Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese techaandelen in de uitverkoop op beurzen

Chinese techaandelen in de uitverkoop op beurzen

HONGKONG (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag onder druk op de aandelenbeurzen na hernieuwde bezorgdheid over strengere regels voor de sector. Het sentiment op de aandelenbeurzen in Azië was negatief. Met name de Hang Seng index in Hongkong moest het vanwege de techuitverkoop ontgelden.

De graadmeter in de stadstaat noteerde 1,8 procent lager, waarbij er tussentijds een min van 3 procent op de borden stond. De Hang Seng Tech Index, een subindex met techbedrijven, noteerde op een gegeven moment 9 procent lager, maar maakte dat verlies weer deels goed. De subindex stond dik 5 procent lager. JD.com en Trip.com stonden bij de grootste dalers met verliezen tot 12,5 procent. Tencent Holdings verloor dik 4 procent. Alibaba speelde 6,5 procent kwijt.

De verkoopgolf van vrijdag was het gevolg van de Amerikaanse beurswaakhond SEC die een aantal Chinese bedrijven aanwees die van de beurs zouden kunnen worden gehaald als ze niet voldoen aan bepaalde controle-eisen. De Chinese autoriteiten zeiden daarop bij de controle met de Verenigde Staten samen te willen werken. Hoewel er op de markten over het algemeen geen rekening wordt gehouden met het schrappen van noteringen op korte termijn, zorgden de opmerkingen wel voor bezorgdheid. Beleggers zijn sowieso ongerust vanwege aanhoudend optreden door Beijing tegen de techsector. De oorlog in Oekraïne maakt de situatie er niet beter op.

Didi Global

Verder maakte taxidienst Didi Global bekend zijn geplande beursnotering in Hongkong voorlopig uit te stellen. Het bedrijf slaagde er niet in tegemoet te komen aan de eis van Chinese toezichthouders die eisten dat het bedrijf zijn systeem waarop het met gevoelige gebruikersgegevens omgaat wijzigt.

In Shanghai noteerde de aandelenbeurs 0,7 procent lager. Het Nationale Volkscongres, dat belastingverlagingen en fiscale steun aan lokale overheden aankondigde om de economie te stimuleren, werd vrijdag afgesloten. De index in Shanghai ligt op koers voor een van zijn slechtste weken tijdens het evenement sinds 2008.

De Nikkei in Japan verloor dik 2 procent. In Seoul speelde de Kospi 1 procent kwijt. In Sydney moest de All Ordinaries het doen met een verlies van 0,9 procent.

Meer uit Financieel

ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

43 minuten geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

5 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

7 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

10 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

11 uur geleden
Bloomberg: scheepvaartverkeer door Straat van Hormuz neemt toe

NEW YORK (ANP) - Het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz is gestegen naar het hoogste niveau sinds de eerste dagen van de Iranoorlog, nu meer landen veilige doorvaartovereenkomsten met Iran lijken te hebben gesloten. Dat concludeert persbureau Bloomberg na een analyse van de locatiedata van schepen.

13 uur geleden