Chinese stad Chongqing versoepelt coronabeleid na protesten
CHONGQING (ANP/RTR) - De Chinese stad Chongqing heeft besloten sommige coronamaatregelen te versoepelen na de recente protesten tegen het strenge antivirusbeleid. Zo mogen nauwe contacten van coronapatiënten voortaan onder voorwaarden thuis plaatsvinden, in quarantaine. Eerder moesten zij naar quarantainecentra.
Chongqing, in het zuidwesten van het land, is met 32 miljoen inwoners een van de grootste steden van China. De maatregelen in een aantal gebieden waar geen besmettingen zijn vastgesteld, worden geleidelijk versoepeld omdat de coronasituatie "stabiliseert en verbetert". Dat heeft een woordvoerder van de lokale regering gezegd tegen de Chinese staatskrant China Daily.
De megastad heeft te maken met een van de grootste uitbraken van het coronavirus in China, met in totaal meer dan 80.000 besmettingen sinds 1 november. De Chinese gezondheidsautoriteiten maakten woensdag melding van bijna 38.000 nieuwe infecties in heel het land. Van die positieve coronatesten waren er ruim 7800 afkomstig uit Chongqing.
Onder meer in Chongqing vonden de afgelopen dagen betogingen plaats uit onvrede over de aanpak van het coronavirus. Ook de autoriteiten van de stad Guangzhou hebben na protesten besloten om een aantal maatregelen te versoepelen. Daar vonden dinsdagnacht aanvaringen plaats tussen demonstranten en de politie.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
8 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
56 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".
3 uur geledenARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.
3 uur geledenCANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.
4 uur geleden