Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Chinese serie vertelt verhaal over handelsstrijd chipindustrie

Chinese serie vertelt verhaal over handelsstrijd chipindustrie

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Een Chinese start-up die er in slaagt geavanceerde chipmachines te ontwikkelen en daarmee de gevolgen van de handelssancties tegen China overwint. Dat is het verhaal dat wordt verteld in My Chinese Chip, een Chinese serie waarin de worstelingen van het land om technisch hoogwaardige chips te maken zijn gedramatiseerd.

De serie, die vanaf maandag te zien is op de Chinese streamingdienst Youku, verschijnt in aanloop naar exportbeperkingen die gaan gelden voor bepaalde chipmachines die worden geproduceerd door het Nederlandse ASML. Het kabinet maakte eind juni bekend dat die sanctie vanaf september van kracht zal worden. De chipmachines van ASML worden gebruikt voor de productie van een breed scala aan chips, geschikt voor bijvoorbeeld smartphones en elektrische auto’s. De export door ASML is wel al langer beperkt. De meest moderne machines mogen al een paar jaar niet naar China worden uitgevoerd.

De beperkingen dwingen China ertoe zelfvoorzienend te worden op het gebied van de ontwikkeling van de technologie, maar leidden ook tot inspiratie voor My Chinese Chip. De serie gaat over een bedrijf dat door de Chinese regering wordt gesteund en met succes chipmachines produceert voor de thuismarkt. Het bedrijf overwint een overvloed aan uitdagingen en weet zo te slagen. De officiële naam van de serie in het Engels is The Best Chip. Het is niet bekend of de serie later ook op andere platforms te zien zal zijn.

De VS voeren al tijden een handelsoorlog met China uit. Vorig jaar kondigde het land al aan minder chiptechnologie naar China uit te voeren, uit angst dat deze mogelijk gebruikt wordt voor militaire doeleinden. Een paar dagen na de aankondiging van de nieuwe exportbeperking voor ASML legde China handelsbeperkingen op voor twee belangrijke grondstoffen die cruciaal zijn voor de chipindustrie, namelijk gallium en germanium.

Meer uit Financieel

Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

10 minuten geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

13 minuten geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

3 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

4 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

7 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

16 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

18 uur geleden