Chinese staalproductie op laagste niveau sinds 2017
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De staalproductie in China is in augustus met meer dan 10 procent gedaald ten opzichte van een jaar eerder, omdat de sector te kampen heeft met lage prijzen en een flinke afname in de vraag. Dit is het laagste productieniveau voor augustus sinds 2017.
Afgelopen maand was bijzonder zwaar voor de Chinese staalsector, de grootste staalindustrie ter wereld. China Baowu Steel Group, de grootste leverancier, waarschuwde voor verslechterende marktomstandigheden. Door de oplopende verliezen per ton staal besloten steeds meer fabrieken hun hoogovens stil te leggen.
De productie van ruw staal daalde met 10,4 procent op jaarbasis naar 77,9 miljoen ton, meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek. In de eerste acht maanden van dit jaar was het totale productievolume 3,3 procent lager, met 691,4 miljoen ton. De staalvraag in China neemt af na meer dan twee decennia van groei, aangedreven door de snelle industrialisatie en verstedelijking van het land. Dit jaar, en vooral deze zomer, heeft de aanhoudende teruggang in de bouwsector de situatie verder verslechterd.
Tegenvallende groei
Het gaat al geruime tijd niet goed met de Chinese economie. Zaterdag werd bekend dat de groei van de detailhandel, industriële productie en investeringen in augustus achterbleef bij de verwachtingen. Tegelijkertijd steeg het werkloosheidspercentage onverwacht naar het hoogste niveau in zes maanden. Volgens het Chinese statistiekbureau namen de detailhandelsverkopen in augustus met 2,1 procent toe ten opzichte van een jaar eerder, wat lager is dan economen hadden verwacht. In juli bedroeg de groei nog 2,7 procent.
Veel economen achten het onwaarschijnlijk dat de Chinese overheid dit jaar nog haar officiële groeidoelstelling van 5 procent zal halen, tenzij de leiders bereid zijn een grootschalig stimuleringspakket in te zetten. "Nu we ons al richting het einde van het derde kwartaal bewegen, raakt de tijd op voor beleidsmakers om maatregelen te nemen om de economie te ondersteunen te midden van de vele tegenwinden", schreef een econoom van ING.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
11 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
14 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden