Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

SHIGATSE (ANP/RTR) - Het dodental door een aardbeving in Tibet is opgelopen tot zeker 95, melden Chinese staatsmedia. Door de beving in de nacht van maandag op dinsdag zijn ook 130 mensen gewond geraakt.

De aardbeving had volgens de Chinese geologische dienst CENC een kracht van 6.8. Het epicentrum lag in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van Mount Everest. Daar wonen circa 62.000 mensen. De aardbeving was ook voelbaar in buurlanden Nepal, Bhutan en India. In Nepal zijn geen doden of schade gemeld.

Chinese staatsmedia melden dat in Tibet "veel gebouwen" zijn ingestort. Reddingswerkers zoeken in het puin naar slachtoffers. De temperatuur in Tingri ligt volgens de Chinese meteorologische dienst rond -8 graden Celsius en daalt aankomende nacht naar -18 graden.

Reddingsoperatie

De Chinese president Xi Jinping heeft opdracht gegeven tot intensieve reddingsoperaties. Volgens staatspersbureau Xinhua worden meer dan 1500 reddingswerkers en hulpgoederen zoals tenten en dekens naar het rampgebied gestuurd.

De Dalai Lama heeft in een verklaring laten weten "diep bedroefd" te zijn. "Ik bid voor degenen die hun leven hebben verloren en wens alle gewonden een spoedig herstel toe", aldus de geestelijke leider van Tibetaanse boeddhisten. De Dalai Lama ontvluchtte Tibet in 1959 na een mislukte opstand en leeft sindsdien in ballingschap in India.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

1 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

3 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

3 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

6 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

6 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

6 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

8 uur geleden