Chinese techaandelen in de uitverkoop op beurzen
HONGKONG (ANP) - Chinese techbedrijven stonden vrijdag onder druk op de aandelenbeurzen na hernieuwde bezorgdheid over strengere regels voor de sector. Het sentiment op de aandelenbeurzen in Azië was negatief. Met name de Hang Seng index in Hongkong moest het vanwege de techuitverkoop ontgelden.
De graadmeter in de stadstaat noteerde 1,8 procent lager, waarbij er tussentijds een min van 3 procent op de borden stond. De Hang Seng Tech Index, een subindex met techbedrijven, noteerde op een gegeven moment 9 procent lager, maar maakte dat verlies weer deels goed. De subindex stond dik 5 procent lager. JD.com en Trip.com stonden bij de grootste dalers met verliezen tot 12,5 procent. Tencent Holdings verloor dik 4 procent. Alibaba speelde 6,5 procent kwijt.
De verkoopgolf van vrijdag was het gevolg van de Amerikaanse beurswaakhond SEC die een aantal Chinese bedrijven aanwees die van de beurs zouden kunnen worden gehaald als ze niet voldoen aan bepaalde controle-eisen. De Chinese autoriteiten zeiden daarop bij de controle met de Verenigde Staten samen te willen werken. Hoewel er op de markten over het algemeen geen rekening wordt gehouden met het schrappen van noteringen op korte termijn, zorgden de opmerkingen wel voor bezorgdheid. Beleggers zijn sowieso ongerust vanwege aanhoudend optreden door Beijing tegen de techsector. De oorlog in Oekraïne maakt de situatie er niet beter op.
Didi Global
Verder maakte taxidienst Didi Global bekend zijn geplande beursnotering in Hongkong voorlopig uit te stellen. Het bedrijf slaagde er niet in tegemoet te komen aan de eis van Chinese toezichthouders die eisten dat het bedrijf zijn systeem waarop het met gevoelige gebruikersgegevens omgaat wijzigt.
In Shanghai noteerde de aandelenbeurs 0,7 procent lager. Het Nationale Volkscongres, dat belastingverlagingen en fiscale steun aan lokale overheden aankondigde om de economie te stimuleren, werd vrijdag afgesloten. De index in Shanghai ligt op koers voor een van zijn slechtste weken tijdens het evenement sinds 2008.
De Nikkei in Japan verloor dik 2 procent. In Seoul speelde de Kospi 1 procent kwijt. In Sydney moest de All Ordinaries het doen met een verlies van 0,9 procent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen wil het omstreden wetsvoorstel over vermogensrendementsbelasting (box 3) nog voor de zomer in aangepaste vorm door de Tweede Kamer krijgen. Dat zei hij vrijdagavond in Café Kockelmann op NPO 2.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance heeft een definitieve overeenkomst gesloten om branchegenoot Warner Bros. Discovery over te nemen. Bij de deal wordt Warner Bros. gewaardeerd op 110 miljard dollar, zo'n 93,1 miljard euro. Volgens Paramount is de overeenkomst unaniem goedgekeurd door de raden van bestuur van beide bedrijven. Naar verwachting wordt de overname in het derde kwartaal van dit jaar afgerond.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - BMW roept wereldwijd opnieuw honderdduizenden auto's terug vanwege mogelijk brandgevaar. Hierdoor zijn mogelijk 337.374 voertuigen getroffen, werd vrijdag bekend via een publicatie in de database van de Duitse transportautoriteit KBA.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance won vrijdag op de aandelenbeurzen in New York. Persbureau Reuters meldde op basis van een audiofragment dat branchegenoot Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount ter waarde van 110 miljard dollar. Het aandeel steeg 20,8 procent.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft ingestemd met een overname door Paramount Skydance. Dit blijkt volgens Reuters uit een audiofragment van een wereldwijde bijeenkomst van het bedrijf dat door het persbureau is beoordeeld.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing. Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, aldus KPN. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak komt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.
12 uur geleden