Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

SHIGATSE (ANP/RTR) - Het dodental door een aardbeving in Tibet is opgelopen tot zeker 95, melden Chinese staatsmedia. Door de beving in de nacht van maandag op dinsdag zijn ook 130 mensen gewond geraakt.

De aardbeving had volgens de Chinese geologische dienst CENC een kracht van 6.8. Het epicentrum lag in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van Mount Everest. Daar wonen circa 62.000 mensen. De aardbeving was ook voelbaar in buurlanden Nepal, Bhutan en India. In Nepal zijn geen doden of schade gemeld.

Chinese staatsmedia melden dat in Tibet "veel gebouwen" zijn ingestort. Reddingswerkers zoeken in het puin naar slachtoffers. De temperatuur in Tingri ligt volgens de Chinese meteorologische dienst rond -8 graden Celsius en daalt aankomende nacht naar -18 graden.

Reddingsoperatie

De Chinese president Xi Jinping heeft opdracht gegeven tot intensieve reddingsoperaties. Volgens staatspersbureau Xinhua worden meer dan 1500 reddingswerkers en hulpgoederen zoals tenten en dekens naar het rampgebied gestuurd.

De Dalai Lama heeft in een verklaring laten weten "diep bedroefd" te zijn. "Ik bid voor degenen die hun leven hebben verloren en wens alle gewonden een spoedig herstel toe", aldus de geestelijke leider van Tibetaanse boeddhisten. De Dalai Lama ontvluchtte Tibet in 1959 na een mislukte opstand en leeft sindsdien in ballingschap in India.

Meer uit Buitenland

Britse burgemeester Burnham wil het opnemen tegen Starmer

LONDEN (ANP/RTR) - De burgemeester van Greater Manchester, Andy Burnham, zegt het te willen opnemen tegen de Britse premier Keir Starmer (Labour) als hij de lokale verkiezingen wint. Dat deed de bewindsman tijdens een BBC-debat met andere kandidaten die willen meedingen naar die parlementszetel. In het Verenigd Koninkrijk kunnen alleen parlementariërs meedingen in een zogeheten leiderschapsverkiezing. Regionale winst in Makerfield kan hem die plek in het parlement opleveren.

32 minuten geleden
Kremlin: Zelensky is 'altijd welkom' in Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.

1 uur geleden
Iran: conceptakkoord VS bevat nog dubbelzinnigheden

TEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.

1 uur geleden
Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

2 uur geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

2 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

3 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

3 uur geleden