Chinese techaandelen in de uitverkoop op beurzen
HONGKONG (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag onder druk op de aandelenbeurzen na hernieuwde bezorgdheid over strengere regels voor de sector. Het sentiment op de aandelenbeurzen in Azië was negatief. Met name de Hang Seng index in Hongkong moest het vanwege de techuitverkoop ontgelden.
De graadmeter in de stadstaat noteerde 1,8 procent lager, waarbij er tussentijds een min van 3 procent op de borden stond. De Hang Seng Tech Index, een subindex met techbedrijven, noteerde op een gegeven moment 9 procent lager, maar maakte dat verlies weer deels goed. De subindex stond dik 5 procent lager. JD.com en Trip.com stonden bij de grootste dalers met verliezen tot 12,5 procent. Tencent Holdings verloor dik 4 procent. Alibaba speelde 6,5 procent kwijt.
De verkoopgolf van vrijdag was het gevolg van de Amerikaanse beurswaakhond SEC die een aantal Chinese bedrijven aanwees die van de beurs zouden kunnen worden gehaald als ze niet voldoen aan bepaalde controle-eisen. De Chinese autoriteiten zeiden daarop bij de controle met de Verenigde Staten samen te willen werken. Hoewel er op de markten over het algemeen geen rekening wordt gehouden met het schrappen van noteringen op korte termijn, zorgden de opmerkingen wel voor bezorgdheid. Beleggers zijn sowieso ongerust vanwege aanhoudend optreden door Beijing tegen de techsector. De oorlog in Oekraïne maakt de situatie er niet beter op.
Didi Global
Verder maakte taxidienst Didi Global bekend zijn geplande beursnotering in Hongkong voorlopig uit te stellen. Het bedrijf slaagde er niet in tegemoet te komen aan de eis van Chinese toezichthouders die eisten dat het bedrijf zijn systeem waarop het met gevoelige gebruikersgegevens omgaat wijzigt.
In Shanghai noteerde de aandelenbeurs 0,7 procent lager. Het Nationale Volkscongres, dat belastingverlagingen en fiscale steun aan lokale overheden aankondigde om de economie te stimuleren, werd vrijdag afgesloten. De index in Shanghai ligt op koers voor een van zijn slechtste weken tijdens het evenement sinds 2008.
De Nikkei in Japan verloor dik 2 procent. In Seoul speelde de Kospi 1 procent kwijt. In Sydney moest de All Ordinaries het doen met een verlies van 0,9 procent.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
50 seconden geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De maximaal 2 miljard euro die het demissionaire kabinet wil bijdragen aan de verduurzaming van Tata Steel is juridisch onhoudbaar. Dit concludeert de juridische organisatie Advocates for the Future (AftF) na een uitgebreide analyse van de intentieverklaring uit september vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."
3 uur geleden