Chinese schenking van 100.000 mondkapjes aan Limburgs ziekenhuis
SITTARD-GELEEN (ANP) - Het Zuyderlandziekenhuis in Sittard-Geleen heeft woensdag 100.000 mondkapjes gekregen van de Zuid-Chinese stad Maoming. Het gaat om een cadeau van deze Chinese zusterstad van Sittard-Geleen.
Burgemeester Yuan Gujie van Maoming kondigde eerder in een brief aan haar Sittard-Geleense collega Hans Verheijen de komst van de mondkapjes aan. "Wij zijn zeer bezorgd en begaan met de mensen in Sittard-Geleen die op dit moment te lijden hebben onder de gevolgen van het coronavirus," liet Yuan Guije weten. "We willen met deze mondkapjes steun betuigen aan onze vrienden in Sittard-Geleen."
In Maoming, dat 1200 kilometer zuidelijk van Wuhan ligt en acht miljoen inwoners telt, zijn tot nu toe veertien besmettingen vastgesteld. Alle patiënten zijn weer genezen en sinds begin maart zijn er geen nieuwe besmettingen meer geconstateerd.
Volgens de gemeente Sittard-Geleen zijn de mondkapjes voor de aflevering getest en te gebruiken als chirurgische mondmaskers. "Zuyderland zal zorgen dat ze op de juiste plaats terechtkomen", verzekerde Roel Goffin van de raad van bestuur van het Limburgse ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
11 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
12 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
12 uur geleden