Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese staalproductie op laagste niveau sinds 2017

Chinese staalproductie op laagste niveau sinds 2017

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De staalproductie in China is in augustus met meer dan 10 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder, omdat de sector te kampen heeft met lage prijzen en een flinke afname in de vraag. Dit is het laagste productieniveau voor augustus sinds 2017.

Afgelopen maand was bijzonder zwaar voor de Chinese staalsector, de grootste staalindustrie ter wereld. China Baowu Steel Group, de grootste leverancier, waarschuwde voor verslechterende marktomstandigheden. Door de oplopende verliezen per ton staal besloten steeds meer fabrieken hun hoogovens stil te leggen.

De productie van ruw staal daalde met 10,4 procent op jaarbasis naar 77,9 miljoen ton, meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek. In de eerste acht maanden van dit jaar was het totale productievolume 3,3 procent lager, met 691,4 miljoen ton. De staalvraag in China neemt af na meer dan twee decennia van groei, aangedreven door de snelle industrialisatie en verstedelijking van het land. Dit jaar, en vooral deze zomer, heeft de aanhoudende teruggang in de bouwsector de situatie verder verslechterd.

Tegenvallende groei

Het gaat al geruime tijd niet goed met de Chinese economie. Zaterdag werd bekend dat de groei van de detailhandel, industriële productie en investeringen in augustus achterbleef bij de verwachtingen. Tegelijkertijd steeg het werkloosheidspercentage onverwacht naar het hoogste niveau in zes maanden. Volgens het Chinese statistiekbureau namen de detailhandelsverkopen in augustus met 2,1 procent toe ten opzichte van een jaar eerder, wat lager is dan economen hadden verwacht. In juli bedroeg de groei nog 2,7 procent.

Veel economen achten het onwaarschijnlijk dat de Chinese overheid dit jaar nog haar officiële groeidoelstelling van 5 procent zal halen, tenzij de leiders bereid zijn een grootschalig stimuleringspakket in te zetten. "Nu we ons al richting het einde van het derde kwartaal bewegen, raakt de tijd op voor beleidsmakers om maatregelen te nemen om de economie te ondersteunen te midden van de vele tegenwinden", schreef een econoom van ING.

Meer uit Financieel

EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

1 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

3 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

4 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

4 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

5 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

5 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

6 uur geleden