Chinese staatsmedia: tennisster Peng snel weer in het openbaar
BEIJING (ANP) - De verdwenen Chinese tennisster Peng Shuai is "uit vrije wil" thuis gebleven en zal "snel" weer in het openbaar verschijnen. Dat schrijft Hu Xijin, de hoofdredacteur van de Global Times en een prominent vertegenwoordiger van de staatsmedia in China. Van de 35-jarige Peng is taal noch teken vernomen sinds ze eerder deze maand voormalig vicepremier Zhang Gaoli op het Chinese sociale medium Weibo had beschuldigd van seksueel misbruik.
Inmiddels voert niet alleen de tenniswereld de druk op de Chinese autoriteiten op om aan te tonen dat Peng veilig is. Vrijdag deed het Witte Huis een oproep bewijs te leveren, terwijl ook vanuit de Verenigde Naties het verzoek kwam tot een onafhankelijk onderzoek naar de beschuldigingen van Peng. "We zijn zeer bezorgd over de berichten dat Peng Shuai onvindbaar blijkt te zijn nadat ze een voormalig topfunctionaris heeft beschuldigd van seksueel misbruik", zei Witte Huis-woordvoerder Jen Psaki.
Noch Zhang noch de Chinese regering heeft gereageerd op haar beschuldiging, die kort na publicatie is verwijderd. "De afgelopen dagen is ze op vrijwillige basis thuis gebleven en wilde ze niet worden gestoord. Ze zal snel weer in het openbaar verschijnen om deel te nemen aan enkele activiteiten", aldus Hu, wiens krant nauw verbonden is met de communistische partij van China. Hij verklaarde dat de foto's, die door een aan de Chinese staatsmedia verbonden journalist op Twitter zijn geplaatst en moeten bewijzen dat ze thuis zou zijn, haar "huidige staat" afbeelden.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
18 minuten geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
18 uur geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
1 dag geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
1 dag geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
1 dag geleden