Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese stad Chongqing versoepelt coronabeleid na protesten

Chinese stad Chongqing versoepelt coronabeleid na protesten

CHONGQING (ANP/RTR) - De Chinese stad Chongqing heeft besloten sommige coronamaatregelen te versoepelen na de recente protesten tegen het strenge antivirusbeleid. Zo mogen nauwe contacten van coronapatiënten voortaan onder voorwaarden thuis plaatsvinden, in quarantaine. Eerder moesten zij naar quarantainecentra.

Chongqing, in het zuidwesten van het land, is met 32 miljoen inwoners een van de grootste steden van China. De maatregelen in een aantal gebieden waar geen besmettingen zijn vastgesteld, worden geleidelijk versoepeld omdat de coronasituatie "stabiliseert en verbetert". Dat heeft een woordvoerder van de lokale regering gezegd tegen de Chinese staatskrant China Daily.

De megastad heeft te maken met een van de grootste uitbraken van het coronavirus in China, met in totaal meer dan 80.000 besmettingen sinds 1 november. De Chinese gezondheidsautoriteiten maakten woensdag melding van bijna 38.000 nieuwe infecties in heel het land. Van die positieve coronatesten waren er ruim 7800 afkomstig uit Chongqing.

Onder meer in Chongqing vonden de afgelopen dagen betogingen plaats uit onvrede over de aanpak van het coronavirus. Ook de autoriteiten van de stad Guangzhou hebben na protesten besloten om een aantal maatregelen te versoepelen. Daar vonden dinsdagnacht aanvaringen plaats tussen demonstranten en de politie.

Meer uit Buitenland

Geen doodstraf voor verdachte moord verzekeringsbaas VS

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.

1 uur geleden
Justitie VS geeft meer dan 3 miljoen nieuwe Epstein-pagina's vrij

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".

1 uur geleden
FBI neemt onderzoek naar dood Alex Pretti over

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.

2 uur geleden
Journalist opgepakt wegens ICE-protest kerkdienst Minnesota

ST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.

3 uur geleden
Iran bestempelt militairen uit EU als terroristen

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.

4 uur geleden
Israël opent grens Rafah zondag voor beperkt personenverkeer

RAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.

5 uur geleden
VN melden 170 burgerdoden bij luchtaanvallen verkiezingen Myanmar

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 170 burgers zijn in Myanmar gedood bij militaire luchtaanvallen tijdens de recente verkiezingen, melden de Verenigde Naties. De verkiezingen werden gehouden in een periode van twee maanden.

5 uur geleden