Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese stad deels in lockdown na protesten bij iPhone-fabriek

Chinese stad deels in lockdown na protesten bij iPhone-fabriek

ZHENGZHOU (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autoriteiten in de Chinese stad Zhengzhou hebben een lockdown van vijf dagen aangekondigd voor delen van de stad. Meer dan zes miljoen inwoners, ongeveer de helft van de bevolking, worden door de maatregel getroffen. De lockdown gaat vrijdag om middernacht in en komt na protesten waarbij werknemers van een iPhone-fabriek in de stad botsten met beveiligers en politie.

Vanwege de nieuwe lockdown mogen inwoners van het centrum van Zhengzhou het gebied alleen nog verlaten met een negatieve PCR-test en toestemming van de autoriteiten. Ze moeten ook zoveel mogelijk binnen blijven. Inwoners van acht andere districten van de stad moeten dagelijks een coronatest afnemen. Volgens berichten op sociale media proberen inwoners van Zhengzhou massaal de stad te verlaten en heerst er grote drukte op de treinstations.

De iPhone-fabriek in de stad is eigendom van het Taiwanese Foxconn, dat ook andere apparaten voor het Amerikaanse techbedrijf Apple maakt. Werknemers van de fabriek, die op het fabrieksterrein wonen, stroomden woensdag in de vroege uren de slaapzalen uit en raakten slaags met de bewakers. Het protest brak uit over onbetaalde lonen en de angst voor verspreiding van het coronavirus. De fabriek werd in oktober door een corona-uitbraak getroffen, die ondanks strenge maatregelen nog altijd niet onder controle is.

Nieuwe infecties

In Zhengzhou werden donderdag 675 nieuwe infecties geregistreerd. In heel China werden donderdag rond de 31.500 besmettingen genoteerd. Dat is een nieuw record voor het land dat met zeer strenge maatregelen het coronavirus probeert te bestrijden. De vorige piek was op 13 april. Toen zat de miljoenenstad Shanghai in een lockdown die uiteindelijk zo'n twee maanden duurde.

Naast Zhengzhou gelden ook in andere steden extra maatregelen. Zo zijn in Beijing winkelcentra en parken gesloten en worden inwoners opgeroepen veel thuis te blijven. Daar is een negatieve testuitslag van maximaal twee dagen oud nodig voor het betreden van openbare locaties. De autoriteiten in Beijing verklaarden woensdag dat de hoofdstad "het meest kritieke punt" had bereikt, meldt de Chinese staatskrant Global Times, nadat in de paar voorgaande dagen meer dan 1000 besmettingen per dag waren geregistreerd.

Meer uit Buitenland

Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

41 minuten geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

1 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

2 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

2 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

3 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

6 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

7 uur geleden