Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet

SHIGATSE (ANP/RTR) - Het dodental door een aardbeving in Tibet is opgelopen tot zeker 95, melden Chinese staatsmedia. Door de beving in de nacht van maandag op dinsdag zijn ook 130 mensen gewond geraakt.

De aardbeving had volgens de Chinese geologische dienst CENC een kracht van 6.8. Het epicentrum lag in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van Mount Everest. Daar wonen circa 62.000 mensen. De aardbeving was ook voelbaar in buurlanden Nepal, Bhutan en India. In Nepal zijn geen doden of schade gemeld.

Chinese staatsmedia melden dat in Tibet "veel gebouwen" zijn ingestort. Reddingswerkers zoeken in het puin naar slachtoffers. De temperatuur in Tingri ligt volgens de Chinese meteorologische dienst rond -8 graden Celsius en daalt aankomende nacht naar -18 graden.

Reddingsoperatie

De Chinese president Xi Jinping heeft opdracht gegeven tot intensieve reddingsoperaties. Volgens staatspersbureau Xinhua worden meer dan 1500 reddingswerkers en hulpgoederen zoals tenten en dekens naar het rampgebied gestuurd.

De Dalai Lama heeft in een verklaring laten weten "diep bedroefd" te zijn. "Ik bid voor degenen die hun leven hebben verloren en wens alle gewonden een spoedig herstel toe", aldus de geestelijke leider van Tibetaanse boeddhisten. De Dalai Lama ontvluchtte Tibet in 1959 na een mislukte opstand en leeft sindsdien in ballingschap in India.

Meer uit Buitenland

Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

44 minuten geleden
Demonstranten dringen parlement Brussel binnen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele demonstranten die in Brussel ageren tegen de bezuinigingen op het Franstalig onderwijs zijn donderdagmiddag het parlement van de Franse Gemeenschap binnengedrongen. Daar wordt gestemd over de bezuinigingen op het Franstalige basis- en voortgezet onderwijs in België. De betogers staken binnen rookbommen af, waardoor het brandalarm afging. Daarop werd de zitting kort onderbroken.

49 minuten geleden
Bronnen: VK en Frankrijk ronden plannen voor ontmijnen Hormuz af

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben hun plan klaar voor een missie om mijnen weg te halen uit de Straat van Hormuz zodra de VS en Iran daar overeenstemming over bereiken, meldt persbureau Bloomberg op basis van vijf bronnen. Zodra bekend wordt dat de zeestraat open kan, zou een internationale coalitie binnen enkele dagen in actie kunnen komen.

1 uur geleden
Boeing van Lufthansa zakt door voorwiel op vliegveld Frankfurt

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een Boeing 787 Dreamliner-vliegtuig van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa is donderdag door zijn voorwiel gezakt op de luchthaven van Frankfurt. Daarbij zijn enkele medewerkers gewond geraakt, meldt Lufthansa. Het is niet direct duidelijk om hoeveel mensen het gaat. Er zaten tijdens het voorval geen passagiers in het vliegtuig.

1 uur geleden
Hezbollah: Israël niet veilig zolang Libanon wordt aangevallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - De Libanese Hezbollah-beweging waarschuwt dat het noorden van Israël niet veilig zal zijn zolang er nog dorpen worden gebombardeerd en mensen worden gedood in Libanon. Leider Naim ⁠Qassem eist een volwaardig staakt-het-vuren en de terugtrekking van Israëlische troepen uit Libanon.

1 uur geleden
Spanje veroordeelt aanval op basis UNIFIL in Libanon

MADRID (ANP) - Spanje heeft de jongste aanval op een basis van de vredesmacht UNIFIL in Libanon fel veroordeeld. Bij de aanval is een Servische blauwhelm gedood en raakten twee Spanjaarden gewond door mortiergranaten, meldt de Spaanse premier Pedro Sánchez.

2 uur geleden
EU komt met steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie komt met een steunpakket van 50 miljoen euro voor Armenië ter compensatie van de handelsbeperkingen die Rusland het land wil opleggen om zijn banden met de EU. Dat meldt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na een telefoongesprek met de Armeense premier Nikol Pasjinjan.

4 uur geleden