Chinese staatsmedia melden stijging dodental na aardbeving Tibet
SHIGATSE (ANP/RTR) - Het dodental door een aardbeving in Tibet is opgelopen tot zeker 95, melden Chinese staatsmedia. Door de beving in de nacht van maandag op dinsdag zijn ook 130 mensen gewond geraakt.
De aardbeving had volgens de Chinese geologische dienst CENC een kracht van 6.8. Het epicentrum lag in de regio Tingri, ongeveer 80 kilometer ten noorden van Mount Everest. Daar wonen circa 62.000 mensen. De aardbeving was ook voelbaar in buurlanden Nepal, Bhutan en India. In Nepal zijn geen doden of schade gemeld.
Chinese staatsmedia melden dat in Tibet "veel gebouwen" zijn ingestort. Reddingswerkers zoeken in het puin naar slachtoffers. De temperatuur in Tingri ligt volgens de Chinese meteorologische dienst rond -8 graden Celsius en daalt aankomende nacht naar -18 graden.
Reddingsoperatie
De Chinese president Xi Jinping heeft opdracht gegeven tot intensieve reddingsoperaties. Volgens staatspersbureau Xinhua worden meer dan 1500 reddingswerkers en hulpgoederen zoals tenten en dekens naar het rampgebied gestuurd.
De Dalai Lama heeft in een verklaring laten weten "diep bedroefd" te zijn. "Ik bid voor degenen die hun leven hebben verloren en wens alle gewonden een spoedig herstel toe", aldus de geestelijke leider van Tibetaanse boeddhisten. De Dalai Lama ontvluchtte Tibet in 1959 na een mislukte opstand en leeft sindsdien in ballingschap in India.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt voorlopig niet te stoppen met "de reeks liquidaties" van Iraanse bewindslieden. Israël doodde sinds het begin van de oorlog al meerdere kopstukken, met inlichtingenminister Esmail Khatib als laatste slachtoffer.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België gaat veel meer mensen een enkelband geven om de druk op de gevangenissen te verlichten. De gevangenissen in het land zitten overvol en de regering was al langere tijd op zoek naar een oplossing. Er zijn nu afspraken gemaakt, meldt het kantoor van justitieminister Annelies Verlinden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
5 uur geleden