Chinese stad Harbin beperkt toegang voor mensen van buitenaf
PEKING (ANP/RTR) - De Chinese stad Harbin weigert alle mensen van buiten de stad en alle niet in de stad geregistreerde voertuigen toegang tot de woonwijken vanwege het coronavirus. Dat meldt de lokale staatsmedia.
De stad in het noordoosten van China kampt met een uitbraak van het coronavirus door besmette Chinese reizigers die uit Rusland terugkwamen. Harbin, de hoofdstad van de provincie Heilongjiang, had al eerder besloten dat mensen die van buiten China kwamen of vanuit een gebied met veel coronabesmettingen in isolatie moesten.
China meldde dinsdag dertig nieuwe gevallen van het coronavirus. Daarvan waren 23 gevallen geïmporteerd en was er bij zeven gevallen sprake van lokale besmetting. Het dodental in China door het virus bleef ongewijzigd op 4632. In totaal zijn er 82.788 besmettingen in China bekend.
Meer uit Buitenland
QUETTA (ANP/AFP) - Bij een explosie donderdag in een steenkoolmijn in het zuiden van Pakistan zijn zeker 34 mijnwerkers om het leven gekomen, meldde de lokale rampenbestrijdingsdienst vrijdag. De explosie werd veroorzaakt door de aanwezigheid van methaan, aldus de dienst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse Hooggerechtshof gaat de zaak in behandeling nemen die is aangespannen door de medeoprichter van de activistische groep Palestine Action, Huda Ammori. Zij vecht een overheidsverbod aan dat al tot zeker 3500 arrestaties heeft geleid, onder wie ouderen en Holocaust-overlevenden.
3 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Het dodental van de zware aardbeving die eerder deze week het zuidwesten van Japan trof, is vrijdag opgelopen van 28 naar 34. Dat heeft het bestuur van de regio Kumamoto bekendgemaakt.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering heeft nog niet gereageerd op het akkoord over de Gazastrook dat de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social aankondigde. Volgens dat akkoord, dat nog nader dient te worden uitgewerkt, zullen Hamas en andere gewapende Palestijnse groepen in Gaza volledig ontwapenen, waarop Israëlische troepen zich terugtrekken uit het Palestijnse gebied.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei donderdag dat hij er "niet zeker van" is of hij Oekraïne Patriot-raketten zou laten bouwen. "Het is een heel bijzonder wapen en we moeten een beetje voorzichtig zijn met aan wie we een licentie verlenen", zei hij tegen de Britse zakenkrant Financial Times (FT).
4 uur geledenGAZA-STAD/WASHINGTON (ANP) - Hoge Hamas-functionarissen hebben tegen persbureau AFP bevestigd dat ze een akkoord hebben bereikt om een einde te maken aan het conflict met Israël, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat de groep bereid is zich te ontwapenen, waarop Israël zich in fasen uit de Gazastrook zal terugtrekken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social de "volledige ontwapening van Hamas en alle andere gewapende groepen" in Gaza aangekondigd na een "historisch akkoord" van de door hemzelf opgerichte Vredesraad.
6 uur geleden