Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese staalproductie op laagste niveau sinds 2017

Chinese staalproductie op laagste niveau sinds 2017

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De staalproductie in China is in augustus met meer dan 10 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder, omdat de sector te kampen heeft met lage prijzen en een flinke afname in de vraag. Dit is het laagste productieniveau voor augustus sinds 2017.

Afgelopen maand was bijzonder zwaar voor de Chinese staalsector, de grootste staalindustrie ter wereld. China Baowu Steel Group, de grootste leverancier, waarschuwde voor verslechterende marktomstandigheden. Door de oplopende verliezen per ton staal besloten steeds meer fabrieken hun hoogovens stil te leggen.

De productie van ruw staal daalde met 10,4 procent op jaarbasis naar 77,9 miljoen ton, meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek. In de eerste acht maanden van dit jaar was het totale productievolume 3,3 procent lager, met 691,4 miljoen ton. De staalvraag in China neemt af na meer dan twee decennia van groei, aangedreven door de snelle industrialisatie en verstedelijking van het land. Dit jaar, en vooral deze zomer, heeft de aanhoudende teruggang in de bouwsector de situatie verder verslechterd.

Tegenvallende groei

Het gaat al geruime tijd niet goed met de Chinese economie. Zaterdag werd bekend dat de groei van de detailhandel, industriële productie en investeringen in augustus achterbleef bij de verwachtingen. Tegelijkertijd steeg het werkloosheidspercentage onverwacht naar het hoogste niveau in zes maanden. Volgens het Chinese statistiekbureau namen de detailhandelsverkopen in augustus met 2,1 procent toe ten opzichte van een jaar eerder, wat lager is dan economen hadden verwacht. In juli bedroeg de groei nog 2,7 procent.

Veel economen achten het onwaarschijnlijk dat de Chinese overheid dit jaar nog haar officiële groeidoelstelling van 5 procent zal halen, tenzij de leiders bereid zijn een grootschalig stimuleringspakket in te zetten. "Nu we ons al richting het einde van het derde kwartaal bewegen, raakt de tijd op voor beleidsmakers om maatregelen te nemen om de economie te ondersteunen te midden van de vele tegenwinden", schreef een econoom van ING.

Meer uit Financieel

Bonden: or-leden moeten zich meer bemoeien met AI op de werkvloer

DEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.

1 uur geleden
ECB twijfelt over volgende rentestap door onzekerheid over oorlog

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.

1 uur geleden
Eredivisievoetbal in tv-pakketten Ziggo, maandprijs omhoog

DEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.

4 uur geleden
Elon Musk valt grof uit naar Franse justitie om onderzoek naar X

PARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.

4 uur geleden
Vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's stijgt

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.

5 uur geleden
Duitse luchtvaart: mogelijk minder vluchten door dure kerosine

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.

7 uur geleden
Chinese export groeit meer dan verwacht

BEIJING (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese export is in april sterker gegroeid dan verwacht, ondanks druk op de wereldeconomie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens cijfers van de Chinese douane steeg de uitvoer met 14,1 procent tegenover een jaar eerder.

9 uur geleden