Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techaandelen omlaag na rentevrees en nieuwe sancties

Chinese techaandelen omlaag na rentevrees en nieuwe sancties

HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben woensdag aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers werden voorzichtiger door opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve over het Amerikaanse rentebeleid. Daarnaast komen de Verenigde Staten en hun bondgenoten met nieuwe sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.

Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs van de Amerikaanse centrale bankenkoepel, zei dinsdag op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet volgens haar onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel worden afgebouwd en moeten de rentes worden verhoogd. De opmerkingen zorgden al voor verliezen op de Amerikaanse techbeurs Nasdaq.

Op de beurs van Hongkong, die een dag eerder dicht bleef vanwege een feestdag, werden webwinkel Alibaba, techconcern Tencent en maaltijdbezorger Meituan tot 4 procent minder waard. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds een verlies van 1,2 procent. De hoofdindex in Shanghai steeg 0,1 procent. De Chinese overheid heeft de lockdown in de havenstad met 26 miljoen inwoners voor onbepaalde tijd verlengd omdat het aantal besmettingen blijft toenemen.

De activiteit in de Chinese dienstensector is in maart sterk gekrompen. De op een na grootste economie ter wereld krijgt klappen door de maatregelen die China neemt om de uitbraak van het coronavirus onder controle te krijgen. Het niveau van de activiteiten in de dienstensector is gedaald naar het laagste niveau sinds het begin van 2020, na de eerste uitbraak in Wuhan. De inkomsten uit toerisme zijn fors gedaald.

Ook elders in Azië daalden de beurzen. De Nikkei in Japan sloot de sessie met een min van 1,6 procent op 27.350,30 punten. De grote Japanse techinvesteerder Softbank leverde 2,6 procent in. In Australië verloor de All Ordinaries 0,5 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,8 procent.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

6 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

7 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

8 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

9 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

11 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

12 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

12 uur geleden