Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese stad Chongqing versoepelt coronabeleid na protesten

Chinese stad Chongqing versoepelt coronabeleid na protesten

CHONGQING (ANP/RTR) - De Chinese stad Chongqing heeft besloten sommige coronamaatregelen te versoepelen na de recente protesten tegen het strenge antivirusbeleid. Zo mogen nauwe contacten van coronapatiënten voortaan onder voorwaarden thuis plaatsvinden, in quarantaine. Eerder moesten zij naar quarantainecentra.

Chongqing, in het zuidwesten van het land, is met 32 miljoen inwoners een van de grootste steden van China. De maatregelen in een aantal gebieden waar geen besmettingen zijn vastgesteld, worden geleidelijk versoepeld omdat de coronasituatie "stabiliseert en verbetert". Dat heeft een woordvoerder van de lokale regering gezegd tegen de Chinese staatskrant China Daily.

De megastad heeft te maken met een van de grootste uitbraken van het coronavirus in China, met in totaal meer dan 80.000 besmettingen sinds 1 november. De Chinese gezondheidsautoriteiten maakten woensdag melding van bijna 38.000 nieuwe infecties in heel het land. Van die positieve coronatesten waren er ruim 7800 afkomstig uit Chongqing.

Onder meer in Chongqing vonden de afgelopen dagen betogingen plaats uit onvrede over de aanpak van het coronavirus. Ook de autoriteiten van de stad Guangzhou hebben na protesten besloten om een aantal maatregelen te versoepelen. Daar vonden dinsdagnacht aanvaringen plaats tussen demonstranten en de politie.

Meer uit Buitenland

Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

3 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

5 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

6 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

6 uur geleden
Neerwaartse trend asielaanvragen in EU zet eerste helft 2026 door

BRUSSEL (ANP) - Het aantal asielaanvragen in de EU en niet-lidstaten Noorwegen en Zwitserland lag in het eerste halfjaar van 2026 op het laagste punt in vijf jaar voor die periode. Dat meldt het EU-asielagentschap EUAA. In het eerste halfjaar lag het aantal in de zogenoemde EU+ met circa 332.000 asielaanvragen 17 procent lager dan in dezelfde periode in 2025.

7 uur geleden
Macron spreekt ambitie voor bemande Europese ruimtemissie uit

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de ambitie uitgesproken dat Europa binnen een decennium in staat is bemande ruimtereizen uit te voeren. Dat deed hij tijdens een internationale ruimteconferentie in Parijs, waar hij Europa opriep die droom te helpen verwezenlijken. "Ons Europese ruimteprogramma blijft fragiel, we moeten ons daarom meer inspannen", aldus Macron in Parijs.

8 uur geleden
Ex-president Ecuador krijgt cel voor corruptiezaak pandemie

QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.

9 uur geleden