Chinese techaandelen omlaag na rentevrees en nieuwe sancties
HONGKONG (ANP) - Chinese techaandelen hebben woensdag aan beurswaarde verloren op de aandelenmarkt in Hongkong. Beleggers werden voorzichtiger door opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve over het Amerikaanse rentebeleid. Daarnaast komen de Verenigde Staten en hun bondgenoten met nieuwe sancties tegen Rusland vanwege de oorlog in Oekraïne.
Lael Brainard, lid van de raad van gouverneurs van de Amerikaanse centrale bankenkoepel, zei dinsdag op een conferentie dat de centrale bank sneller actie moet ondernemen om de hoge inflatie tegen te gaan. Zo moet volgens haar onder andere de balans vol opgekochte obligaties snel worden afgebouwd en moeten de rentes worden verhoogd. De opmerkingen zorgden al voor verliezen op de Amerikaanse techbeurs Nasdaq.
Op de beurs van Hongkong, die een dag eerder dicht bleef vanwege een feestdag, werden webwinkel Alibaba, techconcern Tencent en maaltijdbezorger Meituan tot 4 procent minder waard. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds een verlies van 1,2 procent. De hoofdindex in Shanghai steeg 0,1 procent. De Chinese overheid heeft de lockdown in de havenstad met 26 miljoen inwoners voor onbepaalde tijd verlengd omdat het aantal besmettingen blijft toenemen.
De activiteit in de Chinese dienstensector is in maart sterk gekrompen. De op een na grootste economie ter wereld krijgt klappen door de maatregelen die China neemt om de uitbraak van het coronavirus onder controle te krijgen. Het niveau van de activiteiten in de dienstensector is gedaald naar het laagste niveau sinds het begin van 2020, na de eerste uitbraak in Wuhan. De inkomsten uit toerisme zijn fors gedaald.
Ook elders in Azië daalden de beurzen. De Nikkei in Japan sloot de sessie met een min van 1,6 procent op 27.350,30 punten. De grote Japanse techinvesteerder Softbank leverde 2,6 procent in. In Australië verloor de All Ordinaries 0,5 procent en de Kospi in Seoul daalde 0,8 procent.
Meer uit Financieel
MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
35 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
2 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiële toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geleden