Chinese stad met 9 miljoen inwoners gaat in lockdown
CHANGCHUN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Alle 9 miljoen inwoners van de Chinese stad Changchun moeten vanwege een toenemend aantal coronabesmettingen in lockdown. De maatregel is vrijdag ingegaan, de dag waarop China voor het eerst in twee jaar weer meer dan duizend nieuwe besmettingen rapporteerde.
In Changchun, waar veel industrie is, mag per huishouden een persoon elke twee dagen naar buiten om eten en andere benodigdheden te halen. Er geldt een thuiswerkplicht, met uitzondering voor mensen die betrokken zijn bij de bestrijding van het coronavirus. De bevolking wordt drie keer getest op het coronavirus.
Changchun is de hoofdstad van de provincie Jilin, die grenst aan Rusland en Noord-Korea. De autoriteiten gaven eerder vanwege een uitbraak opdracht tot de bouw van drie ziekenhuizen met 1200 bedden. Ook elders in China worden nog steeds strenge maatregelen genomen tegen het longvirus. In Shanghai wordt geen fysiek les meer gegeven in het primair en voortgezet onderwijs.
China probeert niet alleen met een streng coronabeleid uitbraken de kop in te drukken, maar zet ook in op een hoge vaccinatiegraad. Bijna 90 procent van de 1,4 miljard Chinezen is inmiddels volledig gevaccineerd met een van de coronavaccins die in China zelf zijn ontwikkeld. Ruim een derde heeft ook een boostershot gehad.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
7 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
8 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
8 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
8 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
9 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.
9 uur geleden