar verwijderde de post snel daarna weer.

4 uur geleden
Tanker-vloot voor olie onderweg naar alternatieve Saudische haven

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - Een vloot van minstens 25 tankers is onderweg naar de Saudische haven Yanbu. Die haven aan de Rode Zee fungeert als alternatief nu de Straat van Hormuz en daardoor de Perzische Golf zijn afgesloten. Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco transporteert olie via een pijpleiding naar Yanbu en wil de hoeveelheid op korte termijn opvoeren.

5 uur geleden
BKR ziet nog geen kredietfraude na datalek bij Odido

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) heeft vooralsnog geen signalen dat er momenteel kredietfraude wordt gepleegd na het grote datalek bij telecomprovider Odido. Consumenten dienen wel alert te blijven op verdachte mails en eventuele niet-bekende afschrijvingen van de bankrekening, waarschuwt BKR.

5 uur geleden
Techinvesteerder Prosus grote winnaar op positief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Na de forse verliezen van vorige week lieten de Europese aandelenmarkten dinsdag een krachtig herstel zien. Ook op Wall Street gingen de beursgraadmeters verder omhoog. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van Donald Trump. De Amerikaanse president gaf maandag aan dat de oorlog met Iran snel voorbij zal zijn. De angst voor een langdurige strijd in het olierijke Midden-Oosten nam daardoor af en zorgde voor een forse daling van de olieprijs.

5 uur geleden