Chinese schenking van 100.000 mondkapjes aan Limburgs ziekenhuis
SITTARD-GELEEN (ANP) - Het Zuyderlandziekenhuis in Sittard-Geleen heeft woensdag 100.000 mondkapjes gekregen van de Zuid-Chinese stad Maoming. Het gaat om een cadeau van deze Chinese zusterstad van Sittard-Geleen.
Burgemeester Yuan Gujie van Maoming kondigde eerder in een brief aan haar Sittard-Geleense collega Hans Verheijen de komst van de mondkapjes aan. "Wij zijn zeer bezorgd en begaan met de mensen in Sittard-Geleen die op dit moment te lijden hebben onder de gevolgen van het coronavirus," liet Yuan Guije weten. "We willen met deze mondkapjes steun betuigen aan onze vrienden in Sittard-Geleen."
In Maoming, dat 1200 kilometer zuidelijk van Wuhan ligt en acht miljoen inwoners telt, zijn tot nu toe veertien besmettingen vastgesteld. Alle patiƫnten zijn weer genezen en sinds begin maart zijn er geen nieuwe besmettingen meer geconstateerd.
Volgens de gemeente Sittard-Geleen zijn de mondkapjes voor de aflevering getest en te gebruiken als chirurgische mondmaskers. "Zuyderland zal zorgen dat ze op de juiste plaats terechtkomen", verzekerde Roel Goffin van de raad van bestuur van het Limburgse ziekenhuis.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat tot 2030 niet extra investeren in vrouwengezondheid als het aan demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie) ligt. Volgens de VVD-bewindsvrouw moeten de investeringen momenteel meer van andere kanten komen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair energieminister Sophie Hermans "houdt de vinger aan de pols" om ervoor te zorgen dat Nederland genoeg gas heeft voor de rest van de winter. De opslagen zijn nu nog maar voor minder dan een vijfde gevuld. Dat is volgens Hermans echter geen reden tot zorg.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
16 uur geleden